SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Skladovanie bez námahy a ďalšie výhody, ktoré vám prinášajú kovové regály

Tlačové správy
0

Či už doma alebo vo firme, hľadanie efektívnych úložných priestorov je jednou zo základných potrieb bezproblémového fungovania. Jedným z najväčších rozhodnutí, ktorým preto musia domácnosti, ale aj sklady a skladové priestory firiem čeliť, je rozhodnúť sa, ktorý typ úložného riešenia poskytuje tie najlepšie možnosti?

SAMSUNG 042024 Advertisement

Kovové regály sú ideálna voľba, pri ktorej sa nemusíte obmedzovať iba na jeden univerzálny model a vybrať si viacero možností v závislosti od skladovaného produktu a dispozície konkrétneho objektu.

Spomedzi množstva ponuky sú práve kovové regály čoraz obľúbenejšou voľbou vďaka svojim jedinečným výhodám, s ktorými vás teraz zoznámime a hľadanie toho najlepšieho riešenia vám tak určite uľahčíme.

Jednoduchá inštalácia

Jedným z dôvodov, prečo dnes s tak veľkou obľubou takmer všetci prechádzame na kovové regály, je nielen ich industriálny štýl, ale aj jednoduchá inštalácia. Inštaláciu a montáž v prvom rade zjednodušuje bezskrutkový systém, ku ktorému nepotrebujete nič špeciálne. Navyše, nakoľko je kovový bezskrutkový regál ľahší ako väčšina ostatných typov, inštalácia si vyžaduje oveľa menej ľudí a špeciálneho náradia, čo vám šetrí čas a peniaze.

Kovový regál, ktorý si môžete mimochodom kúpiť aj online, možno ľahko prispôsobiť tak, aby vyhovoval jedinečným potrebám vašej domácnosti alebo prevádzky. Je skonštruovaný z oceľových nožín a vystužených políc vytvorených zo sieťoviny pevných drôtov alebo drevenej HDF dosky s veľkou nosnosťou až do 1000 kg na policu (v závislosti od modelu).

Policové jednotky ako aj celý systém kovového regálu je tiež vybavený špeciálnou povrchovou úpravou - antimikrobiálnym povlakom na potlačenie rastu plesní a baktérií.

Regály sú dostupné v niekoľkých formách i farbách a väčšina z nich má nastaviteľné RIVET systémy, ktoré si môžete uspôsobiť tak, aby do posledného detailu zodpovedali rozmerom vášho produktu. To znamená, že s toľkými spôsobmi, ako si prispôsobiť kovové regály tak, aby vyhovovali vašim skladovacím potrebám, sú tieto úložné systémy jedným z najuniverzálnejších úložných riešení na trhu.

Veľká úložná kapacita

Druhou výhodou kovových regálov je, že vám vďaka svojmu unikátnemu systému poskytujú aj v malom priestore veľkú úložnú kapacitu. Dôvodom je fakt, že jednotlivé a dostatočne veľké police je možné ľubovoľné montovať na seba do výšky miestnosti, čím je podlahový priestor plne využiteľný na slobodný pohyb. Úložnú kapacitu zvyšuje aj otvorený systém políc, vďaka ktorému máte o skladovanom tovare väčší prehľad.

Flexibilitu úložného systému moderných kovových regálov do špajze alebo skladu zvyšuje aj pevnosť konštrukcie, ktorú môžete pre vyššiu bezpečnosť upevniť k stene. Pevné nožiny a optimálne vyváženie políc však zaisťujú regálu dokonalú stabilitu!

Vylepšené prúdenie vzduchu

Optimálne skladovanie vecí v domácnosti alebo vo firme je závislé aj od okolitých priestorových podmienok. Tie sú často nevyhovujúce, čo spôsobuje predčasné opotrebovanie a skracovanie doby trvanlivosti konkrétneho výrobku.

Kovové regály sú otvoreným systémom s policami, v ktorých vám nič podobné nehrozí. Vďaka premyslenému otvorenému systému kovových regálov je prietok vzduchu zvýšený, čím sa pri skladovaní množstva predmetov nevytvárajú podmienky na predčasné zníženie ich kvality.

To je obzvlášť užitočné pre skladové operácie, v ktorých sa skladujú potraviny, nápoje, lieky, poľnohospodársky tovar a iné položky podliehajúce skaze. Aj keď je skladovaný tovar trvanlivý, zvýšené prúdenie vzduchu bráni znehodnoteniu produktu alebo jeho obalu vplyvom prachu alebo iných erodujúcich faktorov.

Ďalšou hlavnou výhodou zvýšeného prietoku vzduchu, ktorý poskytujú aj police z drôtu, je zníženie rizika požiaru, ktorý, ak už vznikne, vďaka otvorenému systému môže požiarny systém ľahšie bojovať s ohňom, čo ochráni nielen tovar, vaše životy, ale aj peniaze.

Prevencia korózie

Pretože kovové regály a ich police sú otvorené a vybavené špeciálnou zinkovou povrchovou úpravou, zvýšený prietok vzduchu znižuje nielen hromadenie prachu, ale aj vlhkosti. To je hlavná výhoda pre skladovacie zariadenia, pretože prach a vlhkosť môžu zhoršiť kvalitu produktu a v niektorých prípadoch ich dokonca urobiť nepredajným alebo nepoužiteľným.

Kovové regály tak veľmi dobre bojujú aj proti rozvoju korózie, na ktorej vznik majú mnohé naše skladovacie priestory ideálne podmienky. Ak sa teda chcete týmto negatívnym vplyvom prostredia vyhnúť a zachovať si kvalitu skladovaného tovaru čo najdlhšie, uprednostnite pri výbere systém otvorených kovových regálov od Majster Regál.

Zvýšená viditeľnosť produktu

Ďalšou veľkou výhodou, ktorú kovové regály vašim skladovacím priestorom poskytujú, je zvýšená viditeľnosť skladovaných produktov. Takáto zvýšená viditeľnosť vám môže výrazne zvýšiť produktivitu a rýchlosť vychystávania pri rôznych operáciách. Varenie v kuchyni, práca v garáži alebo výroba vo veľkej firme môže byť vďaka tejto vlastnosti kovových regálov oveľa efektívnejšia.

Ďalšou často prehliadanou výhodou lepšej viditeľnosti políc kovových regálov je lepšia schopnosť odhaliť rozbité, chybné alebo pokazené produkty. V niektorých prípadoch, napríklad v zariadeniach, kde sa skladuje ovocie alebo zelenina, to môže ušetriť sklad od nutnosti vyradiť celú dávku produktu. Z dlhodobého hľadiska to môže tiež zvýšiť vašu ziskovosť a náklady.

Znížená potreba údržby

Čistenie tradičných policových systémov môže byť náročné. V mnohých prípadoch môže zahŕňať vyberanie produktov z regálov, ich demontáž a dôkladné čistenie systému. Na druhú stranu sa môže vplyvom pôsobenia vonkajších faktorov úložný systém znehodnotiť a jeho čistenie môže byť pre potrebu špeciálnych čistiacich prostriedkov náročné.

Kovové regály však vďaka odolnej povrchovej úprave s obsahom ocele a zinku nemajú z veľkého znečistenia a údržby žiadny strach. Kovový povrch nepoškodí žiadna chémia, vlhkosť ani mastnota.

K jednoduchej údržbe prispievajú aj otvorené a tak dostupné police. Navyše je konštrukcia regálov navrhnutá tak, aby odolala hromadeniu prachu a nečistôt, čím sa znižuje frekvencia čistenia týchto úložných systémov.

Nižšie náklady

Pretože na výrobu regálov z kovu je potrebné menšie množstvo materiálu, cena za regálový systém je často nižšia ako u iných regálových alebo nábytkových úložných systémov. Okrem nižších počiatočných nákladov, povaha konštrukcie kovových regálov znižuje náklady na údržbu a prácu. To znamená, že kombinované výhody úspory nákladov oceľových regálov vám môžu ušetriť a priniesť viac než ste si mysleli.

Zdroj obrázkov: www.majster-regal.sk

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať