SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Store 'n' Go Secure Portable HDD (1TB)/ SSD (256GB): Osobné dáta v bezpečí

0

Premýšľali ste niekedy nad tým, či sú vaše rodinné fotky, videá alebo citlivé dokumenty nejakým spôsobom chránené, aby sa nedali zneužiť? Verbatim ponúka bezpečné riešenie pre vaše dáta na HDD alebo SSD. Disky majú rovnaký dizajn, líšia sa však rozmermi. Šasi  tvorí čierny textúrovaný plast z prednej aj zadnej strany, pričom na tej prednej nájdete zapustený číselník spolu s logom Verbatim. Na prenos dát sa využíva moderný port USB-C. V balení je okrem kábla aj redukcia USB-C na USB-A. Obidva disky sú kompatibilné so štandardom FIPS (Federal Information Procesing Standard) 140-2 a smernicou GDPR (General Data Protection Regulation) vďaka tomu, že využívajú 256-bitové hardvérové šifrovanie AES. To šifruje všetky priečinky nahraté na zariadení v reálnom čase. Na odomknutie a zabezpečenie slúži číselná klávesnica. Po pripojení je zariadenie, samozrejme, zamknuté. Treba zadať kód PIN, implicitne je nastavený 0000, samozrejme, vy si ho zmeníte. Dĺžka PINu môže byť od 4 až do 12 číslic. Po zadaní 20 nesprávnych kódov sa zariadenie zamkne a žiada preformátovanie. Zmena PINu sa môže na prvýkrát zdať komplikovaná, no pomocou návodu to zvládne každý.

Rýchlosť zapisovania alebo čítania je v prípade SSD aj HDD porovnateľné s nešifrovanými diskami. Prednosť SSD je vo vyššej rýchlosti a výhodou HDD vyššia kapacita.

K diskom sa dodáva aj softvér Nero Backup, ktorý slúži na plánované zálohovanie všetkých súborov. Softvér je kompatibilný iba s Windows. Keďže sú to disky na domáce použitie, môžete ich pripojiť aj k televízoru a set-top boxom.

Parametre:

• SSD: zapisovanie 177,3 Mb/s, čítanie 176,9 Mb/s, HDD: zapisovanie 115 MB/s, čítanie 113,7 MB/s
• Cena: SSD 256 GB: 145 EUR, HDD 1 TB: 85 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Vysoká úroveň zabezpečenia, nízka hmotnosť, nový konektor USB typu C
- Nič podstatné

Celkovo: 95 %

Adam Lukáč

Všetky autorove články
SSD HDD

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať