Prenosná práčka nepotrebuje ani hadice na vodu

0

Eeva je malá práčka s nízkou spotrebou vody a energie, ktorá je navrhnutá tak, aby ju bolo možné umiestniť tam, kde by sa bežne nachádzal kôš na bielizeň – v spálni, kúpeľni alebo dokonca v karavane či obytnom aute. Nepotrebuje totiž nijaké hadice, pričom za 90 minút vyperie a vysuší množstvo bielizne. Je to teda skôr kôš na bielizeň, ktorý perie. Má približne 1,07 m na výšku a 0,61 m na šírku a zvládne 3 – 3,5 kg náplne. Je navrhnutá tak, aby sa dala používať na miestach, kde by ste bežne bielizeň neprali, pracuje ticho a do miestnosti ani nevypúšťa horúci, vlhký vzduch.

Ak máte k dispozícii hadicu na prívod a odtok vody, využije ich na svoju prácu rovnako ako zásuvku na stene. Ak nemáte, môžete naplniť z vodovodného kohútika desaťlitrový kanister a vyliať vodu do nej. Konštruktéri tvrdia, že to je všetko, čo potrebuje, za predpokladu, že použijete špeciálny čistiaci prostriedok, ktorý vyvinuli. Úplný cyklus prania a sušenia spotrebuje len približne 300 Wh, takže ak sa chystáte na dlhú cestu s karavanom alebo obytným autom, batériu to príliš nezaťaží.

Predplatné NEXTECH 2023

Dotykový displej LCD vám umožňuje vybrať si prací program a k dispozícii je aj aplikácia pre smartfón, prostredníctvom ktorej môžete sledovať, koľko vody, energie a emisií uhlíka ste ušetrili v porovnaní s priemernou práčkou so sušičkou. Práčka a sušička sa stala veľkým hitom na crowdfundingovej platforme Indiegogo kde sa vyzbierané financie blížia k 6500 % cieľovej hodnoty. Eeva sa dá predobjednať za špeciálnu cenu 899 USD (819 EUR), ktorá zahŕňa 60 pracích dávok pracieho prostriedku. Potom si môžete zaobstarať ďalšie, prípadne vám poskytnú zoznam ďalších vhodných značiek. 

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať