XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Predstavujeme slovenské startupy: RoomAssistant je šikovný pomocník pre návštevníkov hotela

0

Na jednej strane sú ubytovaní, ktorí vďaka tomuto systému budú mať všetko čo im ponúka hotel a jeho okolie v jednej aplikácii, dokonca aj ak sa hosť nachádza mimo hotela, napríklad niekde na výlete alebo pracovnom stretnutí. V aplikácii si hostia nájdu aktuálnu predpoveď počasia, špeciálnu ponuku hotela na aktuálny deň, všetky služby hotela a jeho okolia, ktoré si môžu hneď cez aplikáciu objednať, nájdu tam online chat, možnosť privolať hotelovú službu na izbu, taxík a množstvo ďalších funkcií, ktoré im spríjemnia pobyt. Na strane druhej, hotelieri získajú nový komunikačný nástroj, ktorý sa plne prispôsobí pre ich hotel ,budú vždy klientom k dispozícii.

Hostia majú možnosť hodnotiť hotel a zdieľať všetko na sociálnych sieťach. Hotelieri tak vďaka tomuto prepojeniu získajú silnú reklamu a veľké množstvo najrôznejších dát a výstupov. Tento projekt vznikol náhodou pri vytváraní iného projektu. Myšlienka nás zaujala natoľko, že sme sa jej začali venovať naplno. Na začiatku bol samozrejme prieskum trhu a konzultácie s manažérmi hotelov. Vďaka tomu sme zistili, či by bol vôbec o takúto aplikáciu záujem, či by ju využívali a čo by od nej očakávali. Tieto prípravy trvali niekoľko týždňov. Po zistení, že takáto aplikácia chýba na tuzemskom, ale aj na zahraničnom trhu, sme sa pustili do príprav, ktoré trvali niekoľko mesiacov.

Pri dokončení prvej verzie aplikácie RoomAssistant sme sa rozhodli skúsiť testovací predpredaj na Slovensku, aby sme videli reakcie hotelov a našli čo najefektívnejšiu predajnú cestu. Po mesiaci predaja sme boli veľmi spokojný. Tento test prebiehal v strede hlavnej sezóny, kedy sa hotely sústredia na hostí, nemali sme žiadne referencie a hotelom nikto nikdy takýto systém nepredstavil. Napriek tomu sme mali výborné výsledky, kde o systém prejavilo záujem 21% oslovených hotelov, ktoré postupne aj spúšťame a s ďalšími 52% ďalej komunikujeme, pretože to chcú riešiť neskôr.

room-assistant.jpg

Momentálne sa plne pripravujeme na spustenie oficiálneho predaja a to už tento mesiac pre Slovenský a Český trh a začiatkom budúceho roku je v pláne spustiť predaj aj na zahraničných trhoch najmä v Európe, kde postupne pripravujeme naše tými.

Zatiaľ všetko napreduje v podstate podľa plánu. Stihli sme otvoriť aj novú kanceláriu priamo vo Viedni, ktorá sa bude starať o nemecky hovoriace krajiny. Sme plní očakávaní, keďže od spustenia predaja nás delia už len dni. Veríme, že naša služba spríjemní pobyt v hoteloch, manažérov priblíži k hosťom a vytvorí tak ďalší krôčik k lepšej komunikácií služieb.

Vizitka ROOMASSISTANT

Rok vzniku nápadu a vytvorenia tímu: 2014
Abstrakt inovácie: RoomAssistant je aplikácia, pomocou ktorej majú hostia vždy poruke všetky možnosti hotela a jeho okolia, môžu si ich hneď objednať jedným klikom, majú k dispozícii chat, hodnotenie hotela, priame prepojenie so sociálnymi sieťami a vždy v nej nájdu všetky najdôležitejšie aktuálne informácie pre svoj pobyt.
Počet členov tímu na začiatku a teraz:
Na začiatku dvaja teraz piati.
Spôsob financovania:
Z vlastných zdrojov.
Najväčšie výzvy a prekážky v čase vývoja:
Najväčšia výzva trvá stále a to je spustiť predaj na tuzemskom trhu do konca tohto roka a na začiatku roka spustiť predaj aj v zahraničí. A najväčšia prekážka bola nájsť a vytvoriť spoľahlivý tím, lebo hlavne od nich závisí náš úspech.
Ako ich prekonali, kto im pomohol
Stále ich prekonávame a robíme všetko preto aby sme ich zvládli. Na celej ceste nám pomáhajú skúsenosti z predošlých projektov, stretnutia s ľuďmi z podnikateľského priestoru a spätná väzba.
Celkový objem investícií do vývoja:
približne 52 000 EUR
Rok založenia komerčnej firmy:
2012
Priama konkurencia vo svete:
Appy Hotel, iRiS mobile Concierge, InHotelApp, Appy Tect
Ročný obrat za 2013 a medziročný nárast
Spustenie oficiálneho predaja je naplánovaný na tento mesiac.

Pridať komentár