HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Tlačené pamäťové štítky od Xeroxu pomôžu v boji proti falšovateľom

Bezpečnosť
0

Spoločnosť Xerox predstavila dva nové tlačiteľné pamäťové štítky s kapacitou 36 bitov v rámci prepisovateľnej pamäte. Xerox ich vyvinul ako nástroj boja proti falšovaniu, ktorý využijú hlavne spoločnosti zaoberajúce sa distribúciou. Štítky prilepené na balík totiž dokážu pojať informáciu o jeho obsahu i stave, a tak môžu slúžiť napríklad na overenie jeho pravosti či toho, ako sa s ním v priebehu distribúcie zaobchádzalo. Ďalšie informácie, ktoré sa dajú do štítku zapísať, sa môžu týkať napríklad úhrady poplatku za prepravu, záruky, servisu či prípadných distribučných autorizácií.

Na prečítanie dát pritom postačí bežný inteligentný telefón s príslušnou aplikáciou, dokonca bez nutnosti prípoja k internetu. Pokročilejší z dvoch predstavených typov štítkov bude mať navyše dáta kryptograficky zabezpečené prostredníctvom unikátneho kódu.

„Bežné opatrenia proti falšovaniu, ako sú napríklad neviditeľný atrament, hologramy alebo čipy RFID, sa dajú ľahko skopírovať a prelomiť a pritom sú často nákladne," uvádza vo svojej správe Xerox, „ale kombinácia tlačenej pamäte a zašifrovania predstavuje jedno z najbezpečnejších riešení proti falšovaniu na trhu."

A hoci Xerox cenu štítkov nezverejnil, ich výroba je vraj lacná, pričom prelomenie ich ochrany je náročné. Výhodná je v neposlednom rade aj spomínaná možnosť overenia ich pravosti v off-line režime.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať