SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Recenzia: Canon Pixma TS705 - Menšie rozmery a viac funkcií

0

Novinka od Canonu je najmenšia atramentová tlačiareň s piatimi atramentmi v ponuke výrobcu. Pixma TS705 mieri predovšetkým k domácim používateľom, ale využitie nájde aj v malých kanceláriách. 

Oproti staršiemu modelu PIXMA iP7250 je novinka až o 18 % menšia a prichádza s množstvom zmien. Tá hlavná je bohatá konektivita, ktorá zahŕňa USB, eternet 10/100 Mb/s aj Wi-Fi, vďaka čomu tlačiareň podporuje spoluprácu s hlasovými asistentmi Amazon Alexa a Google Home aj tlač a skenovanie zo smartfónov. Na zlepšenie produktivity hlavne pri použití vo firme sú užitočné dva zásobníky papiera na 250 a 100 listov.

Podávač papiera je dvojcestný, predný využijete hlavne na bežné papiere A4, zadný si poradí so všetkými druhmi papiera vrátane matného aj lesklého, a to od veľkosti 8,9 × 8,9 cm až po formát A4. Veľa používateľov poteší aj tlač na CD médiá, ktorú Canon ponúka ako jeden z mála. Tlačiareň využíva päť samostatných atramentov, k základným CMYK je pridaná čierna pigmentová. To zabezpečuje kvalitnejšiu tlač fotiek s jemnejšími odtieňmi sivej, ale aj veľmi kvalitnú tlač dokumentov i v úspornom režime. Oddelené zásobníky umožňujú meniť iba farbu, ktorá sa skutočne minula. V ponuke sú aj voliteľné atramentové kazety XL a XXL, ktoré zabezpečia viac výtlačkov pri menších výdavkoch za atrament.

Ovládanie je možné priamo pomocou 8 tlačidiel na prednom paneli, kde je umiestnený aj dvojriadkový LCD displej. Dobrý nápad, žiaľ, displej nie je podsvietený, a ak nemáte tlačiareň natočenú proti oknu alebo inému zdroju svetla, veľa na ňom neuvidíte. Takže nakoniec aj tak budete všetko ovládať cez rozhranie v PC. Tlačiareň, samozrejme, umožňuje priamu tlač zo smart zariadení prostredníctvom Wi-Fi, pomocou aplikácie Canon PRINT, ktorá je k dispozícii pre operačné systémy iOS a Android. Aplikácia umožňuje mobilom naskenovať dokument a previesť ho do formátu PDF alebo ho priamo vytlačiť. Vďaka tomu môžete vlastne tlačiareň využívať aj ako kopírku. 

Používatelia majú prístup aj k službe PIXMA Cloud Link, a tak môžu tlačiť dokumenty aj fotografie z rôznych cloudových služieb, ako napríklad Facebook, Instagram, Google Drive či Dropbox. PIXMA TS705 je takisto kompatibilná s technológiami AirPrint (iOS) a Mopria (pre Android), ktoré umožňujú priamu tlač zo smart zariadení bez nutnosti využívať špeciálne aplikácie. Na znižovanie nákladov a ochranu životného prostredia ponúka tlačiareň možnosť automatického zapnutia a vypnutia, ktoré možno nastaviť podľa pracovného času alebo podľa potrieb členov domácnosti, ako aj automatickú duplexnú tlač na úsporu papiera.

Hlavne pre domácich používateľov je určená aplikácia Easy-PhotoPrint Editor, ktorá umožňuje personalizovanú tlač fotografií, vlastných upravených kalendárov, koláží alebo samolepiek. Tie sa dajú tlačiť na množstvo typov médií vrátane materiálov s magnetickým podložím, odnímateľných samolepiek a fotografického papiera štvorcového formátu 8,9 × 8,9 cm. Trochu uletená špecialita je aplikácia Canon Nail Sticker Creator s viac ako 200 šablónami na tlač vlastných nálepiek na nechty. 

Tlačiareň som testoval s eternetovým pripojením. Príjemné prekvapenie bola veľmi rýchla inštalácia bez potreby akýchkoľvek nastavení. Po pripojení tlačiarne a inštalácii ovládača celý proces prebehol iba s výberom toho, aké pripojenie chcem. To považujem práve pri domácich zariadeniach za veľmi dôležité. Tlačiareň si bez problémov poradila s obojstrannou automatickou tlačou aj s tlačou fotiek. Na test kancelárskej tlače som používal papiere HP Colorlok. Čierna aj farebné tlač je v štandardnom režime výborná, písmo je veľmi dobre vykreslené a ostré.

Grafika má dostatočnú farebnosť a ostrosť. V kvalite konceptu sú farby bledšie, ale písmo zostáva veľmi dobre čitateľné a ostré. Ani pri väčších plochách sa neprejavujú žiadne artefakty alebo páskovanie. Pri nastavení vysokej kvality je tlač vynikajúca, farby sú živé a písmo ostré a výrazné. Tlač fotografií je možná bezokrajovo až do formátu A4. Tlač na špeciálne fotopapiere vyhovuje vysokým nárokom na domáce použitie. 

Verdikt: Výborná tlačiareň na doma aj do kancelárie s množstvom funkcií, kvalitnými výstupmi a malými rozmermi.

Špecifikácie: 
Rozlíšenie tlače až 4800 × 1200 dpi, technológia tlače: 5 samostatných atramentových kaziet (pigmentový čierny, čierny, azúrový, purpurový, žltý), atramenty ChromaLife100, bezokrajová tlač 10 × 15 asi 21 sekúnd, bezokrajová tlač na formáty A4, Letter, 20 × 25 cm, 13 × 18 cm, 10 × 15 cm, 13 × 13 cm, 8,9 × 8,9 cm, 10 × 10 cm, automatická obojstranná tlač A4, A5, B5, Letter, potlač CD, zadný zásobník 20 listov fotopapier alebo 100 listov kanc. papier, predný zásobník 250 listov, viacúčelový zásobník: vytlačiteľné nálepky na nechty (NL-101)/1, potlačiteľné disky CD, DVD alebo Blu-ray, pripojenie USB, eternet 10/100, Wi-Fi IEEE802.11 b/g/n/a 2,4 GHz, hmotnosť asi 5,4 kg, rozmery 372 × 365 × 158 mm

Cena: 74,90 EUR

+ Kvalita tlače, automatický duplex, potlač CD, bezokrajová tlač do A4
- Ťažko čitateľný displej

Hodnotenie: 
Kvalita tlače: 90
Rýchlosť: 75
Výbava: 95
Ovládanie: 90
Vyhotovenie: 90
Celkovo: 88

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
kamera foto video iOS Android aplikácia app smartfon Digital dáta Cloud tlač

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať