SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Recenzia: Navigácia, ktorá upozorní aj na mobilný radar. S doživotnou aktualizáciou máp a dopravných správ (video)

1

GarminNuvi2597_2.jpg Navigátor nás zaujal najmä svojou cenou a príjmom signálu RDS-TMC. Vďaka tomu nahlási zápchu alebo upozorní na mobilný radar. GPS Garmin nüvi 2597LMT predstavuje strednú triedu navigátorov od Garminu. Má uhlopriečku 5 palcov a doživotnú aktualizáciu máp, ako aj doživotný príjem dopravných správ.

Model je vybavený komunikáciou Bluetooth, ale na navigáciu obsahuje všetko potrebné - mapu 45 európskych krajín, asistenta jazdných pruhov, plánovač cesty, záznam trasy, funkcie „Pred vami" a „Kde som bol!" atď.

Bluetooth využijete na prepojenie navigátora so smartfónom, vďaka čomu získate prístup k ďalším funkciám - napr. k počasiu v cieľovom mieste alebo po trase. Môžete takto aj ľahšie zaparkovať, ak parkovisko poskytuje on-line informácie. Rovnako je možné používať navigátor ako súpravu hands-free. Páčilo sa nám aj to, že po skončení cesty a vypnutí externého napájania zobrazí navigátor informácie o tom, aká bola prejdená vzdialenosť, koľko to stálo, aká je priemerná spotreba.

GarminNuvi2597.jpg

Garmin má vo výbave TMC prijímač ako jediná značka na Slovensku. Vďaka tomu máte k dispozícii neustále monitorovanie situácie na všetkých dôležitých cestách na celom území Slovenska. Špeciálna pozornosť je venovaná Bratislave a krajským mestám. Funkciu sme otestovali v praxi po celom Slovensku.

Výsledok je taký, že naozaj získate dobrý prehľad o situácii na hlavných ťahoch, hlavne v Bratislave, predovšetkým v pracovných dňoch a počas dňa. Ak sa stane nehoda na ceste tretej triedy v sobotu večer, je minimálna šanca, že sa to vďaka tomuto systému dozviete. Po dlhšom testovaní však jednoznačne navigátor s hlásením dopravnej situácie odporúčame. Je to aj dôvod, prečo používať navigáciu na trasách, ktoré notoricky poznáte.

Hodnotenie

 

funkcie
TMC prijímač
kvalitné mapy a doživotná aktualizácia
dopravné vysielanie TMC nemusí fungovať vždy bezchybne

Technické parametre:

Displej

WQVGA TFT dotykový

Rozlíšenie

480 x 272 bodov

Uhlopriečka

5" (12,7 cm)

Batéria

Li-Ion

Výdrž

2,5 hod.

Pripojenie

mini USB

Pamäťová karta

microSD

Rozmery (Š x V x H)

137 x 83 x 15 mm

Hmotnosť

192 g

Funkcie:

Hlasová navigácia

Áno

Hlasové ovládanie

Áno (nepodporuje slovenský jazyk)

Možnosť dohrávania máp

Áno

Možnosť doplniť body záujmu POI

Áno

Multi-mód (jazda, túra, bicykel, loď)

Nie

Nastavenie výpočtu trasy

Áno

Predinštalované mapy

City Navigator Europe

Prehliadač obrázkov

Áno

Prehrávač zvukových kníh

Áno

TMC prijímač v dodávke

Áno

Upozornenie na prekročenie rýchlosti

vizuálne / zvukové

Záznam trás/ciest

Áno

Zobrazenie bodov záujmu POI pri navigácii

Áno

Zobrazenie DMT (digitálny model terénu)

Áno

Zobrazenie rýchlostných limitov

Áno

 

 

 

 

Cena:

209 Eur s DPH (174,17 Eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpg

1 komentár

Bobo reakcia na: Recenzia: Navigácia, ktorá upozorní aj na mobilný radar. S doživotnou aktualizáciou máp a dopravných správ (video)

9.11.2018 19:11
Odporucal by som Navitel vyvojarom trochu zoptimizovat uzivatelske rozhranie. Napriklad som dlho patral ako si na GPS nastavit HOME - kliknutie na kurzor pointer v Sygic funguje tak, ze ma ihned hodi na moju sucasnu polohu - co je super. Podobne aj google mapy - su intuitivnejsie. Cital som zopar hejtov na tuto GPS ale myslim si ze vacsina bola sposobena obtiaznou orientaciou v nastaveniach. Napriklad GPS by malo byt stale zapnute (prip. vypnute v uspornom rezime), odoslanie emailu je zbytocna funkcia - nikto predsa za jazdy nebude vypisovat emaily. Sledovanie priatelov znie ako pekna funkcionalita, ale v praxi tazko vyuzitelna, lebo kamosi by museli vzdy povolit ich sledovanie. Manual je v mnohom nedostatocne presny - https://www.covybrat.sk/ako-vybrat-navigaciu/ , napr. pochopit co znamena nastavenie "GPS zapnute pri sledovani trasy" clovek pochopi az ked zide z trasy a zrazu vidi prazdnu mapu v GPS ... Celkovo - navigaciu by som odporucal, je pekna, detailna, funkcna, ale UI rozhranie by bolo treba optimizovat. Napriklad urobit user test aby si novy uzivatel vedel nastavit HOME do 5 minut. Mne trvalo asi 5 hodin, kym som pochopil system definicie bodov zaujmu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať