Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Video: Astronómovia našli „vesmírne superdiaľnice“ na rýchle cestovanie slnečnou sústavou

10

Vedci objavili sieť „vesmírnych superdiaľnic“, ktorá umožňuje cestovať našou slnečnou sústavou oveľa rýchlejšie, ako sa predtým myslelo. Podľa autorov štúdie môžu takto kométy a asteroidy z blízkosti Jupitera cestovať k Neptúnu za menej ako desať rokov. Tieto kanály umožňujúce rýchle putovanie objektov vesmírom by sa dali využiť na vesmírny prieskum a na štúdium komét a asteroidov a ich pohybu v slnečnej sústave. Mohli by sme tak zistiť, akú potenciálnu hrozbu znamenajú pre Zem.

Podľa vyhlásenia Kalifornskej univerzity v San Diegu vedci pozorovali dynamickú štruktúru týchto trás, tvorenú spojenou sériou oblúkov vnútri takzvaných vesmírnych rozdeľovačov. Každá planéta generuje vlastné rozdeľovače, ktoré spolu vytvárajú to, čo vedci nazvali vesmírnou diaľnicou. Novoobjavená „nebeská diaľnica“ funguje iba niekoľko desaťročí, na rozdiel od miliónov rokov, ktoré obvykle charakterizujú dynamiku slnečnej sústavy. 

Najviac štruktúr hviezdnych oblúkov je spojených s Jupiterom a jeho gravitačnou silou, čo nie je veľmi prekvapujúce, pretože Jupiter je okrem Slnka najmohutnejší objekt slnečnej sústavy. Vedci však zistili, že všetky planéty by mohli vytvoriť rovnaké štruktúry v časovej škále zodpovedajúcej ich obežným dobám.

Zdroj: firstpost.comsciencealert.com.

Redakcia

Všetky autorove články

10 komentárov

to by sedelo podľa Maxwell Faradaya a energie gravitácie reakcia na: Video: Astronómovia našli „vesmírne superdiaľnice“ na rýchle cestovanie slnečnou sústavou

25.12.2020 18:12
Maxwell Faradayov integrál o indukčnom toku to potvrdzuje, keďže hovorí že indukčný tok fí sa rovná integrál suma elmag indukcia podľa prúdu. No a prúd nie je nič iné ako hmotné častice pohybujúce sa po nejakej trajektórií, čiže superdiaľnica pohybujúcich sa elektrónov: https://wikimedia.org/api/rest_v1/media/math/render/svg/2b87ac5cd7566321a280aaeb3e2976452551419d v stati https://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_induction Čo sa následne podobá v gravitačných konceptoch na Energia sa rovná integrál podľa krivky c sila podľa r https://wikimedia.org/api/rest_v1/media/math/render/svg/e348ec36240e84e6e941288fc9e4456321c67857 v stati https://en.wikipedia.org/wiki/Classical_mechanics A v celkovom porovnaní dostávame pre gravitáciu a jej energiu E=1/2mv^2/r a pre indukčný tok Fí=N^2ní*S*i/l, čo sú veľmi podobné superdiaľnice pre cestovanie energie, či častíc v gravitácií a elektrine, keďže tieto vzťahy majú podobné výrazy.
Reagovať

RE: to by sedelo podľa Maxwell Faradaya a energie gravitácie reakcia na: to by sedelo podľa Maxwell Faradaya a energie gravitácie

25.12.2020 18:12
teda presnejšie som chcela napísať 1/2mv^2r/r=mgr=Fs
Reagovať

To vypada ako porkchop mapy reakcia na: Video: Astronómovia našli „vesmírne superdiaľnice“ na rýchle cestovanie slnečnou sústavou

20.12.2020 22:12
Ak je to tak, tak to nie je nic nove.
Reagovať

Vesmír reakcia na: Video: Astronómovia našli „vesmírne superdiaľnice“ na rýchle cestovanie slnečnou sústavou

18.12.2020 13:12
človek je najhlupejši živočich na zemi okolo seba sa nepozera ale pozera na hviezdy.
Reagovať

Vesmír reakcia na: Video: Astronómovia našli „vesmírne superdiaľnice“ na rýchle cestovanie slnečnou sústavou

18.12.2020 13:12
človek je najhlupejši živočich na zemi okolo seba sa nepozera ale pozera na hviezdy.
Reagovať

Video: Astronómovia našli... reakcia na: Video: Astronómovia našli „vesmírne superdiaľnice“ na rýchle cestovanie slnečnou sústavou

18.12.2020 08:12
Tak to sme sa zasa dozvedeli... takže od teraz už bude chlieb lacnejší...
Reagovať

RE: Video: Astronómovia našli... reakcia na: Video: Astronómovia našli...

18.12.2020 17:12
Ak je to pre teba úplne nepodstatné, lebo chlieb nebude lacnejší, tak prečo si to vôbec čítal, alebo prečo sa vôbec pozastavíš nad takýmto typom článkov a nečítaš len tie, ktoré súvisia s tým, či chlieb bude, alebo nebude lacnejší?
Reagovať

RE: Video: Astronómovia našli... reakcia na: Video: Astronómovia našli...

18.12.2020 09:12
Keby boli ludia taki ako si ty, nemohol by si ten zvast napisat na internet. Ale s tym sa neda nic robit, taki ako si ty budu vzdy.
Reagovať

RE: Video: Astronómovia našli... reakcia na: Video: Astronómovia našli...

18.12.2020 09:12
Keby sa skúmali len tie fenomény ktoré "zlacnia chlieb" tak moderný svet by bol oveľa chudobnejší a nudnejší.
Reagovať

RE: RE: Video: Astronómovia našli... reakcia na: RE: Video: Astronómovia našli...

12.1.2021 11:01
Ešte pred úvodom, nereagujem na pravdivosť tohto článku ale na pravdivosť Vášho komentáru. Spájate 2 úplne rozličné veci, spájate ekonomiku (zlanenie chleba) a efektivitu cestovať vesmírom/výskum. Tieto 2 veci nemajú vôbec nič spoločné, žiadnu vnútornú ani vonkajšiu spojitosť. Máte pravdu, skúmanie fenoménov ako zlacniť chlieb je blbosť ale je blbosť dávať peniaze do výskumu, do výskumu ktorý nám môže pomôcť skúmať "realitu" a všetko okolo nás?

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať