ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Telefóny s Microsoft Teams sa budú dať používať ako klasické vysielačky

2

Vďaka rozšíreniu funkcie vysielačky push-to-talk aplikácie Microsoft Teams na viaceré zariadenia by malo byť pre pracovníkov jednoduchšie ostať v kontakte s kolegami v teréne. Podľa nového príspevku v Microsoft 365 Roadmap bude táto funkcia k dispozícii na celom svete pre telefóny Microsoft Teams v septembri 2021. Microsoft ponúka množstvo telefónov Teams, ako partneri sa zaregistrovali napr. Lenovo, Yealink a Poly.

Po zavedení tejto funkcie budú môcť používatelia telefónov kompatibilných s Microsoft Teams využívať svoje zariadenie ako vysielačku, ktorá môže fungovať cez mobilné aj bezdrôtové pripojenie. Používatelia budú môcť stlačiť a podržať tlačidlo, aby hovorili so svojím tímom, a uvoľniť ho, aby počúvali.

Táto funkcia bola uvedená pre zariadenia so systémom Android v januári 2020 s cieľom znížiť počet zariadení, ktoré pracovníci musia nosiť so sebou. Navyše mala poskytnúť vyššiu bezpečnosť v porovnaní s analógovými zariadeniami. Na rozdiel od analógových zariadení s nezabezpečenými sieťami sa zákazníci nemusia obávať presluchov alebo odpočúvania. A pretože vysielačka funguje cez Wi-Fi alebo mobilné dáta, je táto funkcia použiteľná v rôznych geografických polohách.

Hoci funkcia vysielačky v Microsoft Teams bude dostupná na mnohých smartfónoch alebo tabletoch s Androidom, môže fungovať lepšie s odolnými smartfónmi, pretože veľa z týchto zariadení obsahuje programovateľné tlačidlá. Ak plánujete používať vysielačku v Teams, keď sa táto funkcia objaví v septembri 2021, musíte najskôr otvoriť aplikáciu v zariadení a vyhľadať ikonu Walkie Talkie na navigačnom paneli. Ak tam nie je, získate k nej prístup kliknutím na Viac možností.

Zdroj: techradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

mozno by nezaskodilo reakcia na: Telefóny s Microsoft Teams sa budú dať používať ako klasické vysielačky

15.7.2021 23:07
poznat trochu historiu vysielaciek to ze to boli jednoduche radio vysielace a prijimace ktore pracovali v half-duplex mode t.j. jednu frekvenciu pouzivali na vysielanie aj prijem. Pri digitalnych technologiach dneska je to komplet irelevantmy pristup. jedina vyhoda ze teams iniciuje call s prednastavenou grupou ludi.
Reagovať

RE: vraj budu emulovat half duplex, v rezime vysielacka sa ti nikto nedovola na telefon reakcia na: mozno by nezaskodilo

18.7.2021 17:07
no, ono, vraj budu emulovat half duplex, v rezime vysielania teams sa ti nikto nedovola na telefon, ktory sa prepne na kratku chvilu do rezimu lietadlo, aby setril bateriu, to vraveli na I/O konferencii MS
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať