SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Spoločnosť Canon rozširuje rodinu celosvetovo uznávaných UV flatbed tlačiarní Arizona o rad 1300 s technológiou FLOW

Tlačové správy
0

Spoločnosť Canon na veľtrhu FESPA Global Print Expo v Mníchove uviedla na trh dva nové modely z radu UV flatbed tlačiarní Arizona 1300, GTF a XTF. Sú vybavené uznávanou technológiou FLOW, inovatívnym vákuovým systémom bez zón, ktorý uľahčuje manipuláciu s médiami.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Rad Arizona 1300 s technológiou FLOW, ktorá rozširuje rozsiahly sortiment UV flatbed tlačiarní Arizona, je určený pre rastúci segment produkcie stredných objemov a umožňuje veľkoformátovým grafickým tlačiarňam a ďalším poskytovateľom tlačových služieb (PSP) ponúkať širokú škálu aplikácií pre maloobchod, segment značenia. interiérových dekorácií, obalov a pre priemyselné trhy. Nové tlačiarne, navrhnuté s ohľadom na produktivitu, umožňujú všestrannú, presnú a vysoko efektívnu tlač na viac dosiek a obojstrannú tlač.

Vďaka variabilnej rýchlosti tlače až 52,8 m²/hod. umožňuje rad Arizona 1300 s technológiou FLOW používateľom tlačiť vysoko hodnotné tlačové aplikácie s ostrou kresbou. Zákazníci budú môcť profitovať z pútavých výtlačkov na pevné alebo pružné médiá ľubovoľného rozmeru až do veľkosti 1,25 x 2,5 metra pri modeli Arizona GTF alebo 2,5 x 3,08 metra pri modeli Arizona XTF. Vďaka technológii FLOW je zmena média a veľkosti tlačových dosiek oveľa rýchlejšia. To z nej robí ideálne riešenie pre tlač mnohých malonákladových zákaziek rozložených do celého dňa. Užívateľom umožňuje vytvárať výtlačky v komerčnej kvalite s vyššou úrovňou produktivity. Vzhľadom na to, že tu nie sú vákuové zóny, je potrebné oveľa menej maskovania a lepenia, čo znižuje námahu, čas aj náklady.

Vylepšenie automatizácie pre priemyselnú produktivitu

Tlačiareň Arizona je navrhnutá tak, aby bola nenáročná na údržbu, s vylepšeniami automatizácie, ktoré používateľom poskytujú možnosti podpory priemyselných štandardov produktivity a funkcie pre zlepšenie doby prevádzkyschopnosti. A to je pre dnešné tlačové podniky zásadné.

Medzi tieto vylepšenia patrí aktualizovaný systém údržby tlačovej hlavy bez nutnosti ručného zásahu, ktorý selektívne obnovuje funkciu trysiek v priebehu niekoľkých sekúnd a užívateľské rozhranie aktualizované o pokročilé ovládanie rozvrhnutia obrazu. Nové možnosti nastavenia na poslednú chvíľu pred tlačou zahŕňajú orezávanie, flexibilitu viacerých referenčných bodov a vizualizáciu a úpravu poradia tlačových vrstiev.

Tieto ovládacie prvky tiež umožňujú obsluhe vykonávať voľbu substrátu na poslednú chvíľu, ktorá je potrebná na rýchlu reakciu na zmeny v dostupnosti materiálu dosiek. Tým pomáha využívať zvyšky a znižovať množstvo odpadu a zároveň poskytuje väčšiu flexibilitu, úsporu času a efektivitu nákladov. Rad Arizona 1300 s technológiou FLOW obsahuje aj účtovacie rozhranie (API), ktoré poskytuje cenné údaje o spotrebe atramentu a dobe výroby, napríklad pre ďalšie spracovanie v účtovných balíčkoch.

Výnimočná kvalita tlače na celý rad pevných a pružných médií

Pri rade Arizona 1300 s technológiou FLOW boli pridané nové tlačové režimy. Patria medzi ne Quality-Smooth, Production-Plus a Quality-Plus (k dispozícii pre 8kanálové konfigurácie), ktoré zaisťujú výnimočnú kvalitu tlače. Dodatočné režimy „Plus“ tiež umožňujú používateľom dosiahnuť väčší farebný gamut pre vytváranie pútavých aplikácií so svetloazúrovým, svetlopurpurovým a bielym atramentom v režimoch tlače vyššej kvality pre výnimočne kvalitné fotografické a výtvarné aplikácie.

Nové modely Arizona 1300 GTF a XTF si zachovávajú uznávanú tlačovú technológiu VariaDot tretej generácie, ktorá prináša fotorealistickú reprodukciu obrazu, a ešte pokročilejšie využitie rôznych veľkostí kvapiek atramentu v rôznych farbách. To zaisťuje najväčší výber v pomere kvality a rýchlosti. Poskytovatelia tlačových služieb teraz môžu ľahšie a produktívnejšie ponúkať vysoko kvalitné aplikácie na celom rade tuhých a pružných médií – a tiež na substrátoch nepravidelných tvarov.

Udržateľný dizajn

Životný cyklus produktov radu UV flatbed tlačiarní Arizona, od návrhu a výroby až po použitie, opätovné použitie a recykláciu, bol vyvinutý tak, aby bol udržateľný. Dúchadlové boxy pre technológiu FLOW a LED vytvrdzovania prispievajú k energetickej účinnosti, zatiaľ čo tlačiareň je navrhnutá tak, aby bola opraviteľná a ľahko rozoberateľná – to umožňuje opätovné použitie a recykláciu materiálov a podporuje prechod na cirkulárnu ekonomiku. Okrem toho sa na výrobu zariadení vo výrobnom závode v Nemecku používa 100% elektriny z obnoviteľných zdrojov a technológia VariaDot znižuje spotrebu atramentu. Atramenty získali certifikáciu GREENGUARD Gold a sú tak bezpečnejšie pre použitie vo verejnom prostredí, neobsahujú nebezpečné látky znečisťujúce ovzdušie (HAP) a prchavé organické látky (VOC).

Mathew Faulkner, riaditeľ marketingu a inovácií skupiny veľkoformátovej tlače pre región EMEA spoločnosti Canon Europe, hovorí: „Pred 17 rokmi sme uviedli na trh prvú flatbed tlačiareň Arizona a teraz staviame na pevných základoch našej špičkovej technológie flatbed tlače, aby sme podporili rastúci segment trhu so strednými objemami tlače a reagovali na dopyt odberateľov tlače po rýchlejšom spracovaní – a teraz rozširujeme rad Arizona 1300 o technológii FLOW. Vďaka pridanej technológii FLOW a vylepšeniam v oblasti automatizácie poskytujú tieto nové modely osvedčenú kvalitu a všestrannosť tlačiarní Arizona, ale umožňujú rýchlejšiu a jednoduchšiu výrobu než kedykoľvek predtým, čím zvyšujú konkurencieschopnosť našich zákazníkov.“

Jens Filipsson, majiteľ spoločnosti Wiking Reklam so sídlom vo Švédsku, komentuje svoje skúsenosti s používaním technológie FLOW na stroji Arizona 2380 XTF takto: „Inštalácia stroja Arizona 2380 nám umožnila zvýšiť produktivitu až o 30 %, pretože sa vďaka technológii FLOW už nemusíme spoliehať na ručné zásahy pri maskovaní stola. Softvér jednoducho všetko zjednodušuje. Toto zvýšenie efektivity nám umožňuje dodávať výrobky vždy včas. Vysoko kvalitný výstup zo stroja Arizona 2380 dokonale zodpovedá štandardu, ktorý sa snažíme dosiahnuť pri všetkých zákazkách. Táto technológia nám tiež poskytuje veľkú flexibilitu, a keby sme toto riešenie nemali, nemohli by sme byť konkurencieschopní. S našou najnovšou investíciou sme naozaj spokojní a tešíme sa na pokračovanie dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou Canon.“

Vyvýšená tlač až o 2 mm

K radu Arizona 1300 s technológiou FLOW je k dispozícii aj nový softvér PRISMAelevate XL, ktorý umožňuje zákazníkom navrhovať kreatívne aplikácie s vysokou hodnotou a reliéfnymi efektmi pomocou vytvárania textúrovaných povrchov, reliéfov, kovových akcentov a vyvýšených nápisov až do hrúbky 2 mm. PRISMAelevate rozširuje výkonnú sadu PRISMA XL Suite a je nástupcom softvéru Arizona Touchstone - poskytuje dvojnásobnú výšku reliéfu až o 20% vyššou rýchlosťou na popredných svetových radoch flatbed tlačiarní Arizona 1300 a 2300.

Rad Arizona 1300 s technológiou FLOW je okamžite k dispozícii prostredníctvom akreditovaných partnerov aj priamych predajcov spoločnosti Canon, zatiaľ čo softvér PRISMAelevate XL bude možné objednávať a dodávať od júla 2023.

Zobrazit Galériu

Canon

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať