SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Výtvory z čokoládovej 3D tlačiarne Cocoa Press môžete aj zjesť

Technológie
0

Väčšina 3D tlačiarní tlačí z nejakého plastu, buď z vlákna, alebo zo živice. No pripravovaná tlačiareň Cocoa Press používa na vytváranie modelov čokoládu. Vytlačené modely môžu mať rozmery 140 × 150 × 150 mm, čo je na bežnú 3D tlačiareň málo, ale pre väčšinu čokoládových výtvorov viac než postačujúce. Na rozdiel od väčšiny plastových filamentov, ktoré treba zahriať na 200 až 250 °C, táto tlačiareň zahreje čokoládu iba na 33 °C, teda tesne pod telesnú teplotu. Podložka nie je vyhrievaná.

Namiesto zvitku vlákna alebo nádoby so živicou používa Cocoa Press 70 g kazety špeciálnej čokolády, ktorá tuhne pri 26,67 °C. Predávajú sa za 49 dolárov za 10 balení. Kúsky čokolády v tvare cigary sa vkladajú do kovovej striekačky, kde sa celá hmota roztaví naraz, teda nie až pri prechode cez extrudér ako pri typickej FDM tlačiarni.

Vo videu môžete vidieť niekoľko druhov výstupu Cocoa Press vrátane čokoládovej ryby s pohyblivými časťami a čokoládového suda. Tlačiareň je bezpečná a hygienická, pretože čokoláda sa dotýka iba štyroch častí, ktoré sa dajú ľahko vybrať aj bez náradia a vyčistiť v umývadle. Cocoa Press má atraktívny oranžový, strieborný a čierny dizajn. Používa 32-bitový procesor Ultimachine Archim2, ktorý je poháňaný firmvérom Marlin, rovnakým typom, aký sa dodáva do väčšiny tlačiarní FDM. Môžete použiť štandardné 3D modely, ktoré si vytvoríte alebo stiahnete zo stránok ako Printables alebo Thingiverse.

Predplatné NEXTECH 2021

Cocoa Press je dielo Ellie Weinsteinovej, ktorá pracuje na iteráciách tlačiarne od roku 2014, a bude k dispozícii na predobjednávku od 17. apríla. Cena súpravy pre domácich majstrov sa bude začínať na 1499 dolároch a dodávky by sa mali spustiť v septembri, zatiaľ čo profesionálne varianty, ktoré sa dodávajú úplne zostavené, budú stáť 3995 USD a budú odoslané začiatkom roka 2024. Spoločnosť tvrdí, že zostavenie súpravy pre domácich majstrov by malo trvať 10 hodín.

Zdroj:tomshardware.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať