Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Únik o iPhone 13 Flip odhalil tajnú zbraň Apple

2

iPhone Flip by mohol používať nový druh flexibilného displeja, ktorý chráni obrazovku pred rôznymi druhmi poškodenia. Vďaka tomu by sa dalo usudzovať, že jeden z modelov iPhone 13 bude skladaci koncept. Patent spoločnosti Apple, ktorý objavil web Patently Apple, ukazuje štvorvrstvový displej, ktorý sa skladá z krycej vrstvy, vrstvy s tvrdým povlakom, vnútorného povrchu a priehľadnej podpornej vrstvy.

Kľúčová je vrstva tvrdého povlaku, ktorá vyplní existujúce mikrotrhliny v okolitých vrstvách alebo pôsobí ako vonkajšia vrstva a je odolná proti poškriabaniu a prerazeniu. Na zvýšenie pevnosti by mohla byť spodná priehľadná vrstva vyrobená zo skla alebo zafíru. Umelý zafír je oveľa tvrdší ako bežné tvrdené sklo používané v smartfónoch, a preto ho Apple využíva na kryty objektívov zadných fotoaparátov série iPhone 12.

Ohyb na zloženom zariadení bude vždy jeho najslabším miestom pre pravidelné ohýnanie a zvýšené riziko vniknutia úlomkov cez pántový mechanizmus. Doplatil na to originálny Samsung Galaxy Fold a Apple sa snaží učiť z chýb svojich súperov. Spoločnosť predstavila nové nerozbitné sklo s názvom Ceramic Shield na displeji iPhonu 12. 

Nie je zaručené, že tento patent sa stane realitou, ale skutočnosť, že jedna z veľkých noviniek Applu v tomto roku bol nový materiál displeja, ukazuje, že sa zjavne zameriava na príbuzné technológie. iPhone 13 by mal prísť na trh budúci rok v septembri alebo možno neskôr vzhľadom na oneskorené uvedenie iPhonu 12 tento rok v októbri/novembri. Hoci sa nepredpokladá, že sám iPhone 13 bude flexibilný, očakáva sa skoré uvedenie modelu iPhone Flip – možno v priebehu roka 2021 alebo 2022.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Únik o iPhone 13 Flip odhalil tajnú zbraň Apple

2.11.2020 22:11
Redakcia pcrevue je odpad ludstva. Ziadne moralne hodnoty nemaju, klamu a ucia klamat druhych. Co titulok, to nezmysel a klamstvo.
Reagovať

Hoax reakcia na: Únik o iPhone 13 Flip odhalil tajnú zbraň Apple

2.11.2020 20:11
Nikto normálny tomu neverí....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať