ACER_JUN23 ACER_JUN23 ACER_JUN23

Robotický vysávač Dyson 360 Heurist je prešpikovaný senzormi

0

IKEA predáva kreslo POÄNG s otvorenou základňou, ktorej časť spočíva na zemi. Je síce veľmi populárne, ibaže robotický vysávač si s takouto základňou neporadí, snaží sa na ňu vyliezť a zachytí sa na nej. Projektový manažér spoločnosti Dyson John Ord ho označil za “zabijaka robotov“. Niektorí ľudia si nekúpia robotický vysávač práve preto, že majú pocit, že sa nevyrovná s niektorými kusmi nábytku.

Ord si položil otázku, prečo by Dyson nemohol dizajn robotického vysávača prispôsobiť takémuto obľúbenému kreslu. Výrobca teda prichádza s modelom 360 Heurist, ktorý je inteligentnejším a autonómnejším následníkom robotického vysávača 360 Eye z roku 2016. 360 Heurist má podobnú výšku, ale priemer iba 23 cm. Ani platforma, ani technológia batérií sa výrazne nelíšia, prepracovaný motor V2 sa však točí rýchlosťou 78 000 ot./min. Vysáva o 20 % výkonnejšie, čo si vyžiadalo použitie účinnejších článkov batérii, aby sa zabránilo prehrievaniu.

360 Heurist je vybavený novými senzormi, objektívom kamery a LED svetlami. Vďaka novému štvorjadrovému procesoru a 10 GB zabudovanej pamäte je schopný ukladať a zlepšovať mapy vášho domova. Funkcia Dyson Link umožňuje nastaviť konkrétne harmonogramy pre jednotlivé miestnosti a zóny. Môžete mu teda zakázať oblasť, kde sú káble alebo nábytok spôsobujúci problémy, pomocou príkazov „vyhnúť sa“, „vypnúť lištu s kefou“ alebo „žiadne vyliezanie“.

Senzory by mali zachytiť prekážku pred kolíziou. Dva snímače ToF umožňujú robotickému vysávaču „vidieť“ až do vzdialenosti dvoch metrov a spolu so senzormi prekážok, pádu a steny merajú vzdialenosť každých 20 sekúnd. Nový objektív typu rybie oko na 360-stupňovej kamere dáva zariadeniu dvojnásobnú clonu, ako mal jeho predchodca. Objektív je teraz obklopený ôsmimi bielymi LED diódami, ktoré sú rozdelené tak, aby svietili iba v požadovanom smere.

To je dobrá správa, pretože Dyson 360 Eye nefungoval najlepšie pri slabom osvetlení. Podľa Orda Heurist zaznamená 85 % prekážok a reaguje na ne. Tvrdí takisto, že vyhýbanie sa prekážkam ide Dysonu lepšie ako konkurentom. Dyson 360 Heurist je v predaji od 13. marca s cenou 799 libier.

Zdroj: wired.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
stroj robot smart home domacnost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať