SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Umelá inteligencia dokáže podľa vedcov predĺžiť náš život

Výskum a vývoj
1

Zdá sa, že vďaka pokrokom v oblasti sofistikovaného strojového učenia môže byť umelá inteligencia čoskoro lepšie vybavená na hľadanie nových spôsobov, ako predĺžiť náš život a zlepšiť zdravie, než ľudskí vedci. Lekárska umelá inteligencia je zvyčajne trénovaná na riešenie niektorých ochorení – či už na ich diagnostiku, alebo hľadanie nových spôsobov liečby. No podľa vedcov jej zacielenie na starnutie môže predĺžiť priemernú dĺžku života podstatne viac ako prevencia alebo liečba jednotlivých chorôb.

V súčasnosti vzniká úplne nový lekársky odbor nazvaný medicína dlhovekosti, do ktorého sa môžu zapojiť výkonné nástroje umelej inteligencie. Neurónové siete by mohli byť schopné identifikovať a potenciálne vyriešiť zdravotné problémy súvisiace s vekom, ktoré sa objavia v priebehu času a existujú nezávisle od konkrétnych chorôb. Takto by ľudia mohli nakoniec žiť dlhšie a zároveň zostať dlhšie zdraví, tvrdí tím vedcov v komentári zverejnenom minulý mesiac v časopise Nature Aging.

Zdroj: futurism.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Alebo rapídne skrátiť :( reakcia na: Umelá inteligencia dokáže podľa vedcov predĺžiť náš život

3.2.2021 15:02
Spýtajte sa vývojárov autonómnych zabijáckych robotov a podobných milých technológií obdarenou umelou inteligenciou, aký majú na to názor. Hlavne tých "ľudomilných" vedcov v americkej armáde. Tí by vám toho vedeli hodne narozprávať. Tí sa na našu dlhovekosť vyserú. Práve tu na stránke PC Revue je o tom hora článkov. Viď:

Doba zabijackých robotov je bližšie, než si myslíte
https://www.pcrevue.sk/a/Doba-zabijackych-robotov-je-blizsie--nez-si-myslite

Logiku mi nedáva ani to, keď na každom kroku kvákajú o "premnožení populácie" a vehementne s rôznymi spôsobmi sa snažia v "prospech ľudí" tento stav znížiť. Ťažko potom sa dá uveriť takýmto snahám, ktoré by mali byť skutočne v prospech nás. Koľko už takých správ tu bolo. Dokonca veľa rokov (desaťročia) naspäť. Koľko článkov som už prečítal ako sú strašne blízko poraziť rakovinu. No a kde sú tie výsledky?
Nikde! A ani nebudú! Veď by to iba "nežiadúco" zvýšilo počet obyvateľov a to predsa nechceme, že? Alebo sa bude veda snažiť o predĺženie života ľudí a potom prídu s "inou umelou inteligenciou" to trošku tu preriediť? Aký to má zmysel? Hm?
Vedci moji zlatí, viete čo mi môžete?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať