SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

TCL nie je žiadnym nováčikom na trhu s elektronikou

0

Špeciálny projekt

Čínska spoločnosť TCL je významným globálnym hráčom na poli spotrebnej elektroniky. Na Slovensku ju však málokto pozná, a to aj napriek tomu, že spotrebiteľom ponúka skvelý pomer ceny a kvality.

TCL nie je žiadnym nováčikom na trhu s elektronikou. Spoločnosť bola založená už v roku 1981 pod názvom TTK so sídlom Huizhou, v Číne. Názov TCL je skratkou Telephone Communication Limited, avšak na tieto iniciály sedí aj jej slogan: „The Creative Life“. Spoločnosť je v celosvetovom meradle významným hráčom. Svoje produkty však predáva na rôznych trhoch pod rôznymi značkami. Spadajú pod ňu značky ako BlackBerry, Alcatel, Thomson či RCA. Od roku 2015 je tretím najväčším producentom televízorov.

Na Slovensku predáva svoje televízory pod značkou TCL, no bez výraznejšej podpory marketingu. Niet sa čomu čudovať. Slovensko je pre takúto spoločnosť príliš malý a rizikový trh. Svoje výrazné zastúpenie tu už dlhé roky budujú značky ako Samsung, LG či Sony. Slovenskému spotrebiteľovi má ale čo ponúknuť a určite zaujme ľudí, ktorí hľadajú veľa muziky za málo peňazí.

Na našom trhu spoločnosť ponúka televízory s uhlopriečkou od 32“ do 65“. Tohtoročné modely SMART TV sú vybavené operačným systémom Android TV, ktorý ponúkne fanúšikom operačného systému Android plnú konektivitu. Rovnaký operačný systém nájdete aj v drahších značkách ako už spomínaný SAMSUNG či Sony.

Spomedzi tohtoročných modelov uvedených na Slovenský trh nás najviac zaujal Smart televízor TCL 43EP641 s uhlopriečkou 43“ rozlíšením 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 pixelov). Jeho cena začína na veľmi prijateľnej úrovni 389 €. Čo všetko však za túto sumu dostanete?

Okrem skvelého rozlíšenia 4K Ultra HD je televízor vybavený technológiou HDR (High Dynamic Range). Ide o technológiu, vďaka ktorej získate z pixelov maximálny obrazový zážitok vo forme realistickejších farieb. Najlepším príkladom je scéna z krásnej pláže pri západe slnka. Pri bežnom televízore bez technológie HDR budú v obraze dominovať najsvetlejšie a najtmavšie časti. Vďaka technológii HDR však uvidíte ďalšie odtiene a obraz je pre ľudské oko realistickejší. Televízor TCL je schopný reprodukovať HDR kvalitu nielen z HDMI či streamovacích platforiem ako Netflix, ale aj priamo z televízneho vysielania.

Doba nemých filmov je už 100 rokov za nami a zvuk je ďalším zmyslom, ktorý pri sledovaní programov zapájame. Práve zvuk je to, čo utuží náš zážitok a emócie pri sledovaní obľúbeného programu. Spoločnosť TCL si to uvedomuje a v tejto cenovej kategórii prekvapivo ponúka špičkové reproduktory Dolby Audio s priestorovým zvukom a výkonom 16 W.

Čo sa týka konektivity, televízor TCL 43EP641 je vybavený Wi-Fi prijímačom, 1 vstupom HDMI a 1 portom USB 2.0. Za pozornosť však určite stojí vstavaný Chromecast, vďaka ktorému môžete bezdrôtovo prenášať fotografie, hudbu či videá priamo z vášho Android telefónu.

Nakoľko však ide o SMART TV, poďme sa ešte bližšie pozrieť na operačný systém Android TV. Tento operačný systém od spoločnosti Google je na trhu už od roku 2014. Za ten čas sa stihol posunúť výrazne vpred a tak dnes svojim používateľom ponúka vyladenú technológiu, ktorá rozširuje možnosti využitia televízora. Častým omylom je zámena Android TV s klasický Androidom, ktorým sú vybavené smartfóny či tablety. Android TV obsahuje prvky Androidu avšak je prispôsobený na rozmery a ovládače televízorov. Vďaka tomu je jeho ovládanie veľmi jednoduché, rýchle a intuitívne. Ponúka možnosť sťahovať obrovské spektrum aplikácií priamo z Google Play ako napríklad Netflix, YouTube, Spotify či neobmedzené množstvo hier.

Ak teda uvažujete nad kúpou televízora pod vianočný stromček, tento SMART televízor od TCL vám ponúkne skvelý pomer ceny a kvality. Teraz v Okay.sk s garanciou najnižšej ceny len 381,22 € a možnosťou vytočiť si na kolese šťastia zľavu až do výšky 15 % prípadne dopravu zadarmo. 

TCL

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať