S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Uber predstavuje novinky pre vodičov - služba bude ešte bezpečnejšia, flexibilnejšia a efektívnejšia

Tlačové správy
0

Prinášať tú najlepšiu službu vodičom, to je hlavný motív, ale aj cieľ zmien, ktoré k dnešnému dňu spoločnosť Uber oficiálne spúšťa aj na Slovensku. Zmeny zároveň udržia Bratislavu v pohybe, pretože služba bude vďaka nim ešte bezpečnejšia, flexibilnejšia a efektívnejšia. Vďaka zmenám sa zrýchli prevádzka služby a zlepší využitie dopravných kapacít. Zmeny tiež vodičom umožnia lepšie si organizovať svoj čas, alebo si stanoviť smer preferovaných jázd. Zviezť sa „na trase“ bude tak omnoho dostupnejšie a rýchlejšie.

„Balík zmien sme pripravovali v spolupráci s vodičmi. Vieme, čo od nás potrebujú, a toto je prvý krok k tomu, aby ich skúsenosť s aplikáciou bola ešte lepšia. Prichádzajúce zmeny zároveň udržia Bratislavu v pohybe a služba bude vďaka nim ešte bezpečnejšia, flexibilnejšia a efektívnejšia. Práve schopnosť lepšie a účelnejšie využiť čas, ktorý vodiči trávia vo svojich autách, dokáže podľa nášho názoru vyriešiť mnoho dopravných výziev, ktorým Bratislava aktuálne čelí. Vodiči tak budú môcť byť na tých miestach a v tých časoch, keď sa ľudia skutočne potrebujú zviezť,“ konštatuje Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uberu Česko a Slovensko.

Zlepšenie organizácie času
Za strategickú zmenu môžeme označiť napríklad možnosť vodičov stanoviť si smer jazdy, t.j. zadať do aplikácie miesto a čas, kam a o koľkej sa musia dopraviť oni sami. Vďaka tejto novinke budú vodiči dostávať ponuky jázd len v tom smere, ktorý zodpovedá ich zadaným prioritám. Využijú to napríklad vtedy, keď potrebujú vyzdvihnúť svoje deti zo školy, navštíviť lekára alebo ísť domov.

Ďalšou dôležitou novinkou pre vodičov je, že aplikácia ich automaticky upozorní na skutočnosť, ak by ich ďalšia jazda mala byť dlhšia ako 45 minút. V rámci denného plánu by to pre nich totiž mohlo znamenať, že sa im cestou cez celé mesto, alebo kvôli zložitej dopravnej situácii, skomplikujú aj ďalšie osobné alebo pracovné povinnosti. Na základe spoľahlivého časového odhadu budú automobily a časová kapacita vodičov využívané účelnejšie.

Zjednodušenie komunikácie
Jedným zo zásadných vylepšení aplikácie, ktoré ocení celá komunita užívateľov Uber, je uľahčenie komunikácie vďaka chatu priamo v aplikácii (in – app). Dohodnúť sa na presnom mieste vyzdvihnutia alebo oznámiť vodičovi, že na mieste sú nečakané dopravné komplikácie a výhodnejšie by bolo stretnúť sa o ulicu ďalej, nebolo nikdy také jednoduché. A pretože bezpečnosť je na prvom mieste, aplikácia vodičovi celú správu „prečíta“ nahlas. Ten sa tak naplno a plynule môže venovať jazde a nemusí vziať telefón do ruky, aby si správu prečítal. Písomná komunikácia je navyše pre vodiča v niektorých prípadoch oveľa ľahšia, pokiaľ ide napríklad o komunikáciu v cudzom jazyku.

Ešte vyššia bezpečnosť
V rámci noviniek, ktoré posilňujú bezpečnosť všetkých užívateľov sa najnovšie vodičom otvára možnosť zdieľať svoje jazdy v reálnom čase so svojimi blízkymi. Rodina, kamaráti alebo príbuzní tak spoľahlivo uvidia stav jednotlivých jázd alebo presnú polohu auta v priebehu dňa. Rodina si tak vďaka tomuto bezpečnostnému prvku môže jednoducho naplánovať miesto stretnutia. Zdieľanie je navyše možné kdekoľvek zahájiť či zastaviť.

Ochrana hodnotenia
Jednou z kľúčových charakteristík služby Uber je vzájomné hodnotenie vodičov a cestujúcich. Preto sa spoločnosť rozhodla tento parameter kvality služieb posilniť a hodnotenie ešte viac „zobjektívniť.“ Vodiči totiž nemôžu ovplyvniť napríklad problémy „tretích strán“, resp. technické alebo iné problémy s aplikáciou. Tento aspekt tak Uber z celkového hodnotenia vodičov odstráni a vďaka tomu bude hodnotenie ešte presnejšie odrážať služby poskytované vodičmi.

Efektívnejšie využitie času
Aby bol čas vodičov využitý maximálne, nanovo sa upravujú aj podmienky pre bezplatné storno jazdy. Cestujúci si akúkoľvek objednanú jazdu môže rozmyslieť a do dvoch minút po potvrdení jazdy ju môže zrušiť a nezaplatí pritom žiadny poplatok. Podľa štatistík vidíme, že väčšina zrušených jázd (viac ako 60 %) je už teraz zrušená do dvoch minút - pre cestujúcich to teda veľká zmena nebude, vodičom však ušetrí množstvo času a prázdnych kilometrov. Pokiaľ sa ale vodič omešká o päť a viac minút oproti pôvodnému odhadovanému času príjazdu, záujemca o odvoz môže jazdu zrušiť úplne bez poplatku. Po novom tiež vodiči budú po príjazde na miesto vyzdvihnutia cestujúceho bez akýchkoľvek ďalších poplatkov čakať 2 minúty. Väčšina jázd (takmer 60 %) je podľa štatistík spoločnosti už teraz započatých do dvoch minút po príjazde k cestujúcemu. 35 % jázd je započatých v čase od 2 do 5 minút a len 15 % od 5 minút vyššie. Avšak, pokiaľ budú aj zvyšní cestujúci začínať jazdu včas, služba sa ešte zrýchli a zefektívni.

Supreme

Všetky autorove články
Uber

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať