ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Facebook hrozí, že nebude zadarmo. 95% používateľov Apple si zablokovalo sledovanie údajov

3

Apple do aktualizácie iOS 14.5, ktorá prišla minulý mesiac, pridal nové funkcie, ktoré zlepšujú používateľskú skúsenosť. Patrí medzi ne App Tracking Transparency, ktorá dáva používateľom možnosť povoliť alebo vypnúť sledovanie svojich údajov aplikáciami. Nové analýzy teraz odhaľujú, že veľká väčšina používateľov zariadení Apple sa rozhodla odhlásiť sa zo sledovania aplikáciami, keď dostala možnosť výberu.

Analytický prehľad uverejnený spoločnosťou Flurry Analytics hovorí, že iba 5 % používateľov zariadení Apple v USA súhlasilo so sledovaním svojich údajov. To znamená, že zhruba 95 % používateľov sledovanie zablokovalo. Pokiaľ ide o používateľov na celom svete, asi 87 % z nich sa rozhodlo, že nechce mať svoje údaje sledované.

SWAN_042021

Vo väčšine prípadov sa sledovanie údajov aplikáciami používa na zhromažďovanie informácií o používateľoch, aby sa im mohli zobrazovať reklamy prispôsobené ich záujmom. Pri takom obrovskom počte bude mať nová funkcia nepochybne zásadný vplyv na podnikanie mnohých spoločností. Patrí medzi ne aj Facebook. Ten už začal posielať používateľom správy, v ktorých ich vyzýva, aby si zapli sledovanie údajov aplikáciami, inak hrozí, že sa Facebook a Instagram stanú platenými službami.

Zdroj: shacknews.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

bolo by to reakcia na: Facebook hrozí, že nebude zadarmo. 95% používateľov Apple si zablokovalo sledovanie údajov

18.5.2021 21:05
celkom žiaduce, lebo aj cely fb narobi viac škody ako užitku kolko sa tam širi hluposti a dezinformacii a ludia ktorým chýba zakladné kritické myslenie všetkému uveria, rozvracia to spoločnosť. A tým že by sa to spoplatnilo by sa to zmenilo na firmu s obmedzenyým dosahom a aj vplyvom lebo málokto si to bude platiť lebo sú tam vačšinou len hlúposti aj cela socialna sieť
Reagovať

RE: bolo by to reakcia na: bolo by to

25.5.2021 18:05
Presne!
Reagovať

Zuck, poviem ti tajomstvo: Ak to spoplatníš, nikto si ťa nekúpi ;) reakcia na: Facebook hrozí, že nebude zadarmo. 95% používateľov Apple si zablokovalo sledovanie údajov

18.5.2021 17:05
Zuck, poviem ti tajomstvo: Ak to spoplatníš, nikto si ťa nekúpi ;) a čaká ťa osud myspace.com
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať