SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Štvorkárov je už viac ako pol milióna, najaktívnejší sú večer

Tlačové správy
0

Len dva roky a dva mesiace stačili mobilnému operátorovi 4ke na to, aby presvedčil pol milióna zákazníkov o benefitoch svojej ponuky volaní za výhodné ceny v spojení s rýchlym a kvalitným mobilným pripojením na internet. Po tom, čo včera do radov Štvorkárov pribudol päťstotisíci zákazník, pozreli sme sa na to, ako vyzerá typický zákazník najmladšieho operátora.

Väčšina zákazníkov 4ky zjavne oceňuje výhodné ceny volaní a SMS. „Vysvetlenie je jednoduché - od príchodu na trh sme nezmenili cenu za minútu volania a SMS, ktorá je stále iba 4 centy a to ako doma, tak v celej EÚ. Naopak, po tretej minúte si Štvorkári medzi sebou volajú zadarmo a kredit im nikdy neprepadne,“ vysvetľuje výhody ponuky operátora jeho obchodný riaditeľ Ján Mrva.

Pozreli sme sa na to, kedy je hlasová prevádzka v 4ke mimoriadne čulá. „Priemerný hovor v našej sieti trvá minútu a 54 sekúnd. Štvorkári cez pracovné dni najviac telefonujú medzi štvrtou a piatou popoludní a potom ešte medzi siedmou a ôsmou hodinou večer. Cez víkend sa volá skôr večer,“ prezrádza Patrik Kollaroci, technický riaditeľ SWAN Mobile.

Už viac ako 46% zákazníkov 4ky však pravidelne dátuje. Najviac dátujúcich zákazníkov je tradične vo veľkých mestách – v Bratislave, Košiciach a Prešove, ale krajským mestám sekundujú aj menšie sídla ako Senec, Poprad, Prievidza a Martin.

Objem prenesených dát stúpol medziročne takmer trojnásobne, v čase špičky klienti 4ky spolu dosiahnu rýchlosť sťahovania z internetu presahujúcu 12 Gbps. Štvorkári sú aktívni hlavne večer, najviac dátujú medzi 19:00 a 20:00 hod. Až tretinu prenesených dát tvorí mobilné streamovanie videa.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Najpoužívanejšie zariadenia v sieti 4ky pochádzajú z dielne Huawei Technologies, okrem mobilných telefónov sem však patria aj rôzne druhy USB modemov na mobilné dátovanie. Spomedzi mobilov kraľuje medzi Štvorkármi Samsung s najväčším počtom svojich telefónov v sieti, ale medzi TOP 10 telefónmi, ktoré používajú zákazníci v sieti 4ky nájdeme až 5 rôznych modelov iPhone.

„Pol milióna zákazníkov nie je len veľký úspech, ale ešte väčší záväzok. Aj preto sme sa rozhodli natrvalo znížiť cenu za prenesený megabajt dát zo 4 na 1 cent. V budúcnosti sa chceme výraznejšie zamerať práve na našich existujúcich zákazníkov a už v priebehu niekoľkých dní im predstavíme ďalšie zlepšenie našich služieb, ktoré, ako veríme, povedie k ich väčšej spokojnosti a komfortu,“ uzatvára výkonný riaditeľ SWAN Mobile Martin Mosný.

Zobrazit Galériu

DanubiaTel, a. s.

Všetky autorove články
4ka Swan

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať