HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Prívesok Samsung Galaxy SmartTag na kľúče a batožinu aj ovládanie smarthome

3

Samsung na podujatí Unpacked 2021 predstavil nielen nové smartfóny Galaxy S21, ale aj praktický prívesok Galaxy SmartTag, ktorý pomáha pri hľadaní stratených vecí a taktiež v spolupráci s aplikáciou Samsung Smart Things umožňuje ovládanie systémov inteligentného domu. A práve túto funkcionalitu sme otestovali. Hovorí sa, že lepšie raz vidieť ako 5x čítať, takže si pozrite naše  video ukazuje konfiguráciu a možnosti ovládania svietidiel systému Philips Hue pomocou Galaxy StmartTag

V závere videa je aj scenár na hľadanie stratených vecí, ten sme v súčasnej situácii problematického cestovania dosť dobre nemohli vyskúšať, takže zábery v závere videa sú od Samsungu.

Prívesok Samsung Galaxy SmartTag je ideálny na hľadanie stratených predmetov pomocou mobilného zariadenia, ktoré funguje na princípe Bluetooth spojenia (BLE – Bluetooth Low Energy). Preto je vhodné ho pripnúť k predmetom, ktoré najčastejšie strácame – kľúče, peňaženka, kabelka, ale aj veci, ktoré chcete mať pod kontrolou, ako sú bicykel, či kufor. Výhodou prívesku je dosah bluetooth spojenia až do 120 m, výdrž batérie CR2032 až niekoľko mesiacov a odolnosť voči prachu a vode (IP53). Prívesok umožňuje hľadanie strateného smartfónu pomocou hlasného vyzváňania, jeho prepojenie so službou SmartThings Find a zdieľanie jeho polohy s členmi domácnosti, či možnosť jeho vyhľadávania v offline režime za pomoci iných zariadení.  Funguje to so zariadeniami s operačným systémom Android 8.0 a vyšším.

. Okrem hľadania zabudnutých kľúčov alebo peňaženky môžete získať prehľad o aktuálnej polohe členov vašej domácnosti (detí, starých ľudí), možnosť zdieľať polohu viacerých zariadení v rámci nastavenej skupiny, je ideálny ako GPS prívesok pre domácich miláčikov, ale aj na hľadanie vášho spárovaného smartfónu po dvojitom stlačení tlačidla na jeho tele, po ktorom smartfón začne vyzváňať. Taktiež je možné Galaxy SmartTag využiť aj na automatizované ovládanie vašej domácnosti, Pri odchode z domu tak naraz viete jedným stlačením tlačidla na zariadení vypnúť svetlo, televízor, termostat a pod. a pri návrate ich opätovne spustiť. Práve toto je scenár, ktorý sme vyskúšali. Postup konfigurácie scenárov na krátke a dlhšie zatlačenie tlačidla na SmartTagu je vo videu

Stratený prívesok však dokážu detegovať aj iné mobilné zariadenia so službou SmartThings Find. Odosielané údaje o polohe sú anonymné – mobilné zariadenie deteguje stratený SmartTag, vyšle informáciu s aktuálnou polohou do cloudu SmartThings, a táto sa zobrazí hľadanému.

Vlani v októbri Samsung predstavil službu SmartThings Find, vďaka ktorej môžu majitelia zariadení Galaxy jednoducho vyhľadať a lokalizovať kompatibilné zariadenia tohto radu (napríklad inteligentné telefóny, tablety, hodinky alebo slúchadlá) dokonca aj v offline režime . Teraz Samsung službu SmartThings Find rozširuje aj o nepripojené zariadenia a ďalšie predmety vďaka Bluetooth lokalizátoru Galaxy SmartTag. Vďaka kombinácii služby SmartThings Find a prívesku Galaxy SmartTag je možné pred stratou alebo odcudzením chrániť napríklad tašku, peňaženku, bicykel, alebo aj domáceho miláčika.

Na najnovších smartfónoch  Galaxy S21 stačí otvoriť aplikáciu SmartThings a v nej stlačiť tlačidlo Galaxy SmartTag, tým sa zariadenie aktivuje. Prívesok odpovie akustickým signálom a na displeji telefónu sa v spomenutej aplikácii objaví nové vyskakovacie okno. Vyberte možnosť Add now a je hotovo, stačí prívesok pripnúť na predmet, ktorý chcete strážiť. Na starších zariadeniach stlačte tlačidlo + v pravom hornom rohu aplikácie SmartThings a vyberte položku Device. Prívesok SmartTag je možné taktiež zaregistrovať naskenovaním QR kódu na balení, vyhľadaním a pridaním v menu Bluetooth alebo priamym zadaním kódu výrobku do aplikácie.

Keď je Galaxy SmartTag offline, teda mimo spojenia so smartfónom, vysiela signál pomocou Bluetooth Low Energy (BLE), takže si ho blízke zariadenia Galaxy všimnú. Potom daný prístroj vyšle do aplikácie SmartThings Find aktuálne súradnice, ku ktorým má majiteľ registrovaného prívesku prístup. Všetky používateľské dáta sú v SmartThings Find šifrované a chránené, takže sa údaje o vašej lokalizácii ani osobné dáta k nikomu nedostanú – nezáleží na tom, či sa hľadá váš prívesok alebo či systém využíva vaše zariadenie na lokalizáciu.

Odporúčaná cena je 34,90 Eur.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Galaxy SmartTag Unpacked 2021

3 komentáre

to je tá komunistická kľúčenka na zapískanie reagovala pípaním? reakcia na: Prívesok Samsung Galaxy SmartTag na kľúče a batožinu aj ovládanie smarthome

21.1.2021 18:01
soudruzi obnovili komunistický projekt? to bola tá známa kľúčenka za päť korún, že keď si nevedel kde si si nechal kľúče, tak si zapískal a ono to začalo samé pípať, keď to začulo piskot, to bolo tuším od Číňana vtedy v deväťdesiatych rokoch.
Reagovať

RE: to je tá komunistická kľúčenka na zapískanie reagovala pípaním? reakcia na: to je tá komunistická kľúčenka na zapískanie reagovala pípaním?

21.1.2021 18:01
Ja ako fanda do smarthome oceňujem hlavne možnosti ovládania systémov inteligentného domu či bytu. Ja osobne príveskom na kľúčoch zapínam osvetlenie na dvore a schodoch., pričom vonku mám žiarovky IKEA a na schodoch TP Link Tapo
Reagovať

RE: RE: to je tá komunistická kľúčenka na zapískanie reagovala pípaním? reakcia na: RE: to je tá komunistická kľúčenka na zapískanie reagovala pípaním?

21.1.2021 20:01
neverím moc iOt systémom, rada by som sa vyhla tomu, že to niekto ovládne a dom mi bude blikať ako vianočný stromček, alebo mi ho niekto na diaľku zapáli, takže žiarovky len LED úsporné a nič viac, max LEDka na diaľkové ovládanie vyp/zap
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať