SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Silvercrest Rhythm Light / Bluetooth reproduktor s farebnými efektmi

0

Reproduktor je konštruovaný na prevádzku vo zvislej polohe a na prvý pohľad pripomína farebnú lávovú lampu. Telo tvorí valec z hrubého plexiskla. Vnútri je ďalší matný valec a pod ním farebné RGB LED. V hornej časti je širokopásmový akustický menič. Dole je pasívny akustický žiarič, ktorý plní funkciu basreflexu na zdôraznenie basov. Konštrukčne je riešený ako membrána s veľkým lineárnym rozkmitom, nie je však poháňaný cievkou, ale sprostredkuje vyžarovanie zadnej strany membrány.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Pomerne vysoká hmotnosť 1 kg naznačuje použitie pevných materiálov a primeranú hrúbku valcového plášťa, ani nie pre odolnosť, ale aby plášť valca nerezonoval, čo by mohlo skresľovať zvuk. Reproduktor je vodovzdorný podľa štandardu IPX7, čo v praxi znamená, že by mal vydržať krátke ponorenie. Farebné svetelné efekty dokresľujú hudbu a vytvoria atmosféru na párty. Ovládacie prvky sú sústredené v dolnej časti valca.

Výrobca udáva rozsah frekvencií 90 Hz – 20 000 Hz a výkon 20 W RMS, takže aj napriek malým rozmerom reproduktor dokáže ozvučiť aj väčšiu miestnosť. Môžete prípadne bezdrôtovo prepojiť dva reproduktory, čím dosiahnete stereofónny zvuk. Výdrž batérie závisí od nastavenej hlasitosti a do určitej miery aj od svetelných efektov. Pri strednej hlasitosti, postačujúcej na počúvanie zblízka, vydrží batéria na jedno nabitie približne 10 – 12 hodín. Reproduktor sa automaticky vypne 10 minút po prerušení spojenia cez bluetooth. Takisto má funkciu automatického stíšenia zvuku pri prichádzajúcom hovore.

Zdroj zvuku môžete pripojiť nielen cez bluetooth 5.3, ale aj pomocou audiokábla. Zásuvka 3,5 mm jack aj USB-C sú pod tesniacim krytom. Inak povedané, reproduktor je vodovzdorný, len ak je tento kryt zatvorený. Subjektívne hodnotím zvuk ako relatívne dobrý. Drobnou nevýhodou je, že akustický menič je nasmerovaný nahor a nie na predpokladanú polohu poslucháča. Je to nevyhnutný kompromis za to, že telo reproduktora je využité na pôsobivé farebné svetelné efekty. Pri predpokladanom využití na párty, či podobné aktivity to vôbec neprekáža.

Cena: 47,99 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať