SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Spoločnosť EMC predstavuje najvýkonnejšiu distribúciu platformy Hadoop na svete: Pivotal HD

Tlačové správy
0

Odomyká platformu Hadoop ako kľúč k transformačnému potenciálu pri veľkých objemoch (Big Data) pre dátovo orientované podniky a vďaka technológii HAWQ prináša viac ako 100násobnú zvýšenie výkonu

Spoločnosť EMC oznámila novú distribúciu platformy Apache Hadoop: Pivotal HD. Pivotal HD vyniká z hľadiska native integrácie špičkového databázového riešenia EMC Greenplum MPP (Massively Parallel Processing) s platformou Apache Hadoop - nákladovo najefektívnejšou a najflexibilnejšou open source platformou pre Big Data, ktoré bola kedy vyvinutá.

Nová technológia HAWQ vyvinutá spoločnosťou EMC Greenplum prináša pre platformu Hadoop 10 rokov výskumu a vývoja v oblasti správy veľkých objemov dát, a v porovnaní s existujúcimi službami typu SQL ponúka viac ako 100násobné zvýšenie výkonu na platforme Hadoop. Pivotal HD je vďaka tomu najvýkonnejšou distribúciou platformy Hadoop v segmente.

Platforma Hadoop sa rýchlo stala preferovaným riešením pre aplikáciu analýz veľkých objemov dát (Big Data), ktoré pracujú s obrovskými úložiskami neštruktúrovaných dát. Je flexibilná, škálovateľná, cenovo dostupná a odolná voči chybám. Užívatelia zákazníkov si na ňu rýchlo zvykajú a je využívaná v ekosystéme, do ktorého zákazníci pomerne intenzívne investujú.

Zákazníci však čelia veľkému problému, ktorý bráni širokému prijatiu platformy Hadoop ako jediného úložiska dát, a tým je nedostatok užitočného rozhrania a nedostupnosť nástrojov najvyššej úrovne pre business intelligence a dolovanie dát - komponenty, ktoré sú dôležité pre analýzy dát a vytváranie dátovo orientovaného podniku. Práve tieto problémy rieši Pivotal HD - prvé skutočne SQL spracovanie pre platformu Hadoop na svete.

Vzhľadom na využitie celého spektra rozhraní SQL a tým i celého ekosystému produktov, ktoré podporujú systém SQL, nebudú už zákazníci potrebovať množstvo vývojárov napríklad na vytvorenie riadiaceho panelu.

Na rozdiel od konkurenčných distribúcií platformy Hadoop, toto riešenie to dosahuje bez presúvania dát medzi systémami alebo využívanie konektorov, ktoré vyžadujú dvojité ukladanie dát užívateľmi. Pivotal HD tiež zjednodušuje používanie platformy, čím rozširuje jej potenciál i produktivitu a umožňuje zákazníkom využívanie výhod jej používania.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať