SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Slovensko po prvýkrát bojovalo o titul majstra sveta v esportoch!

Tlačové správy
0

Juhokórejský Soul privítal národné reprezentácie, ktoré súťažia o prestížny titul majstra sveta. Slovensko ukázalo svoje kvality v hrách Dota 2, Tekken 7 a Pro Evolution Soccer 2020.

Prestížne esportové podujatie otvorilo svoje brány už 11.12.2019 a potrvá do nedele 15.12. Slovenská republika má na jedenástich IESF Majstrovstvách sveta v esportoch historicky prvé zastúpenie. Podľa slov Miroslava Kratochvíla, člena výkonného výboru Slovenskej asociácie elektronických športov, ide o obrovský krok vpred pre domácu esportovú scénu. Vďaka aktivitám asociácie a účasti našich športovcov na tomto podujatí sa dostáva elektronický šport ešte viac do popredia a čoraz viac naberá na popularite. 

Národné dresy si v Južnej Kórei oblekli členovia tímu Inaequalis Lutea, aktuálni majstri Slovenska v hre Dota 2, v zložení Michal "Miško" Seryj, Samuel "Sammi" Frajka, Dávid "Yellowpanda" Šandala, Martin "Gaulteezy" Beťko a Lukáš "Lukyno" Džubek, ktorých nominoval do Kórei tréner národnej reprezentácie - Eduard Winkler. Inaequalis Lutea už dlhé roky dokazujú svoje kvality na zahraničných, ale aj domácich herných turnajoch Y-Games. Po návrate niekoľkých Dota 2 slovenských legiend sa zostava postupne prebojovala až na najvyššiu priečku medzi slovenskými tímami. 

V titule Tekken reprezentoval Dávid  “Dave93” Maťo, ktorý sa do Južnej Kórei prebojoval z národnej kvalifikačnej časti rovnako ako reprezentant v hre Football Pro Evolution Soccer 2020 - Andrej “Andy_R4” Remeň.

Otvárací ceremoniál odštartoval svetové majstrovstvá 12.12. a turnaj pokračuje skupinovými súbojmi. Finále DOTA 2 sa uskutoční v nedeľu 3:30 nášho času, posledný zápas v PES 2020 sa začína o 7:00 a záverečné súboje v hre Tekken si môžete pozrieť od 9:00. 

Napínavé zápasy budete môcť sledovať naživo vďaka online vysielaniu so slovenským a českými komentátormi tu: https://www.twitch.tv/cechi1. Livestream, ako aj záznamy zápasov môžete sledovať i na oficiálnom streame v anglickom jazyku: https://www.twitch.tv/iesf_tv

Naša prvá národná reprezentácia v esportoch síce už skončila svoju púť na Majstrovstvách sveta, ale ide o skvelý úspech slovenského e-sportu.

Zobrazit Galériu

Yvents, s.r.o.

Všetky autorove články
Slovensko Gaming hry zabava pocitac súťaž technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať