PANASONIC PANASONIC PANASONIC

YouTube oficiálne predstavil Shorts, konkurenta pre TikTok

0

TikTok je dnes skutočne populárna sociálna sieť a veľa rivalov sa snaží skopírovať tento formát. YouTube oficiálne ohlásil Shorts, funkciu zameranú na krátke videá, ktorá sa nachádza priamo v hlavnej aplikácii. Vo svojej mobilnej aplikácii spoločnosť v poslednom čase kladie dôraz na videá, ktoré trvajú iba pár sekúnd.

Shorts teraz posúva veci na ďalšiu úroveň, keďže poskytuje nástroje na tvorbu videa podobné tým, ktoré ponúka aj TikTok. Zatiaľ je funkcia dostupná v beta verzii iba v Indii. Cieľom je získať spätnú väzbu od používateľov na zlepšenie funkcie. Každé video má len 15 sekúnd alebo menej a spojiť sa dá viac klipov.

YouTube má rozsiahlu knižnicu licencovanej hudby, ktorú možno použiť do klipov. Používateľom sa na začiatku natáčania zobrazí časovač a odpočítavanie. Môžu ovládať rýchlosť nahrávania a k dispozícii je niekoľko ďalších kreatívnych možností. Aby ľudia mohli túto funkciu používať, YouTube bude mať v dolnej časti navigačného panela aplikácie nápadne tlačidlo na nahrávanie nových videí.

Zdroj: thenextweb.com.

Redakcia

Všetky autorove články
YouTube internet zabava video

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať