XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Video: Strojové učenie upravilo GTA V, aby vyzeralo neuveriteľne realisticky

0

Hra Grand Theft Auto V je pôsobivá aj tým, ako sa približuje skutočnému Los Angeles. Nový projekt strojového učenia Intelu s názvom Enhancing Photorealism Enhancement by ju však mohol posunúť až k fotorealizmu. Vizuálny vzhľad sa veľmi podobá fotografiám, ktoré by ste mohli náhodne nasnímať cez umazané predné okno vášho vozidla. Výskumníci Intelu naznačujú, že časť tohto fotorealizmu pochádza z dátových súborov, na ktorých trénovali svoju neurónovú sieť. 

Podrobné vysvetlenie svojho postupu ponúka tím v dokumente PDF. Zjednodušene povedané, použili dátový súbor Cityscapes, zostavený prevažne z fotografií nemeckých ulíc, a doplnili ho o množstvo detailov. Výsledný obraz je stmievateľný a dá sa zobraziť z rôznych uhlov, možno ho prirovnať k plynulejšej a interaktívnejšej verzii Street View v Google Maps. Vedci hovoria, že to dosiahli integráciou geometrických informácií zo samotného GTA V.

SWAN_042021

Tieto „G buffery“, ako ich vedci nazývajú, môžu obsahovať údaje, ako napríklad vzdialenosť medzi objektmi v hre a kamere, kvalitu textúr, napríklad lesk automobilov a pod. Fotorealizmus by zrejme nemal byť jediným grafickým cieľom videohier, ale tento projekt Intel Labs ukazuje, že v softvérovej stránke je prinajmenšom toľko priestoru na rast ako v surovom výkone GPU nových konzol a herných počítačov.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať