SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Tatra banka sa stala najinovatívnejšou digitálnou bankou spomedzi 300 prihlásených bánk z celého sveta

Tlačové správy
0

Celosvetové ocenenie inovatívnosti Tatra banky za rok 2019 potvrdzuje zisk predošlých ocenení „Najinovatívnejšia banka v strednej a východnej Európe“ od dvoch renomovaných časopisov. Jedným z nich bol časopis EMEA Finance a druhým časopis Global Finance.

Vyhlasovanie globálnych lídrov digitálneho bankovníctva v New Yorku iba potvrdilo, že inovatívnosť Tatra banky prekračuje nielen hranice Slovenska, ale aj celého regiónu a je celosvetovo uznávaná renomovanými odborníkmi,“ povedal Boris Fojtík, hovorca Tatra banky.

Porotcovský panel bol zostavený z predstaviteľov firmy Infosys, ktorá je globálnym lídrom v poskytovaní konzultačných služieb, technológií a outsourcingových riešení. V rebríčku Forbes bola táto firma onačená za tretiu najlepšiu firmu na svete v roku 2019. Na základe ich hodnotení rozhodli o konečnom výbere editori magazínu Global Finance

Rozhodujúcimi kritériami boli stratégia banky a jej sila na pritiahnutie a obsluhu online klientov, schopnosť motivovať svojich klientov, aby využili digitálne ponuky, rast základne online klientov, šírka produktového portfólia, dôkazy o hmatateľných výhodách vyplývajúcich z internetových iniciatív ako aj dizajn a funkčnosť webovej stránky.

Tatra banka sa ako prvá banka na Slovensku prihlásila k inováciám a viac ako dve desaťročia ich klientom pravidelne prináša. Toto ocenenie nás utvrdzuje v presvedčení, že cesta, ktorou sme sa vydali, je správna. Vďaka dlhodobému a hlbokému presvedčeniu, že inovácie sú najlepším prostriedkom ako zostať v digitálnej ére konkurencieschopnými dnes máme náskok dokonca v celosvetovom meradle,“ hovorí Michal Liday.

„Za každým ocenením vidím najmä ľudí v Tatra banke, ktorí spoločne vytvárajú inovačnú kultúru. Zároveň sa ho snažím vnímať s maximálnou pokorou, pretože nás zaväzuje opätovne naplniť očakávania klientov. Je za ním aj množstvo odvahy skúšať nové veci, ktoré nie vždy skončili úspešne, ale znamenali pre nás nenahraditeľnú skúsenosť v snahe posúvať hranice bankovníctva. Niesť ocenenie najinovatívnejšej banky na svete je možné vďaka našim náročným klientom, ktorí naše inovácie každodenne využívajú a dávajú im tak zmysel,“ dodáva Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ.

Časopis Global Finance vychádza v 158 krajín a má viac ako 50 tisíc odberateľov. Víťazov v kategórii World’s Best Consumer Digital Banks vyhlásila v tomto roku už po dvadsiaty raz.

Líder v inováciách
Prísľubom značky Tatra banka je byť lídrom v inováciách a klientom pravidelne prinášať užitočné novinky, ktoré im zjednodušia život.

Top inovácie posledných 10 rokov:

  • Rok 2010: bezkontaktná platobná karta Visa
  • Rok 2011: digitálny podpis
  • Rok 2012: mobilné platby
  • Rok 2013: hlasová biometria
  • Rok 2014: výber z bankomatu mobilom
  • Rok 2015: online bankovníctvo v inteligentných hodinkách
  • Rok 2016: druhá generácia platenia mobilom
  • Rok 2017: aplikácia pre okuliare Microsoft HoloLens
  • Rok 2018: tvárová biometria
  • Rok 2019: chatbot Adam

Tatra banka, a.s.

Všetky autorove články
banking online peniaze web Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať