SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Slovenský startup Datamolino urýchli proces spracovávania faktúr, s nápadom ide do Londýna

0

Na projekte Datamolino pracujú Slováci, ktorí pred rokom a pol prišli so systémom platieb pomocou QR kódov. Datamolino je ďalším krokom, nová platforma chce automatizovať spracovávanie faktúr a ponúknuť tieto služby aj malým a stredným podnikom.

Hlavným prínosom služby má byť odstránenie manuálneho prepisovania faktúr. Hoci podobný automatizovaný systém využívajú niektoré veľké organizácie, pre malé a stredné spoločnosti je takáto technológia zatiaľ finančne nedostupná.

Datamolino to chce zmeniť. Firmy, ktoré budú systém používať, prepošlú svoje faktúry na registrovanú emailovú adresu. Datamolino z faktúr automaticky vyextrahuje dáta a tie je následne možné importovať do ERP systému, ktorý firma používa.

Vďaka tomu sa šetrí čas, peniaze a znižuje sa aj chybovosť, ktorá pri manuálnom prepisovaní prirodzene vzniká. Služba by mala byť oficiálne spustená približne v polovici budúceho roka, momentálne funguje v štádiu privátnej bety a využívajú ju vybrané spoločnosti.

Tvorcom projektu sa so svojim nápadom poradilo stať súčasťou startup akcelerátora Wayra a od júna tohto roka sú aj členom pražskej Wayra Academy. „Wayra nám poskytla úvodný kapitál, ale aj cenný mentorship a kontakty pri rozvoji nášho projektu," hovorí Ján Korecký, COO projektu.

Práve počas Wayra Global demoDay, ktorý sa bude konať 12. novembra v Londýne, sa Datamolino predstaví v konkurencii 15 najlepších startupov z Wayra akadémií z celého sveta. Projekt nedávno získal aj ocenenie pre najinovatívnejšie riešenie v rámci SAP Startup Fóra, ktoré sa konalo v Bratislave.

Pridať komentár