SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Volocopter odhaľuje svoje prvé komerčné lietadlo, vzdušné taxi VeloCity

1

Nemecký startup Volocopter robí ďalší kľúčový krok v oblasti taxislužieb - založených na elektrických vertikálnych vzletových a pristávacích lietadlách - keď odhalil svoje prvé lietadlo určené na skutočné komerčné využitie, VoloCity. Celkovo je to vozidlo štvrtej generácie eVTOL, ktoré spoločnosť Volocopter vytvorila. S rozdielom, že prvé tri boli vytvorené výhradne na testovanie a demonštrácie a za účelom splnenia tohto cieľa sa nimi letelo viac ako 1 000-krát.

VoloCity, 18-rotorový VTOL s dosahom približne 35 km a maximálnou rýchlosťou asi 70 km/h, je určený na prepravu až dvoch osôb vrátane ľahkej batožiny, ako sú batohy, kufríky alebo kabelky. Pri novom dizajne sa kladie veľký dôraz na bezpečnosť a pohodlie, pričom vozidlo spĺňa bezpečnostné normy stanovené Európskou agentúrou pre bezpečnosť letectva - vrátane nového stabilizátora, ktorý pôvodne nebol súčasťou skúšobného lietadla (aby sa počas letu dosiahla väčšia stabilita).

Voloctoper upriamuje svoju pozornosť ďalej na rozvoj infraštruktúry a ekosystémov, medzi ktoré patrí zriadenie „VoloPorts“ na vzlet a pristátie, ako aj na spoluprácu s mestami v oblasti riadenia letovej prevádzky. Spoločnosť tvrdí, že sa už stretla s globálnymi operátormi, ktorí slúžia práve tomuto účelu, vrátane Fraport-u, ktorý prevádzkuje medzinárodné letisko vo Frankfurte. Pokiaľ ide o zavedenie VoloCity do reality, spoločnosť Volocopter plánuje prvý verejný testovací let tohto roku v Singapure, kde predvedie aj prototyp prvého modelu VoloPort.

Zdroj: techcrunch.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
doprava elektrina lietadlo technika stroj taxi

1 komentár

" až dvoch osôb" zase sa pije alkolol v redakcii reakcia na: Volocopter odhaľuje svoje prvé komerčné lietadlo, vzdušné taxi VeloCity

22.8.2019 13:08
" až dvoch osôb"... zase sa pije alkolol v redakcii
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať