PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Video: Gravity Sketch: Nástroj na spoluprácu tímov dizajnérov vo virtuálnej realite

0

Gravity Sketch je jeden z prelomových dizajnérskych nástrojov posledných rokov, umožňujúci ľuďom prirodzene kresliť a modelovať pomocou rúk namiesto písania kódu. VR nástroj CAD poskytuje dizajnérom jedinečnú možnosť meniť mierku pri návrhu a vytvárať tak modely a makety produktov v životnej veľkosti, ktoré si potom môžu prezerať a upravovať podľa svojich predstáv. Ľudia tak môžu prelomiť bariéry dané obrazovkou počítača a vyskúšať si (virtuálne) produkty v ich skutočnej mierke.

Počas pandémie si tím okolo Gravity Sketch určil ako prioritu nasadenie možnosti cloudovej spolupráce. Tá je k dispozícii v rámci cloudového produktu LandingPad a umožňuje tímom dizajnérov, štúdiám a klientom spoločné vizualizácie, formovanie nápadov a zlepšovanie produktov.

Nasadením náhlavnej súpravy VR sa prenesiete do virtuálneho pracovného priestoru a môžete používať diaľkový ovládač na zvýraznenie častí návrhu, vykonanie úprav/návrhov alebo zanechanie spätnej väzby. Nástroj sa doteraz využíval v podnikoch s veľkými dizajnérskymi tímami (Ford, Nissan, Reebok), ale vzhľadom na súčasné okolnosti, keď veľa ľudí pracuje z domu, Gravity Sketch dúfa, že verejne dostupná platforma na spoluprácu dopomôže k lepšej súčinnosti na diaľku. 

Prostredníctvom LandingPad môžu používatelia bez problémov spravovať a kontrolovať prácu na všetkých hardvérových platformách, ako aj prostredníctvom webových prehliadačov. Platforma Gravity Sketch na spoluprácu v cloude je teraz k dispozícii zadarmo na 30 dní.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
dizajn virtuálna realita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať