S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Online seminár s odborníkmi na informačnú a kybernetickú bezpečnosť

Bezpečnosť
3

Používate pri práci počítač? Pracujete z domu?

Stretli ste sa už s phishingom? Meníte si pravidelne Vaše heslá?

Viete ako bezpečne pracovať na domácej wifi sieti?

Informácie sú súčasťou nášho každodenného života nielen  v pracovnej oblasti, ale dotýkajú sa aj nášho osobného života. Bezpečnosť informácií a zariadení je dôležitá hlavne pre tých, ktorí pracujú na počítači, či už z kancelárie ale čoraz častejšie aj z domu. Virtuálny svet sa stal naším každodenným spoločníkom. Ráno vstávame, na toaletu ideme s mobilom v ruke.

Pracujeme z domu, deťom dávame do rúk tablet, zapíname smart TV, nakupujeme a bankujeme online. Pripájame sa na rôzne sociálne média, sťahujeme hry, filmy. Jednoducho, technológiám sa nevyhneme. A to dobre vedia aj útočníci a tak vzniká ideálny priestor pre počítačových kriminálnikov, rôzne hackerské útoky ako phishingy, šírenie malwarov, ransomware, a ďalšie nástrahy. Nejeden z nás sa už stretol s podvodným e-mailom, ktorý si našiel vo svojej schránke, lákajúcim na neodolateľné ponuky zárobku alebo jednoduchú pomoc ľuďom v núdzi. Je preto dôležité poznať riziká, ktoré nám hrozia a účinne sa proti nim brániť. 

Qubit Academy v spolupráci s odborníkmi na informačnú a kybernetickú bezpečnosť Vás pozývajú na online seminár „Bezpečnosť informácií v online svete,“ ktorý sa bude konať 10. februára 2021 od 13:00 v online forme cez aplikáciu Webex. Ľudskou rečou Vám vysvetlia a poriadia jednoduché tipy a triky ako svoju domácnosť voči bežným hackerským technikám.

Čo sa na seminári naučíte?

Poradíme Vám ako bezpečne pracovať na počítači, tablete či mobile. Naučíte sa brániť bežným hackerským technikám. Ako bezpečne komunikovať v online priestore, aby ste sa nemuseli obávať zneužitia Vašich informácii. Zároveň získate aj prehľad o základoch kyberhygieny, vďaka ktorej budete vedieť pracovať so svojimi zariadeniami tak, aby slúžili Vám.

Pre koho je seminár určený?

Online seminár je určený pre začiatočníkov a všetkých tých, ktorí sa chcú vzdelávať v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti a naučiť sa základy a overené postupy ako nenaletieť podvodníkom.

Registrovať sa môžete už dnes na stránke https://qubitacademy.com/sk/bezpecnost-informacii-v-online-svete/ iba za 9,90 € (bez DPH).

Ako partneri seminára máme pre váš špeciálny kód: pcrevue-onlineseminar, vďaka ktorému sa podujatia môžete zúčastniť* BEZPLATNE. Neváhajte a registrujte sa ešte dnes, počet miest je limitovaný!

 

https://qubitacademy.com/sk/

Všetky autorove články

3 komentáre

ale najlepší je aj tak ten prieskum telekom, ktorý odmeňuje mobilom za údaje platobnej karty :-D reakcia na: Online seminár s odborníkmi na informačnú a kybernetickú bezpečnosť

20.1.2021 19:01
a to sa vám už stalo? hráte online hry a zrazu sa zapne prieskum telekom, len 5 otázok: vek, použitý OS, plánované zmeny systémov a následne to príde: vyhrávate mobil iphone xs len za poštovné, samozrejme treba zaplatiť internet bankingom 2€ :-D a mastne drahý mobil vám zaručene príde domov do týždňa. Všetci sú spokojní a vy ste na konci ružového prieskumu ľahší o 2€ a nikdy vám nič nepríde, ešte zneužijú údaje vašej platobnej karty :-)
Reagovať

Qubit Academy sa teší všetkých účastníkov! reakcia na: Online seminár s odborníkmi na informačnú a kybernetickú bezpečnosť

20.1.2021 15:01
Naši odborníci na kybernetickú a informačnú bezpečnosť Vás prevedú touto témou a vy tak získate praktické zručnosti do virtuálneho sveta.
Reagovať

RE: Qubit Academy sa teší všetkých účastníkov! reakcia na: Qubit Academy sa teší všetkých účastníkov!

20.1.2021 19:01
vďaka, ale neprídeme, za 9.90€ týždeň žijem z jedla v Lídli, preto si nainštalujem Linux, do neho dám virtual box do neho parrot os a na stránku pc revue sa pripájam výhradne cez tor, takisto na každú vec izolujem prehliadač, teda na fb a gmail mám firefox, na iné veci mám opera so zapnutou vpn zdarma a na ďalšie mám tor browser cez i2p parrotu os, proti phishingu používam rozšírenia prehliadača, ktoré mi do očí vbijú url adresu, na ktorej práve som, v emaile neklikám na žiadne nechcené prílohy ani na podozrivé linky, overujem každú adresu. ešte môžem zvážiť inštaláciu qube os s izolovaným prostredím v qubes. Samozrejme, že na linuxe nespustím žiadnu binárnu aplikáciu bez povolenia admina, ktorý ju skontroluje a následne vymaže, ak je podozrivá pre clam av. Ok, vďaka za prednášku, tak ja idem off ;-) žartujéém, keep smiling :-D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať