ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Samsung Party Audio T70 - kvalitná hudba a svetelné efekty na každú párty

1

Nový párty reproduktor od Samsungu je k dispozícii v dvoch variantoch – T50 a T70. Na testovanie som mal k dispozícii väčší a výkonnejší model T70. Dizajnom aj parametrami je predurčený na ozvučenie rôznych udalostí, ako sú párty v klubovni, prípadne aj väčšej sále, záhradné párty, prípadne na hudobný sprievod pri zumbe, aerobiku či iných fitnes aktivitách. Napriek pomerne veľkým rozmerom a hmotnosti výrobca pamätal na to, že reproduktor treba preniesť z auta na miesto určenia. V zadnej časti sú dve robustné rukoväti, takže dvaja ľudia reproduktor v pohode prenesú. 

VideorecenziaOvládacie prvky na prehrávanie sú na hornom paneli, realizované ako symboly tlačidiel na gumenej membráne, takže postriekanie vodou im vôbec neprekáža.

Konfiguračné tlačidlá na párovanie bluetoothových zariadení, prípadne na bezdrôtové prepojenie dvoch alebo viacerých reproduktorov, ako aj všetky konektory sú v hornej časti zadnej steny.

Párty reproduktor je konštruovaný s ohľadom na priestorovú reprodukciu, ale primárne nie v zmysle klasickej stereofónnej reprodukcie, ale na to, aby zvuk rovnomerne vyplnil ozvučovaný priestor. Napriek tomu priaznivci sterea nebudú sklamaní ani pri použití jednej reproduktorovej sústavy. Z fyziky šírenia akustických vĺn vyplýva, že priestorovú zložku zvuku prenášajú stredné a predovšetkým vyššie tóny. Preto má Samsung Party Audio T70 dve dvojice výškových a stredových reproduktorov nasmerovaných šikmo do strán. To umožňuje pokryť priestor pred reproduktorom v minimálnom rozsahu 180°.

Reprodukciu basov má na starosti subwoofer s vodorovne umiestneným reproduktorom s priemerom membrány 10 palcov v spodnej časti reproduktorovej skrine.

Basreflexový otvor je na spodnej stene a smeruje zvislo nadol. Ak aktivujete funkciu Dynamické basy, zvuk bude skutočne dunivý. Hmotnosť prístroja prezrádza, že výrobca na hrúbke stien ozvučnice rozhodne nešetril, takže v reprodukovanom zvuku nie sú nežiaduce rezonancie spôsobené chvením stien. Meranie frekvenčnej charakteristiky pri vypnutom ekvalizéri ukázalo takmer lineárny priebeh v celom rozsahu frekvencií, pričom dolná medzná frekvencia pri tolerancii -6 db je 50 Hz. Napriek tomu sa T70 nehodí ako HiFi reproduktor do bytu, pretože v tichých pasážach pri „obývačkovej“ hlasitosti by bolo počuť hluk chladiaceho ventilátora.

Káblami alebo bezdrôtovo môžete dva reproduktory prepojiť do stereosústavy, prípadne na ozvučenie väčších priestorov môžete navzájom prepojiť aj tri a viac reproduktorov.

Zdroj signálu možno pripojiť cez bluetooth, prípadne káblami cez konektory typu jack a RCA. K dispozícii sú aj dva mikrofónové vstupy. Využijete ich nielen na karaoke, ale aj na moderovanie párty či iných udalostí, komentovanie v tanečnej škole, prípadne cez vhodnú súpravu na bezdrôtový prenos nájdu uplatnenie aj u cvičiteľky aerobiku. 

Pomocou diaľkového ovládača alebo aplikácie pre Android či iOS môžete prepínať ekvalizér, ktorý má prednastavených niekoľko hudobných štýlov, ako sú napríklad hip-hop, rock či latino. K dispozícii sú aj zvukové párty efekty Noise, Crush, Filter či Chorus. V rámci aplikácie máte aj možnosť meniť farebnosť podsvietenia a svetelných efektov, ktoré svietia a blikajú do rytmu prehrávanej hudby.

Udávaný výstupný výkon 1500 W je typu RMS, čiže na takýto výkon krátkodobo v špičkách, napríklad pri údere na bicie, je dimenzovaný zosilňovač aj reproduktory. Stačí sa však pozrieť na štítok, kde je udávaná spotreba 160 W, a je zrejmé, že ak zoberieme do úvahy účinnosť zosilňovača približne 90 %, maximálny trvalo dodávaný výkon je 150 W.  

Verdikt: Výkonný reproduktor na párty aj fitnes.

Technické parametre: 

Celkový výkon RMS: 1500 W, spotreba 160 W, rozmery 463 × 884 × 455 mm, hmotnosť 26,5 kg

Hodnotenie: 92

Tip redakcie: Dizajn a kvalita zvuku

Cena: 589 EUR

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Party Audio T70 párty reproduktor

1 komentár

. reakcia na: Samsung Party Audio T70 - kvalitná hudba a svetelné efekty na každú párty

20.6.2020 12:06
Super video meranie. Hviezda dole za bulvarny klamarsky nadpis a fotku s umiestnenim reprakov, ktore cakaju na zhodenie do bazena.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať