PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Recenzia: HP ProBook 455 G1 - odolný pracant do kancelárie s klávesnicou odolnou voči poliatiu.

0

HP ProBook 455 G1.jpg Séria G1 patrí k označeniam modelovej série ProBook. Tento model je postavený na platforme AMD o čom informuje aj posledné číslo 5 v označení produktu. Rad ProBook je určený každému, kto hľadá spoľahlivý nástroj, no rad EliteBook je pre používateľa pridrahý. Či už do podnikovej alebo domácej kancelárie, HP ProBook 455 poskytne solídny nástroj na prácu.

Vyhotovený je z pevného plastu. Veko je pogumované, treba počítať s odtlačkami prstov. Podstatné je, že telo ako celok je dostatočne silné na časté prenášanie. Konštrukcia má zvýšenú odolnosť, takže ani drsnejšie uchopenie nespôsobí prehýbanie a nežiaduce praskanie čo v tejto triede nie je bežný jav. Klávesnica síce nie je podsvietená, no je odolná voči vode a tichá pri písaní.

Pohodlie nemožno uprieť ani touchpadu. Ocenia ho všetci, ktorí majú radšej klasické tlačidlá ako integráciu tlačidiel pod touchpadom. Pod klávesnicou je čítačka odtlačkov prstov, čím si zvýšite bezpečnosť nielen pri prihlasovaní do systému ale aj ochrany dát.

Keďže ide o notebook určený na pracovné účely, nechýba aktívna ochrana dát. HP 3D DriveGuard je tak už roky štandardnou súčasťou, ktorú používatelia ocenia. Poskytuje totiž nástroj na zabezpečenie disku pri pádoch alebo silných vibráciách notebooku. Druhým vylepšením je nástroj na integráciu hesiel pod jednu strechu a automatické prihlasovanie do on-line účtov.

HP ProBook 455 G1_2.jpg

Stredne silná grafika vychádza z použitej platformy. Konfigurácia s procesorom AMD A4-4300M 2,5 GHz zahŕňa integrovanú grafickú kartu AMD Radeon HD 7420G. Hodí sa teda aj na multimediá, úpravu fotografií či hraní starších hier.

Výbava konektivity je štandardná, teda dvakrát USB 2.0 a 3.0, HDMI, VGA, čítačka kariet na prednej hrane a samozrejme aj optická DVD mechanika.

Celkovo ide o vyladený kancelársky nástroj. Jeho výdrž je pod štyri hodiny, pri náročnejších aplikáciách v kooperácii s grafickou kartou podstatne menej. Ide však prevažne o notebook na pracovný stôl než prácu v teréne.

 

Hodnotenie

 

biometrická čítačka
klávesnica odolná poliatiu
štyri USB porty
konštrukcia tela
vyššia spotreba pri náročnejších aplikáciách
klávesnica bez podsvietenia

Technické parametre

Model notebooku/Parameter

HP ProBook 455 G1

Produktové číslo

H6P66EA

Procesor

AMD A4-4300M 2,5 GHz, 4 MB cache (max. 35 W TDP)

Operačná pamäť

4 GB DDR3

Pevný disk

500 GB, 5400 ot./min.

Displej

15,6", max. rozlíšenie HD (1366 × 768 pixelov)

Grafická karta

AMD Radeon HD 7420G, 768 MB VRAM

Operačný systém

Microsoft Windows 8

Rozmery [mm]

370 × 250 × 20

Hmotnosť napájacieho adaptéra [kg]

0,340

Skutočná hmotnosť zariadenia [kg]

2,463

Hmotnosť udávaná výrobcom [kg]

2,29

Záručná doba [mesiacov]

24

 

Cena:

419 Eur s DPH (349,17 Eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať