SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Video: Inteligentné sklo TruTint radikálne znižuje náklady na energiu

2

Singapurský startup Nodis chce výrobcom skla ponúknuť na predaj svoju nanotechnológiu inteligentného skla s názvom TruTint, ktorá umožňuje používateľom meniť odtieň, farbu a teplotné charakteristiky skla. Nodis predáva inteligentné filmy výrobcom skla. Nanočastice sa nanášajú na film v Kórei, ten sa potom dopraví k výrobcom skla, ktorí ho zabudujú do finálneho produktu.

V tlačovej správe Nodis sa uvádza, že špičková technológia inteligentného skla „dramaticky znižuje náklady na energiu a uhlíkovú stopu budovy“. Okrem komerčných budov sa inteligentné sklo môže uplatniť aj v automobiloch a domácnostiach. Technológia sa navyše dá aplikovať aj v priehľadných displejoch s nízkou spotrebou energie. Vďaka nej by sa ľubovoľné okno mohlo stať displejom.

Nanočastice s farebným povlakom, ktoré používa TruTint, fungujú ako malé svetelné clony, ktoré sa orientujú po pripojení napätia. Umožňujú tak ľuďom okamžite meniť odtieň, farbu a teplotné charakteristiky okien.

Nodis tvrdí, že budovy sú zodpovedné za 40 % emisií uhlíka v meste a inteligentné sklo TruTint dokáže znížiť emisie CO2 z budov až o 50 %. Fólia na inteligentné sklo TruTint má oproti konkurenčným riešeniam niekoľko výhod, medzi ktoré patria podstatne nižšie náklady, technológia rýchleho prepínania a nekonečné možnosti sfarbenia.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
smart veda vyskum energia

2 komentáre

. reakcia na: Video: Inteligentné sklo TruTint radikálne znižuje náklady na energiu

18.9.2020 10:09
"Ako vybrať telefón, smartfón či inteligentné hodinky ..." vasou logikou, keby fungovala rovnako, ste mali v nadpise mat "inteligentny telefon". Keby ste to chceli nadpisat spravne a nie na hanbu, tak by to bolo: "Ako vybrať telefón, smartfón či smart hodinky pre žiaka a študenta"!
Reagovať

. reakcia na: Video: Inteligentné sklo TruTint radikálne znižuje náklady na energiu

17.9.2020 14:09
neinteligenta redakcia ma inteligentne sklo
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať