HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Sony žaluje muža za to, že zverejnil album Beyoncé

Bezpečnosť
0
Vydavateľstvo Sony zažalovalo muža zo Švédska za to, že pred vydaním zverejnil na internete album 4 (2011) od americkej speváčky Beyoncé. Požaduje za to 1,5 milióna švédskych korún (v prepočte približne 180-tisíc eur). Podľa informácií blogu Torrentfreak 47-ročný muž z Göteborgu 8. júna 2011 uploadol nahrávku na internet a umožnil stiahnuť ju používateľom ešte pred jej vydaním. Album sa oficiálne dostal na trh 24. júna. Identita obvineného muža nie je známa, no je pravdepodobné, že pracuje v hudobnom priemysle.

beyonce.jpg

Podľa Sony mužovo počínanie spôsobilo veľké škody, keď okrem iného negatívne ovplyvnilo marketingovú stratégiu predaja a celkový predaj štúdiovky. Zástupcovia vydavateľstva zároveň tvrdia, že únik albumu na internet poškodil ich reputáciu a vzťah so speváčkou. Odborníčka na občianske právo vo Švédsku Marianne Levin však v rozhovore pre agentúru TT spochybnila možnosť vyrátania sumy, ktorú uvádza vydavateľstvo Sony. "Otázkou zostáva, či sa niečo také dá vôbec spraviť," povedala Levin.

Beyoncé sa čoskoro po prvý raz predstaví na Slovensku. V rámci koncertného turné The Mrs. Carter Show vystúpi 19. apríla na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať