SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Slúchadlá Lamax Duals1 s dvojpásmovými akustickými meničmi

2

Konštrukcia a dizajn týchto TWS slúchadiel poteší hlavne technokraticky orientovaných používateľov, Štuple majú priesvitnú časť umožňujúcu pohľad dovnútra na dva akustické meniče. Technológia DualBeat ich využíva na dosiahnutie čo najlepšieho zvuku v celom počuteľnom pásme frekvencií. Menič pre basy má ľahkú titánovú membránu a druhý menič pre stredy a výšky tuhšiu grafénovú membránu.

Vďaka konštrukcii a gumovým štupľom  sú slúchadlá odolné proti potu a vlhkosti podľa štandardu IPx4. Na obidvoch štupľoch je multifunkčné ovládacie tlačidlo a mikrofón. Pri ovládaní tlačidlami sa vám väčšinou podarí zasunúť štupeľ hlbšie do ucha, takže pre pohodlné počúvanie ho potom niekedy musíte povytiahnuť. Môžete tiež vyskúšať hlasové ovládanie prostredníctvom Google Asistenta, či Siri. Bluetooth pripojenie využíva kodek Qualcomm aptX , ktorý podporuje vzorkovacie frekvencie do 48kHz a 16-bitové kódovanie zvukových dát, čo umožňuje prenos rýchlosťou 352 kB/s.

Dvojpásmový systém akustických meničov sa pri subjektívnom hodnotení veľmi priaznivo podpísal na reprodukcii hudby. Napriek tomu že sa nejedná o slúchadlá pre audiofilov, čo naznačuje aj cena, pri počúvaní serióznejších hudobných žánrov ako je klasika, či džez bol zvuk brilantný a dobre sa dali odlíšiť zvuky jednotlivých nástrojov aj vokály. Do popredia vystupujú basy aj výšky, stredy sú nepatrne utlmené. Takýto priebeh je ideálny pre rock, či pop.  Komu by to vadilo, môže si ich zvýrazniť v ekvalizéri. Aplikácia od výrobcu na doladenie zvuku, či prispôsobenie ovládania nie je k dispozícii.   

Celková výdrž batérií je 28 hodín. Batérie v štupľoch vydržia 7 hodín a dajú sa ešte trikrát nabiť z batérie v elegantnom a odolnom hliníkovom puzdre s plastovým vekom.  

Stav batérie v puzdre je indikovaný štyrmi miniatúrnymi bielymi LED. V balení sú okrem nabíjacieho kábla aj tri veľkosti silikónových špuntov.  

Konštrukcia štupľov čiastočne pasívne potlačí okolitý hluk


                                         

Verdikt: Výborné slúchadlá na prechádzky a nakoľko dobre držia v uchu aj na športové a fitness aktivity.

Technické parametre: Duálne akustické meniče; Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz; Bluetooth 5.0, kodeky aptX, AAC a SBC, výdrž batérie 7 h štuple (55 mAh) + 21 hodín puzdro (500 mAh).  Hmotnosť slúchadlo: 6 g, puzdro 66 g  Rozmery puzdra 20 x 33 x 35,5 mm; Cena 59,90 eur

+ dobrý zvuk, pohodlné s spoľahlivé nosenie, dobre tlmia hluk okolia, výdrž batérie

-  ovládanie tlačidlami

Hodnotenie: 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Lamax Duals1 sluchadla

2 komentáre

ta to čo, hypnóza? reakcia na: Slúchadlá Lamax Duals1 s dvojpásmovými akustickými meničmi

12.6.2023 20:06
ujo Sabaka do priameho vysielania vykrikuje: Čo? :D Slečna, čo zpiva vychodňarka vykrikuje: Muž. Joj ta reku hej, kľudne si ho nájdite, ja vás na krku neuveziem ;) Ledva žijem :) Viem, že ujo Sabaka ich už raz žaloval, ta asi ho zase odrbkali :D Sodoma Gomora Cecilko...
Reagovať

RE: ta to čo, hypnóza? reakcia na: ta to čo, hypnóza?

21.8.2023 15:08
What the f*** ?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať