SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Smart radiátorový ventil TP-Link Kasa KE100

0

Smart termostatický radiátorový ventil Kasa KE100 sa dodáva buď samostatne, alebo ako súprava s Kasa Smart Hub. Prívlastok smart znamená, že ventily umožňujú nastaviť plány vykurovania podľa toho, ako sa miestnostiach, v ktorých sú namontované, počas dňa a noci využívajú. ­Teplotu môžete nastavovať aj lokálne, pričom sa ­zobrazuje na displeji priamo na hlavici, a to pomocou aplikácie Kasa alebo hlasovými príkazmi prostredníctvom funkcie Amazon Alexa či Google Assistant.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Ventily sa jednoducho inštalujú, ale len v prípade, ak už máte na radiátoroch ventily s klasickými termostatickými hlavicami so závitom M30 X 1,5 mm. Pôvodné hlavice stačí demontovať a namontovať hlavice Kasa KE100. V balení sú tri adaptéry na prispôsobenie rôznym typom ventilov. Kasa Smart Hub umožňuje pripojiť a ovládať až 32 ventilov.

Aplikácia Kasa poskytuje možnosť ovládať ventily odkiaľkoľvek, pretože hlavice sú cez smart hub pripojené k domácej sieti Wi-Fi, cez ktorú komunikujú s cloudovou službou. Ventil môžete otvoriť alebo zavrieť, nastaviť teplotu, prípadne nastaviť časové plány teplôt. Možnosť nastavenia cez aplikáciu oceníte, ak sa neplánovane vraciate domov a chcete, aby bol byt vyhriaty. Aplikácia umožňuje ovládanie aj iných kompatibilných zariadení, či už sú to svetlá, zásuvky, alebo kamery. Môžete nastavovať takzvané scenáre čiže inteligentné akcie, na ktorých sa podieľa viac zariadení. Napríklad večer stlmiť svetlá a znížiť teplotu. Takisto môžete zobraziť zoznamy aktivít.  Výhodou smart hlavíc je možnosť nastaviť v každej miestnosti potrebnú teplotu. Iné preferencie majú seniori či rodiny s malými deťmi, inú mladí ľudia. Samozrejme, nemôžeme od všetkých seniorov očakávať, že si budú nastavovať teplotný plán cez aplikáciu, ale nastavenie priamo otáčaním hlavice zvládne každý. Ventil má aj ochranu proti zamrznutiu, takže ak teplota klesne pod určitú hodnotu, ventil sa pootvorí bez ohľadu na aktuálne nastavenie. Detská poistka zabráni tomu, aby malé deti pri hraní zmenili nastavenie teploty. Hlavica dokáže fungovať aj autonómne, napríklad v prípade výpadku Wi-Fi. Je napájaná z dvoch batérií veľkosti AA, ktoré sú pribalené.

Na výmenu klasických ventilov za ventily so smart hlavicami budete potrebovať kvalifikovaného remeselníka, ktorý zároveň dohliadne na to, aby sa neinštalovali ventily s hlavicami tam, kde je to nevhodné alebo dokonca nebezpečné. V bytovom dome pripojenom na centrálny zdroj tepla môžete radiátory regulovať bez obmedzenia. V rodinných domoch treba overiť správanie systému po zatvorení všetkých radiátorov. Táto situácia nastane po dosiahnutí požadovaných teplôt vo všetkých miestnostiach. Vtedy sa musí vypnúť kotol. Na tento účel sa nesmie využiť bezpečnostný termostat, ktorý odstaví kotol po prekročení nastavenej teploty. Radiátorové hlavice, či už termostatické, alebo smart hlavice ovládané z centrálnej riadiacej jednotky, sa nesmú použiť na radiátory v rodinnom dome, ktorý na vykurovanie využíva kotol na pevné palivo bez možnosti zastavenia horenia. Termostatický ventil by nemal byť v miestnosti, kde je centrálny termostat, ktorý ovláda elektrický alebo plynový kotol v rodinnom dome. Medzi termostatmi by mohla vzniknúť spätná väzba a navzájom by sa nežiaducim spôsobom ovplyvňovali.

Cena: 58,90 eur

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať