NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Sledovanie zásielok v mobile

0

Slovenská pošta prichádza s mobilnou aplikáciou pre smartfóny na sledovanie prichádzajúcich zásielok, otváracích hodín pôšt, počtu ľudí v rade a dokonca umožňuje vytvoriť si poradový lístok na pošte.

Službu sledovania zásielok poskytuje SP na svojom webe už dávnejšie, ale mobilná aplikácia umožňuje operatívne aj zmeniť dátum doručenia, predĺžiť dobu jej uloženia aj zmeniť doručovaciu adresu. Zásielka sa dá preposlať na úplne novú adresu alebo do BalíkoBoxu.

V rámci testovania som mohla v aplikácii pekne sledovať tri zásielky, ich pohyb monitorovala aj podrobná mejlová správa v prípade Easy Expres balíka. Pri očakávaní expresnej zásielky som totiž prostredníctvom SMS a súčasne aj mejlom dostala upozornenie o jej doručení kuriérom. V rámci testovania som vyskúšala funkciu presmerovania a fungovala bez problémov. Zmenu doručovacej adresy systém zaznamenal a detailne ma informoval o pohybe pred zmenou a po zmene až do doručenia prostredníctvom  dvoch SMS a piatich mejlov: štyri samostatné hovorili o jej pohybe počas dňa, piaty bol súhrnný. Pravdu povediac, túto službu možno ocenia iba tí, ktorí zásielku netrpezlivo očakávajú a rátajú minúty, kým dorazí. Treba pochváliť detailne spracované informovanie po technickej stránke. Inak je trochu otravné dostať za pol dňa päť mejlov + informačnú SMS k tomu. Je však pravda, že sa dá táto upozorňovacia služba v aplikácii vypnúť.

S potešením som privítala novú službu, ktorou je vyhľadávanie najbližšej pošty. Samozrejme, treba mať pri nej zapnutú funkciu Poloha a byť pripojený na internet. Služba nielenže zobrazí najbližšiu poštu na mape, ale vypíše aj jej presnú adresu a otváracie hodiny alebo informáciu o dočasných zmenách. Okrem toho umožňuje už pred príchodom na poštu zistiť, koľko ľudí stojí v rade a zarezervovať si poradie v rade. Využiť sa dá všade tam, kde majú rezervačný lístkový systém. Je to skvelá funkcia, škoda len, že takýchto pôšt nie je na Slovensku veľa. 

Poslednou službou v novej aplikácii sú upozornenia – v rámci ktorých sa nastavuje aj hlásenie o pohybe. A ak niekoho znervózňuje, že dostáva aj mejly aj SMS správy o zmenenom pohybe očakávanej zásielky, stačí túto funkciu vypnúť. Pravdaže sa dá zapnúť/vypnúť aj upozornenie o ukončení odbernej lehoty tri dni pred ukončením jej uloženia. Treťou užitočnou funkciou, ktorú možno aktivovať je avízo, že sa človek nachádza v blízkosti pošty alebo BalíkoBoxu, v ktorej sú uložené jeho zásielky.

Aplikácia je pekne graficky spracovaná,  funguje rýchlo, ovláda sa intuitívne a na disku zaberá 15,19 MB. Služba je dostupná pre Android aj iOS, v slovenčine a angličtine a je bezplatná.

Využije ju každý, kto aspoň občas dostane nejakú zásielku, mňa najviac potešila časť Pošta.

Foto: Slovenská pošta, autorka

Zobrazit Galériu

Jana Matejíčková

Všetky autorove články
posta aplikácia zasielka sladovanie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať