SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Video: Spomalené video ukazuje ako sa hodinky Apple Watch zbavujú vody

1

Apple Watch bol vždy schopný zniesť určité množstvo vody, ale od verzie Series 2 prežije aj úplné ponorenie. Jediný problém je, že v ich reproduktore sa môže zachytiť voda. Apple to vyriešil dômyselnou funkciou vypudenia vody, ktorú je fascinujúce vidieť v akcii cez objektív vysokorýchlostnej kamery.

V čase, keď nás pandémia uväznila v našich domovoch, kanál YouTube The Slow Mo Guys prišiel so šikovnými experimentmi, kde odhaľujú tajomstvá, ktoré inak ľudskému zraku unikajú. Pri bežnom používaní asi odstraňovaniu vody z Apple Watch nevenujete veľkú pozornosť, ale pri rýchlosti 2000 snímok za sekundu môžete presne vidieť, ako táto funkcia pracuje.

Zvuky, ktoré počuť, nie sú iba zvukovým signálom Apple Watch, ktorý vás informuje, že bola aktivovaná funkcia vypudzovania vody. V skutočnosti sú spôsobené malou membránou v otvoroch reproduktorov hodiniek, ktorá sa pohybuje dovnútra a von, čím ich premení na účinné čerpadlo, ktoré vytláča zachytenú vodu.

Pohybom membrány sa voda nasáva a vytláča, medzitým je krátka pauza, aby sa voda usadila pred opätovným spustením vibrácií a ďalším vychrlením. Preto pri aktivovaní funkcie vypudzovania vody počuť sériu 10 rýchlych pípnutí namiesto jedného dlhého tónu.

Zdroj: gizmodo.com.

 

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Watch hodinky smart

1 komentár

ado reakcia na: Video: Spomalené video ukazuje ako sa hodinky Apple Watch zbavujú vody

22.6.2020 11:06
perfektny clank
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať