CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Pre Bolt Food budú čoskoro doručovať aj roboty

Tlačové správy
0

Platforma Bolt spolupracuje s ďalšou estónskou hi-tech spoločnosťou Starship Technologies, popredným svetovým poskytovateľom autonómnych doručovacích vozidiel pre spoločnosti ako je Bolt Food. Okrem partnerských kuriérov na bicykloch, kolobežkách alebo autách tak začnú rozvážať obedy a večere aj roboty.

Spoločnosť Starship vyvíja a prevádzkuje elektricky poháňané roboty na tzv. doručovanie na poslednej míli. Jej stroje sa pohybujú len po chodníkoch, a to maximálnou rýchlosťou 6 km/h. Roboty sú plne autonómne a navigujú sa v priestore pomocou súboru senzorov vrátane GPS, inerciálnej navigácie, ultrazvukových senzorov a radaru a v prípade potreby môžu komunikovať s chodcami prostredníctvom reproduktorov. Stroje vážia 25 kg a môžu niesť ďalší náklad s hmotnosťou viac ako 9 kg, na jedno nabitie vydržia doručovať až 18 hodín. Spoločnosť Starship v súčasnosti prevádzkuje viac ako 2 000 robotov, ktoré spoločne prešli najmenej 10 miliónov km a doručili viac ako 4 milióny zásielok.

„Partnerstvo so spoločnosťou Starship je naším prvým krokom k zefektívneniu dodávok prostredníctvom čiastočnej automatizácie. Samozrejme, robotickí kuriéri nebudú doručovať po celom meste, ale len na najkratších úsekoch. A to v centrách miest, kde sa môžu efektívne pohybovať bez toho, aby museli využívať cesty. Vďaka týmto autonómnym vozidlám bude doručovanie efektívnejšie, lacnejšie a v niektorých prípadoch aj rýchlejšie,“ vysvetľuje Jakub Moško, Country Manager Bolt Food pre Slovensko. Roboty spoločnosti Starship začnú doručovať pre Bolt Food v rámci pilotného programu najskôr v Tallinne, domovskom meste spoločnosti Bolt.

Aplikácia Bolt Food na objednanie jedla funguje na Slovensku už vyše dvoch rokov v Bratislave, Košiciach, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici  a Trnave. Používatelia aplikácie majú na výber z takmer tisíc reštaurácií. Hlavným cieľom donáškovej služby je mať stabilne vyváženú a atraktívnu ponuku a tiež poskytovať bleskové doručenie do 30 minút.

O Bolte

Bolt je európska superaplikácia, ktorej poslaním je urobiť mestskú mobilitu dostupnejšou, bezpečnejšou a udržateľnejšou. Bolt má 100 miliónov zákazníkov v 45 krajinách Európy a Afriky. Spoločnosť ponúka celý rad služieb mobility, vrátane taxi služby, zdieľaných áut a kolobežiek, donášky jedla a potravín.

Bolt press kit na stiahnutie tu.

Zobrazit Galériu

Bolt

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať