SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Sony X95K- špičkový televízor s mini LED obrazovkou a hlasovým ovládaním

14

Televízor Sony X95K využíva operačný systém Google TV a zobrazovací panel s rozlíšením 4K a technológiou Mini LED. X95X je k dispozícii s uhlopriečkami zobrazovacieho panelu 65, 75 a 85 palcov. Testoval som model s uhlopriečkou obrazovky 65 palcov. Bol som zvedavý hlavne na možnosti, ktoré poskytuje nový procesor s prívlastkom kognitívny.

Dizajn je minimalistický s veľmi tenkými rámikmi. Relatívne tenký je aj spodný rámik, kde sú senzory intenzity osvetlenia a diaľkového ovládania a taktiež dve indikačné LED. Nožičky je možné namontovať buď pri okraji, alebo ak máte užší stolík tak do druhej polohy bližšie ku stredu. Nožičky môžete namontovať tak, že spodná strana panelu bude buď tesne nad stolíkom, alebo vyššie, aby sa pod televízor zmestil panel.

V balení boli dva diaľkové ovládače, jeden klasický  a druhý moderný, zjednodušený s ovládacím prvkom D-Pad, ktorý má samostatné tlačidlá pre služby Bravia Core, Netflix, Disney a Amazon Prime. Nechýba ani tlačidlo na aktivovanie hlasového asistenta Google. Na tomto ovládači mi chýbalo len tlačidlo na aktivovanie a prepínanie titulkov. Na aktivovanie funkcií klasického ovládania je k dispozícii tlačidlo označené „123“, ktorým sa aktivuje ponuka číselných farebných a ďalších tlačidiel vrátane tlačila na nastavenie titulkov. Tlačidlá na ovládači sú podsvietené, intenzita sa prispôsobuje podľa snímača úrovne osvetlenia.

Ovládač má na zadnej strane mikrofón. Využíva sa nielen pri zadávaní hlasových povelov, ale aj na automatickú kalibrácia zvuku, ktorá prispôsobí výstupy reproduktorov akustickým pomerom v miestnosti. Diaľkové ovládanie s mikrofónom vtedy držíte v ruke na mieste odkiaľ budete televízor najčastejšie sledovať a dajte pozor aby ste neblokovali mriežky mikrofónu. Moderný ovládač využíva nielen infra, ale aj rádiovú komunikáciu, takže na televízor ho musíte namieriť len pri zapínaní, vtedy komunikuje cez infra.

Výborný obraz aj v prípade ak oproti obrazovke je okno

Hlasové povely sníma nielen mikrofón na diaľkovom ovládaní, ale aj priamo na televízore. Vstavaný mikrofón je možné vypnúť vypínačom na bočnom paneli zadnej steny. Televízor dobre rozumie aj povelom v slovenčine, napríklad na povely „videá Pink Floyd“, či „Filmy s Táňou Pauhofovou“ (úmyselne som zvolil meno, ktoré neznie ani trochu anglicky) sa zobrazila relevantná ponuka video obsahu z YouTube a streamovacích služieb. Rovnako dobre televízor zareagoval na hlasový povel „videá o mačkách“. Po niekoľkých dnoch testovania musím konštatovať, je je to veľmi návykové.

Zobrazovací panel využíva technológiu LCD, avšak s Mini LED podsvietením, ktoré umožňuje lokálne silnejšie podsvietiť svetlé plochy a tmavé plochy nechať neosvetlené. Zvyšuje to kontrast obrazu a realistické zobrazenie čiernej farby. Zobrazovací panel s uhlopriečkou 65 palcov umožňuje individuálne lokálne podsvietiť 432 usporiadaných v matici 36 x 12. Maximálny jas v bežnom SDR režime je 1000 nitov, v HDR až 1500 nitov. Vysoký jas bez obavy z prípadného „vypaľovania“ zobrazovacieho panelu je jedna z potenciálnych výhod Mini Led.  Farby sú jasné a žiarivé, hlavne v takzvanom živom režime. Pri pozornom pohľade zblízka odhalíte, že svetlé objekty na tmavom pozadí, napríklad titulky mierne presahujú do okolitej tmavej plochy. Tento jav sa nazýva bloomimg a je typický pre tento typ zobrazovacích panelov. Večer, keď budete sledovať televízor pri príjemnej intenzite umelého osvetlenia vyskúšajte režim obrazu Štandard, prípadne Kino.  Aj pri prehrávaní obrazu v HD kvalite je výsledkom sofistikovaných algoritmov viac detailov a výborný kontrast. Pozorovacie uhly u televízora tejto cenovej kategórie by mohli byť teoreticky širšie, prakticky však úplne stačia nik predsa nepozerá televízor pod uhlom 160 stupňov, či väčším.

K dispozícii máte aj herný režim, ktorý využijete pri pripojení herných konzol Playstation, alebo Xbox. Konzolu PS5, na použitie ktorej je televízor optimalizovaný vrátane 4K rozlíšenia a 120 Hz obnovovacej frekvencie som k dispozícii nemal, takže som Sony X95K testoval s hernou konzolou Xbox S, ktorá natívne generuje obraz v 2K rozlíšení, no upscaluje ho na 4K.  Herné scény z Flight Simulátora, či Forza Horizon 5 boli brilantné a v kultovej hre Hallo som si vychutnal vynikajúce podanie detailov na plochách v tieni. Pri hraní sa podľa charakteru konkrétnej hry môžete rozhodnúť buď pre Dolby Vision, avšak len pri 60 Hz, prípadne 10 Hz a HDR. S PS5 môžete využívať  funkciu ALLM (Auto Low Latency Mode), ktorá nastavuje parametre obrazu z konzoly podľa herného žánru. S konzolami, ktoré podporujú VRR (Variable Refresh Rate) môžete využívať variabilnú obnovovaciu frekvenciu v rozsahu 20 – 120 Hz. Aj v najdynamickejších hrách je obraz plynulý. U filmov sme zas zvyknutí na snímkovú frekvenciu 24 Hz a tomu zodpovedajúce rozmazanie pohybov. Videozábery s vyššími snímkovými frekvenciami sa javia tak trochu ako z hororu, či počítačovej hry. Preto musím pochváliť umelé vyhladzovanie pohybu, ktoré vylepšuje plynulosť obrazu, no ponecháva záberom typickú filmovú atmosféru. Môžete však vyskúšať aj režim Motionflow, ktorý dopočítava snímky, čím zvyšuje snímkovú frekvenciu na čo najplynulejšie zobrazenie videí.

Vysoký dynamický kontrast a predovšetkým dynamiku jasov a farieb zabezpečuje nový obrazový procesor Cognitive Processor XR. Prívlastok „kognitívny“ znamená, že procesor prispôsobuje obraz a zvuk ľudskému vnímaniu. Objekt, ktorý by mal byť stredobodom záujmu diváka sa podľa marketingových informácií snaží zdôrazniť vyšším kontrastom, či zaostrením. V praxi je to diskutabilné, pretože presne tento efekt priestorového podania scény na plochej obrazovke sa snaží dosiahnuť režisér spolu s tímom kameramanov a ostričov a následne sa to sústredia aj špecialisti pri strihu. U Sony je samozrejmosťou je aj podpora Netflix Adaptive Calibrated Mode, ktorý zabezpečí, že originálne programy od tejto streamovacej služby sa budú zobrazovať tak, ako to zamýšľali ich tvorcovia. Širšie pole pôsobnosti má kognitívny obrazový procesor pri prispôsobení zvuku, tak aby v konkrétnej miestnosti a pri konkrétnom umiestnení, či už na stolíku, alebo na stene bol zvuk čo najlepší.

Televízor má štyri konektory HDMI, pričom jeden z nich podporuje ARC (Audio Return Channel). Jeden HDMI port 2.1 podporuje obnovovaciu frekvenciu 120 Hz pri rozlíšení 4K, samozrejme musíte použiť kvalitný HDMI kábel. K dispozícii je aj konektor na optické pripojenie digitálneho zdroja zvuku, Ethernet konektor a tri konektory na pripojenie rôznych typov antén.  K dispozícii sú aj porty na pripojenie USB disku, bočný na predhrávanie a spodný na nahrávanie a Common Interface na dekódovaciu kartu.

V balení sú aj krytu na všetky vybrania zadnej steny s portami. Využijete ich pravdepodobne len vtedy, ak je zadná stena, alebo jej časť viditeľná. Ak je TV pri stene pravdepodobne uprednostníte lepšiu dostupnosť konektorov.

Sony v svojich smart  televízoroch využíva Google TV, čiže operačný systém Android optimalizovaný pre televízory. Implicitné nastavenie domovskej obrazovky po zapnutí preferuje zvyklosti mladej a strednej generácie, ktorá pred klasickými televíznymi kanálmi preferuje streamovacie služby. Aplikácie najpoužívanejších, čiže Netflix, Amazon Prime, Disney a keďže sa jedná o televízor od Sony tak aj Bravia Core sú preinštalované. Obrazovku na ktorej dominujú ponuky programov z týchto služieb si samozrejme môžete prekonfigurovať podľa svojich preferencií. Používateľské rozhranie počíta s dvomi úrovňami používateľov – laickými a hĺbavejšími, preto máte k dispozícii dve úrovne menu. Podrobnejšiu úroveň využijete hlavne pri konfigurácii a nastavení obrazu, či zvuku, alebo pripájaní zariadení. 

Okrem filmov z Netflixu a videí vo vysokom rozlíšení z YouTube som pozeral aj filmy a videá uložené na NAS Serveri Synology. Zdieľané priečinky Video, Music a Photo sú automaticky sprístupnené, stačí aby televízor a NAS boli na rovnakej sieti. Môžete si taktiež stiahnuť hry určené pre Google TV, prípadne cez aplikácie využívať herné služby typu GeForce Now. Na ovládanie bežných hier potrebujete mať pripojený Gamepad cez bluetooth. Triviálne hry z aplikačného obchodu sa dajú hrať aj pomocou diaľkového ovládača. Plynulosť Android hier je daná výkonom čispetu čip MediaTek MT5895.

Vyskúšal som aj testovacie videá primárne určené na zdôraznenie výhod OLED displejov a výsledok bol vynikajúci. Nemal som síce priamu možnosť porovnávať obraz na zobrazovacích paneloch LCD Mini LED a OLED, avšak veľký rozdiel tam pravdepodobne nebude. Každopádne u Mini LED si nemusíte robiť starosti o životnosť panelu ani pri maximálnom nastavení jasu. Farby hlavne v štandardnom a filmovom režime sú verné až mierne brilantné, avšak stále zodpovedajú realite V režime živý sú niektoré farebné odtiene, hlavne zelenej trochu presaturované.

Musím pochváliť kvalitu zvuku, ktorá takmer nezaostáva za regálovými reprosústavami, ktoré bežne používam.  Relatívne veľká plocha umožnila aj pri tenkom televízore vyčleniť dostatočný priestor ozvučnice pre basové reproduktory. Sony X95K má spolu šesť reproduktorov, po dva pre výšky, stredy a basy. Nechýba Dolby Atmos a pri pozeraní filmov oceníte podporu priestorového zvuku DTS. Samozrejme na dokonalý priestorový zážitok potrebujete buď soundbar, najlepšie aj so zadnými reproduktormi, prípadne zostavu domáceho kina 5.1, alebo 7.1. Odporúčam vyskúšať ponúkané režimy zvuku.

V súčasnosti vystupuje do popredia úspora energie a v prípade Sony X95K je spotreba do značnej miery vo vašich rukách, presnejšie v úrovni nastavenia jasu. Maximálna spotreba deklarovaná v technických parametroch je 280 W, to v prípade ak využívate HDR a Dolby Vision. Pri konzervatívnejšom nastavení jasu podsvietenia sa dostanete v pohode pod 100 W.  Vypnutý televízor s uhlopriečkou 65 palcov, nech je akokoľvek zakomponovaný do interiéru je jednoducho veľká tmavá plocha. To však môžete zmeniť zapnutím takzvaných dynamických dekorácií, čo je v podstate inteligentný šetrič obrazovky. Spotreba v tomto režime pri implicitnom nastavení je 70 W. Hlavne v zime to nemusí byť až taký problém, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, pretože spomínaných 70 W sa predsa v konečnom dôsledku premení na teplo.

Verdikt:  Hlavnou výhodou Google TV je hlasové ovládanie a dostupnosť kvalitných aplikácií. Mini LED obrazovka je vážnym konkurentom pre OLED.

Technické špecifikácie: uhlopriečka  65“ (164 cm) LCD Mini LED, rozlíšenie: 4K UHD 3840x2160 px, obnovovacia frekvencia 100 Hz, podpora HDR10 a Dolby Vision; konektivita: 2 x HDMI 2.1 120 Hz eARC/VRR/ALLM; 2x HDMI 2.0a; optický S/PDIF výstup, USB x3; Tuner 2x DVB-T/T2CS2, Ethernet, Wi-Fi 802.11ac, 2x2, Bluetooth, CI+ ;Webový prehliadač, Zvuk 6 x 10 W; rozmery: 144,3 x 84,6 x 34,3 cm; hmotnosť 33 kg; spotreba typická 209 W, pohotovostný režim 0.5 W; Cena: 3 499,-

+ vynikajúci obraz aj v jasnej miestnosti, výborné  HDR, perfektný zvuk bohatý na basy, herný mód s nízkou latenciou

- nič podstatné

Hodnotenie: 9

Tip redakcie: top produkt

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Sony X95K sony Bravia

14 komentárov

Tak ono chlapec im nič zlé nerobil, vzorne sa správal a oni do neho musia vŕtať - kyborg jedna je podľa mňa v pohode reakcia na: Sony X95K- špičkový televízor s mini LED obrazovkou a hlasovým ovládaním

19.10.2022 16:10
Hej, hej, zasa z nich niečo vravelo: 19.10.22 o 15:00 farár plakal na milosrďáku a z neho vravelo: Ťa. Tu. A následne zo slečny o 15:30 na ruženci z lúrd niečo vravelo: Sám? Môžem. Týpek kyborg jedna im nič zlé nerobí a musia do neho vŕtať. Choré, toto! Asi tu pomôže len súdna žaloba proti forme otroctva hypnózou a proti šikanovaniu občana so žiadosťou o odškodnenie citovej újmy. Na fejsbúku koluje aj obrázok starého otca kyborg jedna, ktorý je znetvorený na paškvil. Avšak kyborg jedna sa rozhodol, že ich nebude žalovať. Hlupáci len hlupákmi zostanú a tak sa aj prezentujú, svojou úbohosťou. Nech ich teda posúdi svet, či je ok vŕtať do chlapca, ktorý nič zlé nerobí. Úbohosť.
Reagovať

RE: hej len sa mu nedá prestať s tým orgazmom pri péčku, voľáko sa to nedá zastaviť, aj keď by si to veľmi prial reakcia na: Tak ono chlapec im nič zlé nerobil, vzorne sa správal a oni do neho musia vŕtať - kyborg jedna je podľa mňa v pohode

19.10.2022 18:10
hej len sa mu nedá prestať s tým orgazmom pri péčku, voľáko sa to nedá zastaviť, aj keď by si to veľmi prial, je slabý, potrebuje to zažiť občas a manželku nemá, tak ruka. btw v kostole im to už pokazili s tým rozdávaním liekov, kedy sa občania dobre cítili. teraz, keď dostanú prijímanie, bolí ich srdce. tak ono vidieť tú slovenskú technologickú vyspelosť, lebo nemecký Benedikt XVI. sa dožil 93 a na Slovensku kresťanov kántria nejakí diabli. všetko pokazia. smutné.
Reagovať

hej aj ja som to zažil Ľudia hovoria a nepočujú sa reakcia na: Sony X95K- špičkový televízor s mini LED obrazovkou a hlasovým ovládaním

17.10.2022 19:10
ja som toto zazil v kosiciach Tam hovorilo cele mesto akoby bolo lenive krachujuce Potom som to xazil v Liberci, tam to bolo take brutalne, ze mi to hned vypli, lebo ma isli zavrazdit. potom hovorili aj z markizy do eteru Zlatica sa asi milovala s manzelom lebo vravela Na kozy. Kolegyna v robote slastne vzdychala a vobec sa nepocula, akoby ju niekto pichal. A posledne som pocul, ze aj cela Bratislava hovori. Je to sranda, hned vies co je to za cloveka, ked na teba chvilu hovori a nepocuje sa.
Reagovať

RE: a ešte z nás vraveli: reakcia na: hej aj ja som to zažil Ľudia hovoria a nepočujú sa

18.10.2022 21:10
ešte z kyborg jedna vravela nejaká slečna: Randenie. Fúú, naposledy som si dobre zarandil v roku 2006. chodievali sme vždy tak cca raz dvakrát do týždňa na pizzu a červené vínko do mesta z akadémie, ako kadetom ná priznali plat 7500Skk, tak sme si dávali večere v podniku. mala sa vydávať, tak sme boli len kamaráti vojaci. a keď sa na izbe jej spolužiačka prezliekala a mala tangá, tak vravím, máš pekný zadok, no a tam sa to pokazilo: spolužiačka už so mnou nechcela ísť nikam. len som sa divil, čo odomňa čakala, keďže sa mala vydávať a ja som bol len kamarát. bolo logické, že aj ja si časom nájdem niekoho iného. nemôžeš hrať na dve strany. bral som to ako večery s kamkou a pokecík. o nič nešlo, hoci bola pekná "snúbenica". Hej, nó: Už ani neviem, čo je to rande :D Ale starnem. Už pochybujem, že by som bol na rande taký šarmantný ako za mlady :) Už keď to doteraz nevyšlo do 40tky, tak pochybujem, že by to vôbec ešte niekam smerovalo so ženami 8) Všetci z rodiny postupne umierajú a ja tu zostanem sám a nebudem sa vládať starať o veľký dom, takže rozmýšľam že to tu celé predám a kúpim si maličkú garzónku, v ktorej dožijem v nedaľekom meste. Nikoho, kto by ma chcel do tímu niet, takže takto. Aj keď v Kauflande nejaká slečna vravela: Čo ty vieš? Ešte nevieš ako to bude.
Reagovať

RE: fakt ty vole, hovoria z telky a nepočujú sa: reakcia na: hej aj ja som to zažil Ľudia hovoria a nepočujú sa

18.10.2022 20:10
tá čierna na markíze 18.10.22 o 19:40 vravela v správach: kde? a mirka na počasí o 20:10 vravela: daj sa! kyborg im na to len slušne odpovedal: slečny a panie, nevymýšľam blbosti..
Reagovať

RE: á máme tu odpoveď, nebudeme trápiť neplodnú slečnu, kyborg si ju nevezme, tak poradili farári ;) reakcia na: hej aj ja som to zažil Ľudia hovoria a nepočujú sa

18.10.2022 18:10
tá neplodná slečna, čo sa ponúkla v markíze je zlatá, ale kyborg si ju nevezme, farári vravia, že ju nebudeme trápiť. ale v posteli by sa mi tu namiesto zodratej ruky zišla, aspoň by som to semä dával stále do vagínky, nie na starú handru, ktorú potom vyperiem.. nó, na ženskú nemám prachy, takže tak.. zdrbali ma tu, že čo já by som už chcel s neplodnou robiť každé 3 dni :D pani, dajte radšej manželovi, uvidíte že sa to iste raz podarí :) a hlavne treba tesne pred menzesom, keď vajíčko zostupuje do pošvy, aby sa tam stretlo so spermijkou. prajeme krásny dník ;)
Reagovať

RE: tak ono z markízy vravela zrejme vydatá pani, že 3 roky sa snaží otehotnieť a nejde to, že či si ju kyborg zoberie: reakcia na: hej aj ja som to zažil Ľudia hovoria a nepočujú sa

18.10.2022 17:10
tak ono z markízy vravela zrejme vydatá pani do éteru, že 3 roky sa snaží otehotnieť a nejde to, že či si ju kyborg zoberie. a čo na to jej mažel? alebo predchádzajúci manželia? to nejaký mix toto. ktovie, čo by na to povedal pán farár? tak kyborgovi treba cca každé 3 dni a bola by to do nej riadna nálož semena, už ak z toho by neotehotnela, tak z ničoho potom :D neviem, či pozná ten vtip, že ako sa cítiš dcéra moja po tejto diske? ako slnečnica, plná semena. :)
Reagovať

RE: tak ono dnes zasa rozprávali na ruženci z lúrd na luxe 18.10.22 15:30 aj na hodine milosrdenstva o 15:00: reakcia na: hej aj ja som to zažil Ľudia hovoria a nepočujú sa

18.10.2022 17:10
slečna, čo tlmočí ruženec z lúrd na luxe vravela: ja dám! pred tým na hodine milosrdenstva o 15:00 sestra, čo sa modlila vravela: baby! a slúžiaci kňaz: ja odpoviem: tu! Veru, nech na projekt kyborg jedna odpovedia kňazi, oni majú viacej dát o probléme. Kyborg jedna, keď tak vidí svoju finančnú situáciu, tak rozmýšľa, že sa asi stane nejaký brat v bratstve, lebo nejde vyžiť. za tie hlasy, čo počuje zo seba bol uznaný invalidom s dôchodkom niečo cez 300€, s tým nikde nevyžije, keď sa zdvihnú ceny teraz. už teraz mu hygienu do sprchy nivea zakúpila jeho sestra ako darček, lebo má len na značku lidl cien, potom tá slečna, čo tlmočila ruženec ešte vravela: francúz. a: nie! akoby sa hádala sama so sebou, keď sa nepočula. len tam nebolo na obrazovke zverejnené jej meno, tak nevieme kto to vravel, zrazu zosmutnela, akoby ju picla za to, čo vravela depka. to v tej hypnóze sa všeličo zomelie: povieš dačo a bác depka alebo smiech, vypnú ťa zapnú ťa a tak. jedine rtvs sa drží, že nevraví nič do éteru. potom na markíze o 19:00 17.10.22 tá čierna slečna niečo z nej vravelo: vy! a keď kyborg jedna doma v kuchyni vyberal myčku riadu, tak niečo z neho vravelo: ty sa mi páčiš! ako však vraví: rodinu neuživí, slečna musí mať prácu, ak chce vyžiť s rodinkou a ak dá ako sama vraví. len si kyborg jedna nevie predstaviť, v akom paralelnom vesmíre to bude, lebo ako povedala svätá panna: Veď ja muža nepoznám! Tak aj kyborg vraví: Veď ja ženu nepoznám! No, takže všetci vravíte a nepočujete sa alebo si cez vás niekto posiela správy, ktoré počujú len príjemcovia. zatiaľ ešte nechápeme ako to presne funguje, ALE: nech odpovie pán farár, keby dačo...
Reagovať

Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či? reakcia na: Sony X95K- špičkový televízor s mini LED obrazovkou a hlasovým ovládaním

16.10.2022 17:10
Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či?
Reagovať

RE: Hej, na uja Lacka tlačia, aby vypol komentovanie, lebo ľudia o sebe videli pravdu. reakcia na: Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či?

17.10.2022 17:10
Hej, ľudia videli pravdu. Potom tu na novinára tlačia, aby ju vymazal. Je to kolektívna hra.

RE: Tak hej, ono starší z národa ťa aj skúšajú: reakcia na: Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či?

17.10.2022 17:10
Keď si na omši pekne môžeš vidieť myseľ ľudí, keď sa modlia, počuť z nich, že sa ozaj modlia, lebo čuješ ako opakujú časti modlitby. To starší skúšajú mládež. Zo mňa na omši vždy farárovi vravia, že som musel odpustiť, počujem sa ako vravím: Bol. A farár na to vraví: Tak si zase mal? Já si už len pomyslím, že nedalo sa mi inak. A z davu v kostole niečo vraví: Nechajte ho medzi nami! Nech zostane! A farár dotlačený názorom davu, len smutne povie: Tak teda zostaň tu s nami v kostole a modli sa! Já im aj farárovi vždy za to ďakujem, lebo nemám kam inde ísť, len do kostola. Som vďačný, že sa zmilovali nad úbožiakom. Je to kolektívna hra totok.

RE: Hej, hej, oni na Luxe majú vládny program podpory pokoja: Šíria pokojnú hypnózu z telky a ľud poslúchne. Vďaka: reakcia na: Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či?

17.10.2022 16:10
Hej, hej, na Luxe mi nerobili napriek, ale keď bol ruženec a ja som bola unavená, tak mi povedali: Pospi! A hneď som zaspala, lebo vstávam o šiestej ráno a starám sa o chorého syna. To je nejaký vládny program podpory rodín. Všetci sú hypnotizovaný a čo vedúci povie, to vraví celá republika a ich podvedomia to konajú. Bruno Donoval nie je jediný, kto slúži v armáde. Chráni chudobných a slabých. To sú tie zbory v štáte. Ale inak dobre poradil, že nedávaj rodinu nezvládneš, radšej odpusti pri internete, keď pýta. Lebo vie, že to by bol do roka rozvod. Vďaka za jeho a biskupovu múdrosť. Potom ešte nejaké hlasy zo slečny, ktorú som stretol vraveli, že Nejdem to vydržať. Alebo z niektorých vraveli Zdochni a vtedy ma bolelo srdce. To sa ti stane asi ako praje väčšina v štáte. Už to tu nemôžme pravdivo povedať, lebo nás zakázali. Nextech obmedzil diskusie, Bohužiaľ obmedzil aj pravdu. Už sa asi nedozviete, čo z vás vravia. Nemáme to kam anonymne napísať.

RE: Hej, tak Bruno je kamoš reakcia na: Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či?

17.10.2022 14:10
Bruno chápe, že aj keď si skúsil nespočet medikamentov telo je slabé, tak ti ku šťastiu stačí internet a pc a môžeš uľaviť telu. Tá jeho blondýnka z omše chce byť asi dobrou manželkou, keď dá. Aj ja to počúvam Každý niečo vraví Bruno jedz, lebo je mních a nič iné nemá Len trochu jedla Richtuje ti asi dobrú manželku, keď treba Modlia sa za teba Vedia, že aj ty si chudobný Nik nevie, čo tie hlasy z ľudu znamenajú Drž sa

RE: Ľudia sem už nesmú napísať pravdu, preto to zablokovali. Nenávidia sa a teba tiež. reakcia na: Ľupko, prečo ste zakázal komentovať články? Môžete to odomknúť? Ľudia radi vyjadria svoj názor, či?

17.10.2022 12:10
Veď Bruno Donoval na omši niečo z neho vravaelo o 11:30 17.10.2022, že Jedz!, to značí vyhoň pri péčku, keď ti treba a z tej jeho blondýnky, ktorá čítala písmo niečo vravelo: Dám! Keď som toto nahlas povedal doma mame, tak sa to zmenilo na: Musíš sa zmeniť! Nejedz! To niekto tu poškodzuje občanov. Preto už sem nesmieme písať pravdu.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať