HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Slovenský Antik vyvinul prvý interaktívny satelitný prijímač

0

Antik Technology vyvinula pre svoju sesterskú spoločnosť prvý slovenský interaktívny satelitný set-top box. Prostredníctvom cloudu Antik Telecom poskytuje bezplatný televízny archív až 20 dní, videopožičovňu či prístup k stovkám televíznych staníc cez internet.

Slovenskí diváci satelitnej televízie získali dlho očakávanú možnosť využívať televízny archív, videopožičovňu a viac TV kanálov cez dátové pripojenie tak ako sú už viac rokov zvyknutí klienti IPTV. Antik prináša cez satelitný set-top box vlastného dizajnu okrem klasických výhod tejto distribúcie ako je kvalitný HD obraz či možnosť príjmu na celom území Slovenska aj všetky služby interaktívnej televízie. Interaktívne služby sú pre klientov Antik televízie k dispozícii bezplatne. Inováciou prešlo aj portfólio satelitných TV balíkov, ktoré teraz ponúka ešte nižšie mesačné poplatky aj nový maďarský balík.

„Na tento v podmienkach slovenského trhu revolučný čin sme sa dlhodobo pripravovali vývojom vlastného prijímača. Našim cieľom je aj tu zrovnoprávniť užívateľov satelitnej televízie s ostatnými platformami. Túto formu príjmu využívajú obyvatelia vidieka a rodinných domov, kde mali doteraz len obmedzené možnosti pre sledovanie interaktívnej zábavy,“ vysvetľuje riaditeľ pre rozvoj spoločnosti ANTIK Telecom Peter Blaas. „Zhodnotili sme naše dlhoročné skúsenosti pri vývoji klientskych interaktívnych set-top boxov, ktoré sme teraz obohatili aj o satelitný príjem. Prijímače Antik Mini 2S rovnako využívajú overenú cloudovú distribučnú platformu našej spoločnosti.“

Oproti bežnej satelitnej TV klienti do štandardných balíčkov získavajú takmer 200 kanálov bez navýšenia ceny, funkciu pozastavenia, či spätného pretočenia sledovaného programu, neobmedzené služby videopožičovne až do konca roka zadarmo, 8 archivovaných kanálov po dobu 20 dní, prístup k Youtube, predpovedi počasia pre vybrané mesto či TV pre tablety a smartfóny v cene. Pre interaktívne funkcie je odporúčaný internet od ľubovoľného poskytovateľa s rýchlosťou približne 5mbps. Nové základné balíky Rodinná pohoda a Domáca zábava prináša AntikSat za cenu 7,90 eur mesačne, Maďarský balík za 2 eurá mesačne. Antik Mini 2S má v cene integrovaný aj hub pre pripojenie SmartHome zariadení. Set-top box Antik Mini 2S je k dispozícii za odporúčanú cenu 99 eur, od stredy 03. augusta 2016.

Novinka Mini 2S je prvým hybridným prijímačom na trhu kombinujúcim príjem IPTV a satelitného vysielania

Podľa kvality pripojenia a príjmu si môžete vybrať zdroj signálu ktorý budete práve používať aj kvalitu prímu.

Jednou zo zaujímavostí nového prijímača je aj možnosť sledovania vybraných web kamier.

Prijímač ponúka aj sledovanie Youtube, alebo prehľad počasia.

Novinkou sú tiež možnosti sledovania archívu vybraných kanálov  až 10 dní späť a vstup do videopožičovne ktorý do konca roku zdarma.

Najväčšou novinkou je integrovanie HUBu pre inteligentnú domácnosť priamo do vnútra prijímača. Doplnky a senzory pre inteligentnú domácnosť sú samostatne zakúpiteľné. Novo vyvinutá inteligentná zásuvka indikuje svetlom svoju činnosť a okrem diaľkového zapnutia slúži aj v roli snímača na meranie spotreby, teploty, vlhkosti a úrovne osvetlenia

Veľmi zaujímavým doplnkom je aj inteligentná biometrická váha poskytujúca množstvo údajov s možnosťou ich archivácie a zobrazenia štatistík.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Antik interaktívny prijímač

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať