SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Silvercrest SSTB 30 A1 / Stĺpový bluetooth reproduktor

0

Reproduktor je konštrukčne riešený ako valec s priemerom 15 cm a výškou 98 cm. Možno vás trochu prekvapí, že konštruktéri použili ako materiál kartónovú rúru s hrúbkou steny 8 mm a ani sa tým veľmi netaja. Obal je takisto kartónová rúra, tentoraz tenkostenná. Ako keby tým chceli tvorcovia naznačiť používateľovi, z čoho je vyrobený samotný reproduktor. Napokon prečo nie, kartón je nielen ekologický, ale zároveň aj pevný a dobre tlmí parazitné kmitanie vnútri ozvučnice. Je všeobecne známe, že tvarované kartóny od vajec sú jednou z najlepších volieb na zatlmenie vnútra reproduktorových sústav nielen pre tvar, ale aj pre vlastnosti materiálu Aj vďaka použitému materiálu je reproduktor ľahký, má len 3,2 kg, takže sa dá jednoducho prenášať. Povrchová úprava je odolná čierna plastová tapeta. Reproduktor je vďaka podstavcu s priemerom 21 cm a nastaviteľným nožičkám relatívne stabilný.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Elektronika, displej aj ovládacie prvky sú v hornej časti. Displej v hornej časti poskytuje informácie o zvolenom vstupe a nastavenom zvukovom profile. Z horného panela sa dá vyklopiť praktický stojan na smartfón. Používateľ má k dispozícii pripojenie cez bluetooth, cez vstup AUX s 3,5 mm konektorom aj cez dvojicu konektorov RCA, označovaných aj ako Cinch. Prípadne môže prehrávať hudbu z USB kľúča s maximálnou podporovanou kapacitou 32 GB. Výrobca udáva výkon 2 × 15 W, no nie je to stereoreproduktor v pravom zmysle slova. Obidva páry výškových a stredobasových akustických meničov sú usporiadané nad sebou, takže nevytvárajú prakticky žiadny stereo efekt. Žiaľ, nemožno prepojiť dva reproduktory na dosiahnutie klasickej stereofónnej zostavy. Údaj o výkone je reálny, pretože reproduktor je napájaný z externého zdroja 18 V, 1,6 A, čo je po vynásobení 28,8 W, a zosilňovač v triede D má veľmi vysokú účinnosť. V balení je aj diaľkový ovládač, ktorý umožňuje nielen nastaviť hlasitosť a prepínať vstupy, ale aj vybrať jeden z prednastavených profilov: pop, rock, jazz a classic. Implicitne je nastavený lineárny režim flat. 

Výrobca neudáva frekvenčný rozsah ani odstup signál/šum. Nie je to reproduktor pre audiofilov, no vynikajúco poslúži pri ozvučení stredne veľkých miestností, klubovní či malých telocviční. Jack 3,5 mm a konektory RCA umožnia pripojenie k televízoru alebo projektoru. Subjektívne hodnotím zvuk ako primeraný cene, síce neohúri, ale ani nesklame. Aj napriek veľkému objemu vnútorného priestoru 14 litrov a basreflexovému otvoru v spodnej časti nie sú basy príliš výrazné, čo pre niektoré žánre, napríklad džez, klasiku či hovorené slovo, celkom vyhovuje. Zvuk je jasný, príjemný, s dôrazom na stredy. Ani pri maximálnej hlasitosti nebadať počuteľné skreslenie. 

Cena: 99 EUR (v akciách Lidla je často výrazne zlacnený)

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať