CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Pozor! Google vám zruší účet ak ste sa dávnejšie neprihlásili na Gmail, Disk či Dokumenty

2

V roku 2020 Google ohlásil, že odstráni obsah uložený v neaktívnom účte (ale nie samotný účet). Teraz aktualizuje svoje pravidlá tak, že staré, nepoužívané účty budú koncom tohto roka kompletne odstraňované. Ak účet Google nebol používaný najmenej 2 roky, spoločnosť odstráni tento osobný účet a aj jeho obsah. Okrem toho, že sa e-mailová adresa stane nedostupnou, budú odstránené aj správy z Gmailu, udalosti Kalendára, súbory z Disku, Dokumenty a iné súbory pracovného priestoru, ako aj zálohy Fotiek Google.

Zatiaľ Google neplánuje odstrániť účty s videami YouTube. Neaktívne účty sa začnú odstraňovať v decembri 2023, pričom sa uplatní „postupný prístup“. Začne sa s účtami, ktoré boli vytvorené a nikdy neboli použité. Pred odstránením účtu Google pošle v priebehu mesiacov viacero upozornení na e-mailovú adresu účtu aj na e-mail na obnovenie (ak bol poskytnutý). Zatiaľ sa to týka len bezplatných účtov Google, a nie účtov spravovaných podnikom alebo školou.

Ktorý účet sa pokladá za aktívny? Okrem pravidelného prihlasovania sa za aktivitu považuje aj prihlásenie a vykonávanie týchto základných činností: čítanie alebo odosielanie e-mailu, používanie služby Disk Google, sledovanie videa na YouTube, stiahnutie aplikácie z obchodu Google Play, používanie vyhľadávania Google, používanie prihlásenia pomocou služby Google na prihlásenie do aplikácie alebo služby tretej strany.

SAMSUNG_07M Advertisement

Za aktivitu sa považuje aj používanie prihláseného zariadenia so systémom Android.  Google odporúča používateľom priradiť k svojmu účtu e-mail na obnovenie a rozhodnúť, „čo sa stane s ich účtom a údajmi, keď sa stane neaktívnym na obdobie až 18 mesiacov“. Medzi možnosti patrí odoslanie súborov dôveryhodným kontaktom, nastavenie automatickej odpovede služby Gmail alebo vymazanie účtu.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Ahojky reakcia na: Pozor! Google vám zruší účet ak ste sa dávnejšie neprihlásili na Gmail, Disk či Dokumenty

12.6.2023 15:06
Ahojky
Reagovať

Ahojky reakcia na: Pozor! Google vám zruší účet ak ste sa dávnejšie neprihlásili na Gmail, Disk či Dokumenty

12.6.2023 15:06
Ahojky
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať