SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Pozor! Google vám zruší účet ak ste sa dávnejšie neprihlásili na Gmail, Disk či Dokumenty

2

V roku 2020 Google ohlásil, že odstráni obsah uložený v neaktívnom účte (ale nie samotný účet). Teraz aktualizuje svoje pravidlá tak, že staré, nepoužívané účty budú koncom tohto roka kompletne odstraňované. Ak účet Google nebol používaný najmenej 2 roky, spoločnosť odstráni tento osobný účet a aj jeho obsah. Okrem toho, že sa e-mailová adresa stane nedostupnou, budú odstránené aj správy z Gmailu, udalosti Kalendára, súbory z Disku, Dokumenty a iné súbory pracovného priestoru, ako aj zálohy Fotiek Google.

Zatiaľ Google neplánuje odstrániť účty s videami YouTube. Neaktívne účty sa začnú odstraňovať v decembri 2023, pričom sa uplatní „postupný prístup“. Začne sa s účtami, ktoré boli vytvorené a nikdy neboli použité. Pred odstránením účtu Google pošle v priebehu mesiacov viacero upozornení na e-mailovú adresu účtu aj na e-mail na obnovenie (ak bol poskytnutý). Zatiaľ sa to týka len bezplatných účtov Google, a nie účtov spravovaných podnikom alebo školou.

Ktorý účet sa pokladá za aktívny? Okrem pravidelného prihlasovania sa za aktivitu považuje aj prihlásenie a vykonávanie týchto základných činností: čítanie alebo odosielanie e-mailu, používanie služby Disk Google, sledovanie videa na YouTube, stiahnutie aplikácie z obchodu Google Play, používanie vyhľadávania Google, používanie prihlásenia pomocou služby Google na prihlásenie do aplikácie alebo služby tretej strany.

SAMSUNG 022024 Advertisement

Za aktivitu sa považuje aj používanie prihláseného zariadenia so systémom Android.  Google odporúča používateľom priradiť k svojmu účtu e-mail na obnovenie a rozhodnúť, „čo sa stane s ich účtom a údajmi, keď sa stane neaktívnym na obdobie až 18 mesiacov“. Medzi možnosti patrí odoslanie súborov dôveryhodným kontaktom, nastavenie automatickej odpovede služby Gmail alebo vymazanie účtu.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Ahojky reakcia na: Pozor! Google vám zruší účet ak ste sa dávnejšie neprihlásili na Gmail, Disk či Dokumenty

12.6.2023 15:06
Ahojky
Reagovať

Ahojky reakcia na: Pozor! Google vám zruší účet ak ste sa dávnejšie neprihlásili na Gmail, Disk či Dokumenty

12.6.2023 15:06
Ahojky
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať