SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Xiaomi sa v zozname Boston Consulting 50 najinovatívnejších spoločností posunula nahor

Tlačové správy
0

Spoločnosť Xiaomi sa umiestnila na 29. mieste v zozname „50 najinovatívnejších spoločností roku 2023“ v renomovanom rebríčku konzultačnej spoločnosti Boston Consulting Group (BCG), čo je o dve miesta vyššie ako minulý rok.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Toto označenie je dôkazom toho, že Xiaomi považuje inovácie za svoju prioritu, investuje do nich a pracuje na ich premene na reálne produkty. V prvom tohtoročnom štvrťroku sa výdavky spoločnosti Xiaomi na výskum a vývoj (R&D) zvýšili o 17,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom a dosiahli zhruba 540 miliónov EUR.

K 31. marcu 2023 dosiahol počet zamestnancov oddelení výskumu a vývoja približne 16 500, čo bolo viac ako 50 % zamestnancov spoločnosti Xiaomi. Úsilie v oblasti výskumu a vývoja prinieslo spoločnosti k 31. marcu 2023 viac ako 32 000 patentov na celom svete. Očakáva sa, že celkové investície do výskumu a vývoja v roku 2023 presiahnu 2,6 miliardy EUR.

Spoločnosť Xiaomi rozširuje svoju technologickú transformáciu vrátane využívania umelej inteligencie (AI). V apríli oficiálne založila tím AI Lab Foundation Model s viac ako 1 200 zamestnancami špecializujúcimi sa na AI. Xiaomi bude naďalej rozširovať možnosti používania AI, maximalizovať technologický pokrok a skúmať nové príležitosti s potenciálnymi partnermi.

Rebríček najinovatívnejších spoločností BCG vychádza z prieskumu medzi viac ako 1000 globálnymi manažérmi v oblasti inovácií, ktorí firmy hodnotili v decembri 2022 až januári 2023. Prieskum hodnotí výkonnosť spoločnosti v štyroch kategóriách: globálny mindshare, kontrola od ostatných firiem v odvetví, narušenie odvetvia a tvorba hodnoty.

Spoločnosť BCG zverejňuje svoju výročnú správu o inováciách od roku 2003. Medzi ďalšie spoločnosti na zozname pre rok 2023 patria Amazon, Alphabet, Microsoft, Siemens, Pfizer, SpaceX, Nike, IBM a ďalšie.

Xiaomi označuje rok 2023 za kľúčový pre zrýchlenie rastu spoločnosti. Bude aj naďalej odhodlane napredovať vo svojej novej obchodnej stratégii so zameraním sa na vysokokvalitný rozvoj ukotvený v neúnavnej snahe o technologický pokrok a v poslaní umožniť každému na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

O spoločnosti Xiaomi Corporation

Spoločnosť Xiaomi Corporation („Xiaomi“) bola založená v apríli 2010 a 9. júla 2018 bola kótovaná na hlavnej burze cenných papierov v Hongkongu (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a inteligentnou produkciou, ktorej jadrom sú smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí.

Prijímajúc svoju víziu „Spriateliť sa s používateľmi a byť najpohodovejšou spoločnosťou v srdciach používateľov“, spoločnosť Xiaomi sa neustále usiluje o technologické inovácie, presvedčivý používateľský zážitok a prevádzkovú efektívnosť. Spoločnosť neúnavne vytvára úžasné produkty s poctivými cenami, aby umožnila každému na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

 

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov. Trhový podiel spoločnosti z hľadiska dodávok smartfónov sa umiestnil na 3. mieste globálne v prvom štvrťroku 2022. Spoločnosť tiež vytvorila poprednú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI+IoT), pričom k 31. marcu 2022 bolo k jej platforme pripojených viac ako 478 miliónov inteligentných zariadení (okrem smartfónov, tabletov a notebookov). Produkty Xiaomi sú dostupné vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. V auguste 2022 sa spoločnosť po štvrtýkrát dostala na zoznam Fortune Global 500, kde sa umiestnila na 266. mieste, čo je o 72 miest viac ako v roku 2021.

 

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

 

Viac informácií o spoločnosti Xiaomi ako spoločnosti nájdete na stránke https://www.mi.com/global/discover/newsroom.

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať