SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Umelá inteligencia dokáže redizajnovať akýkoľvek web podľa vašich predstáv

Výskum a vývoj
0

Stránka Airbnb má čistý a funkčný dizajn. No firma môže mať iné priority ako používateľ. Môže chcieť napríklad vyzdvihnúť exkluzívny dom, ktorý vyzerá ako obrovská topánka, zatiaľ čo pre používateľa je najdôležitejšie, aby na svojej pracovnej ceste našiel ubytovanie blízko miestnej kancelárie, ktoré má stabilné Wi-Fi. Teraz je na používateľovi, aby sa prehrabával jednotlivými recenziami a porovnával nehnuteľnosti na rôznych kartách. No čoskoro by umelá inteligencia mohla jednoducho prestavať celú webovú stránku Airbnb presne na to, čo potrebujete, aby sa na nej objavili a prezentovali informácie, ktoré vás zaujímajú najviac.

Takýto softvér predstavila na nedávnej konferencii AI Engineer Summit výskumná inžinierka Amelia Wattenbergerová. Predviedla ho práve na redizajne Airbnb. Wattenbergerová sa špecializuje na priesečník dizajnu a umelej inteligencie. Po tom, ako pomáhala vyvíjať Copilota v Githube, sa dostala do startupu Adept. Spoločnosť Adept využíva LLM (veľké jazykové modely vrátane ChatGPT) a ďalšie multimodálne modely na skutočné priame čítanie toho, čo je na obrazovke. Nástroj Adept dokáže rozoznať text, tlačidlá a obrázky v reálnom čase a dokáže dať zmysel tomu, čo je na týchto stránkach, aj keď sa ich komponenty presunú alebo zmenia dizajn.

Po spracovaní stránky môže Adept vykresliť prekrytie prostredníctvom webového prehliadača, ktoré je ako personalizovaná verzia webovej stránky alebo iného softvéru. Príklad Airbnb je zatiaľ len malou ochutnávkou toho, ako by Adept mohol pracovať s webovými stránkami a softvérom v širšom zmysle. Na začiatku prednášky Wattenbergerová ukázala bežnú stránku Airbnb s ponukou v San Franciscu. Boli na nej všetky druhy potenciálne užitočných informácií, ako je cena za noc, fotografie a hviezdičkové hodnotenie.

Nástroj Adept môže tieto informácie zo stránok Airbnb vyzbierať a vytvárať z nich nové rozhrania. Ak teda umelej inteligencii oznámite svoje priority, dokáže prečítať ponuky Airbnb a zhromaždiť tieto informácie v priebehu niekoľkých minút a potom ich umiestniť na stránku vytvorenú len pre vás. Wattenbergerová však ide ešte ďalej, do budúcnosti uvažuje aj o zväčšovaní a zmenšovaní používateľského rozhrania. Dnes si napríklad môžete priblížiť mapu a získať podrobnejšie informácie o reštauráciách alebo iných zaujímavostiach v danej oblasti, prípadne zobraziť diaľnice a štátne hranice.

Umelá inteligencia však môže poňať zväčšovanie a zmenšovanie abstraktnejšie. Ak napríklad priblížite knihu, možno sa vám zobrazí len zoznam kapitol. A keby ste chceli prepísať niektorú kapitolu, mohli by ste jednoducho zmeniť súhrn a nechať AI urobiť zvyšok – namiesto toho, aby ste upravovali riadok po riadku, ako to robíme dnes. A keby ste myšlienku „zväčšenia“ aplikovali na rozhranie Airbnb, možno by ste dostali tabuľku, ktorá porovnáva nehnuteľnosti vedľa seba na základe vašich najdôležitejších kritérií. Možno by ste videli vizualizáciu dát, kde zistíte pešiu vzdialenosť, Wi-Fi a cenu, aby ste našli optimálnu ponuku.

A čo je kľúčové, táto vizualizácia údajov je v skutočnosti stále funkčným rozhraním Airbnb. Ak klepnete na ľubovoľnú bodku alebo dokonca zakrúžkujete skupinu bodiek, môžete osloviť hostiteľa/hostiteľov. Predstava spoločnosti Adept je taká, že namiesto prepisovania každého softvéru alebo vývoja nejakého spoločníka s umelou inteligenciou, ktorý by zázračne vymazal potrebu väčšiny iných aplikácií a webových stránok, umelá inteligencia sa môže jednoducho nasadiť na softvér, ktorý používate dnes, aby bol oveľa prístupnejší.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať