CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Tachyum ukazuje cestu k trvalo udržateľným zeleným dátovým centrám

Tlačové správy
5

Spoločnosť Tachyum® dnes oznámila, že vydala bielu knihu “Tachyum Prodigy – Solution for Data Centers that are Hungry for Energy.” Vysvetľuje v nej, prečo je Prodigy®, prvý univerzálny procesor na svete, tou správnou voľbou na pomoc pri zvládaní neustále rastúcej spotreby energie v dátových centrách. 

Dátové centrá patria medzi energeticky najnáročnejšie zariadenia na svete. Podľa reportu medzinárodnej energetickej agentúry (International Energy Agency, IEA) dátové centrá a siete na prenos dát spotrebovávajú 3 % celosvetovej spotreby elektrickej energie. Keďže dopyt po digitálnych službách neustále rastie, očakáva sa, že do roku 2025 budú dátové centrá spotrebovávať  20% svetových dodávok energie.

Biela kniha spoločnosti Tachyum popisuje inovatívny prínos čipu Prodigy pre dátové centrá v oblasti energetickej účinnosti. Tento unikátny čip zjednocuje funkcie CPU, GPGPU a TPU do jediného procesora, čo umožňuje špičkový výkon a zároveň odstraňuje potrebu energeticky náročných a nákladných akcelerátorov. Biela kniha tiež obsahuje porovnanie s inými riešeniami pre dátové centrá. Dátové centrá s procesormi Prodigy môžu poskytnúť vyšší výkon na watt než existujúce CPU a GPU: až 4,4-krát vyšší výkon/ watt ako Intel 8490-H pre cloudové výpočty a až 13,4-krát vyšší výkon/ watt ako Nvidia H100 pre generatívnu umelú inteligenciu (AI).

SAMSUNG 042024 Advertisement

“Udržať krok s energetickými nárokmi dnešných hyperškálových dátových centier je jednoducho nedosiahnuteľné,” povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. “Navyše, masívny rast vyplývajúci z prudkého rozmachu umelej inteligencie možno dosiahnuť iba sprístupnením jedinej hardvérovej platformy. Takou je technológia Prodigy, ktorá dokáže zvládnuť viacero záťaží a šetrí čas a energiu v porovnaní s oddelenými, na mieru šitými riešeniami. Tí, ktorí si prečítajú náš materiál, uvidia, že tento prístup dáva najväčší zmysel. Ešte zreteľnejšie to bude, keď sa zvýši dopyt po elektrine.”

Prodigy poskytuje vysoký výkon potrebný pre cloudové a HPC/AI pracovné záťaže v rámci jednej architektúry. Ako univerzálny procesor ponúkajúci využiteľnosť pre všetky pracovné zaťaženia môžu servery dátových centier poháňané Prodigy plynule a dynamicky prepínať medzi výpočtovými doménami.

Odstránením potreby drahého špecializovaného hardvéru pre UI a výrazným zvýšením využitia serverov Prodigy výrazne znižuje CAPEX a OPEX a zároveň poskytuje bezprecedentný výkon, spotrebu a ekonomiku dátového centra. Prodigy integruje 128 vysokovýkonných na mieru navrhnutých 64-bitových výpočtových jadier, čo mu umožňuje dosahovať až štvornásobný výkon v porovnaní s najvýkonnejšími x86 procesormi pre cloudové záťaže, a v porovnaní s najvýkonnejším GPU až trojnásobný výkon pre HPC a šesťnásobný výkon pre AI aplikácie.

Záujemci si môžu materiál “Tachyum Prodigy – Solution for Data Centers that are Hungry for Energy” stiahnuť na:

https://www.tachyum.com/resources/whitepapers/2023/07/25/tachyum-prodigy-solution-for-data-centers-that-are-hungry-for-energy/

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum  

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum so svojím vlajkovým produktom Prodigy, prvým univerzálnym procesorom na svete, transformuje ekonomiku pracovných záťaží v oblasti umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier. Prodigy spája funkcie CPU, GPGPU a TPU do jediného procesora, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na tej istej infraštruktúre, čím spoločnosti ušetria miliardy dolárov na hardvéri a prevádzkových nákladoch a znížia uhlíkovú stopu. Keďže emisie svetových dátových centier prispievajú k zmene klímy a spotrebúvajú viac ako štyri percentá elektrickej energie na svete– pričom podľa prognóz to do roku 2030 bude až 10 percent - univerzálny procesor Prodigy s veľmi nízkou spotrebou energie môže byť prelomovou technológiou pre uspokojenie globálneho dopytu po výpočtovom výkone pri nižšej environmentálnej záťaži. Rýchlo rastúci záujem o prototyp Prodigy, ktorý je v záverečnej fáze testovania a integrácie pred sériovou výrobou, sa už premieta do výrazného rastu zákazníckej základne a veľkých objednávok. Tie naznačujú, že spoločnosť by do konca roka 2024 mohla uskutočniť počiatočnú verejnú ponuku akcií (IPO). Spoločnosť Tachyum má pobočky v Spojených štátoch a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.

Tachyum

Všetky autorove články

5 komentárov

Что Нужно Для Получения Сро reakcia na: Tachyum ukazuje cestu k trvalo udržateľným zeleným dátovým centrám

28.8.2023 05:08
За 45 дней Индивидуально https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-proektnuju-sro/

(договора до 25 млн https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-proektnuju-sro/
) 1 уровень ответственности https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-proektnuju-sro/

Величина данного вида взноса устанавливается СРО на собрании членов https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-proektnuju-sro/
Вообще, это процент от годовой прибыли фирмы, которая намеревается стать участником саморегулируемой организации, или фиксированная сумма (обычно минимум 5 000 рублей) https://гклидер.рф/sc-lider/
Платеж по вступительному взносу вносится в момент оформления членства в саморегулируемой организации;
Компания может получить допуск, если в штате есть 2 человека, которые внесены в НРС https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-stroitelnuju-sro/
Если вы хотите работать на технически сложных или опасных объектах, дополнительно потребуются еще 2 специалиста, аттестованных Ростехнадзором https://гклидер.рф/kak-vstupit-v-stroitelnuju-sro/

первый этап; второй этап; третий этап; четвертый этап; заключение https://гклидер.рф

Содержание официального сайта Ассоциации отвечает требованиям законодательства об информационной открытости СРО https://гклидер.рф

Reagovať

Tachyum reakcia na: Tachyum ukazuje cestu k trvalo udržateľným zeleným dátovým centrám

3.8.2023 03:08
Taky umny je ten nas narod slovensky,ze mu paru nieto v celom celucickom svete,ba i v kozzmose! Kde je problem? V motivacii. Naco nam bude elektronicky blahobyt,ked nebudeme mat pravdivo vytycene ciele? Ludia neveria uz nicomu a nikomu. Preto tie odmietave a urazajuce reakcie na akekolvek clanky. Sme uz tak masirovani kalerabmi,pritom z internetu prudia zalahy rozporuplnych informacii,ze je prirodzene rezignovat a spominat na stastnu minulost.
Reagovať

Vypnite komentare ked ludia nemaju pravo na nazor reakcia na: Tachyum ukazuje cestu k trvalo udržateľným zeleným dátovým centrám

30.7.2023 08:07
?? A mazete ich, totalita 2.0.
Reagovať

nekonecna bublina reakcia na: Tachyum ukazuje cestu k trvalo udržateľným zeleným dátovým centrám

30.7.2023 08:07
Vytiahnute peniaze od vlady ok, teraz od EU su fajn, ale v konecnom dosledku to budu obcania ktory to zaplatia... z odbornych clankov na zaciatku ked som tomu este veril ze nejde o bublaninu sa to prepadava do uplnej baziny.
Reagovať

dalsi clanok od tachyum naco? reakcia na: Tachyum ukazuje cestu k trvalo udržateľným zeleným dátovým centrám

30.7.2023 08:07
Neviem aky odbornik to pise, ale uz su tu aj vypoctove centra s ARM architekturami, takze porovnavat 8mickovu radu intel je dost smiesne ked vyjde vas chip bude uz 14-15 generacia, navrhujem porovnavat 8080 intel s prodigy budete svetovy.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať