SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Sony WH-CH720N / Kvalitný zvuk a ticho

0

Prvé, čo vás upúta po vybalení nových slúchadiel Sony WH-CH720N, je ich nízka hmotnosť – iba 192 g. Zásluhu na tom má, samozrejme, celoplastová konštrukcia. Dizajn slúchadiel je skutočne minimalistický a sú takou sivou myškou, ktorá na prvý pohľad ničím neupúta, teda aspoň čo sa týka čiernej verzie, ktorú som mal na test. Pre milovníkov nápaditejších farieb výrobca ponúka ešte biely alebo modrý variant.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Sony WH-CH720N sú náhlavné bezdrôtové slúchadlá s uzavretou konštrukciou a aktívnym potlačením šumu. Okrem pripojenia cez bluetooth nájdete v balení aj audiokábel, pomocou ktorého môžete slúchadlá používať prakticky s akýmkoľvek kompatibilným zariadením, a to v aktívnom alebo pasívnom režime. To je výhoda, pretože slúchadlá takto môžete prevádzkovať aj s vybitou batériou.

Vstavaná batéria dokáže slúchadlá napájať až na 35 hodín počúvania hudby alebo hovoru so zapnutým potlačením šumu. S vypnutým si užijete až 50 hodím počúvania alebo 40 hodín hovoru. Batériu nabijete asi za 3,5 hodiny.

Ako som už spomínal, konštrukcia je celoplastová s čalúnenými náušníkmi a vnútornou stranou hlavového mosta. Hlavový most má klasickú vysúvaciu konštrukciu umožňujúcu pohodlné nastavenie slúchadiel. Mušle možno pootočiť o 90° na lepšie prenášanie, sklopiť sa však nedajú. Ergonómia slúchadiel je vynikajúca a vďaka kombinácii príjemných materiálov a nízkej hmotnosti ich nie je problém nosiť aj niekoľko hodín. Po čase si ani neuvedomíte, že ich máte na hlave.

Keď na začiatku píšem, že prvá vec, ktorá vás prekvapí, je nízka hmotnosť slúchadiel, to druhé prekvapenie nastáva, keď si ich nasadíte a započúvate sa do nich. Obklopí vás krištáľovo čistý zvuk s výraznými basmi, zvonivými výškami a výborne prekreslenými stredmi. A inak ticho. Ste dokonale odizolovaní od vonkajšieho sveta a môžete sa naplno ponoriť do počúvania vašich obľúbených skladieb. Hudobný prednes je skutočne famózny a po tomto zážitku som začal pátrať po tom, koľkože si za ne výrobca pýta. No a to je to tretie príjemné prekvapenie. Skrátka špičková kvalita, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani podstatne drahšie modely, a za veľmi zaujímavú cenu. Veľmi rýchlo zabudnete na celoplastovú konštrukciu a budete si to jednoducho užívať.

   

Za vynikajúcou kvalitou zvuku a veľmi dobre pracujúcim potlačením šumu stojí výkonný firemný procesor V1 a technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) v tandeme s 30 mm dynamickými meničmi. Procesor V1 zabezpečuje naladenie zvuku s dobrým vyvážením od nízkych až po vysoké frekvencie. Technológia DSEE verne obnovuje vysokofrekvenčné prvky, ktoré sa strácajú pri kompresii, a vytvára vysokokvalitný zvuk podobný originálnej nahrávke. Slúchadlá majú navyše certifikát 360 Reality Audio na prehrávanie kvalitného priestorového zvuku. Vďaka mobilnej aplikácii Headphones Connect môžete analyzovaním tvaru uší optimalizovať nastavenie zvuku, čo vám umožní vychutnať si dokonalý hudobný zážitok. Aplikácia umožňuje aj nastaviť niektorú z predpripravených kriviek ekvalizéra alebo si vytvoriť novú. V ponuke je aj množstvo ďalších volieb a možností vrátane detailného nastavenia potlačenia šumu až v 20 krokoch a filtrovania okolitého hluku. Systém potlačenia šumu pracuje s dvojicou mikrofónov na každej mušli, vďaka tomu vie účinne potláčať hluk okolia, ale aj vplyv vetra pri telefonovaní. Slúchadlá využívajú technológiu pripojenia bluetooth 5.2 a po aktivovaní v aplikácii môžu byť súčasne pripojené k dvom zariadeniam. Podporujú technológiu Fast Pair pre zariadenia s OS Android aj Swift Pair na rýchle párovanie s Windows. Stačí spustiť režim párovania a na mobile sa vám zobrazí výzva na párovanie.  Ak vezmem do úvahy vynikajúcu kvalitu zvuku, potlačenie šumu a množstvo funkcií a nastavení v pomere k cene slúchadiel, rozhodne stoja za zváženie. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, výrazné basy, výborné ANC, výdrž, pasívny režim, rýchle párovanie
- Plastová konštrukcia

PARAMETRE:

• Menič: dynamický 30 mm, mikrofóny: 2 mikrofóny v slúchadle, aktívne potlačenie šumu, čas prehrávania 35 hodín so zapnutým ANC a BT, bluetooth 5.2, AAC, SBC, profily bluetooth: A2DP, AVRCP, HFP, HSP, hmotnosť 192 g

• Cena: 149 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať