SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Vylepšený robopes Spot predvádza tančeky a nové funkcie

0

Robot Spot od Boston Dynamics opäť zamieril na tanečný parket v novom videu, ktoré sa snaží poukázať na jeho nedávne zlepšenia. Spot je veľmi všestranný robot, ktorý sa v posledných rokoch ponúka na nasadenie v rôznych odvetviach pre úlohy, ako je mapovanie, monitorovanie a kontrola. Klip ukazuje, ako Spot pracuje v priemyselnom závode a vykonáva rôzne práce, keď zrazu príbeh naberie nečakaný spád. Pracovník fabriky, ktorí objaví Spotove tanečné schopnosti, sa pustí do improvizovaného boogie s robotickým psom.

Boston Dynamics v rámci modernizácie pridal na Spota zlepšené kamery, ktoré teraz namiesto čiernobielych snímok robia farebné. Ovládač, ktorý sa používa na riadenie robota a na vytváranie autonómnych misií, po novom obsahuje tablet, ktorý je odolnejší a ponúka lepšiu ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Súčasťou dodávky je aj výkonnejšia nabíjacia stanica, ktorá zaisťuje, že Spot sa môže vrátiť do práce už do jednej hodiny po vybití batérie. Boston Dynamics okrem toho ponúka ďalšie doplnky, ktoré možno pripojiť k robotovi, aby bol ešte užitočnejší. Ide napríklad o ďalšie kamery, senzory a laserové skenery zamerané na špecifické úlohy. Spoločnosť nedávno ohlásila ešte dve užitočné technológie pre Spota – rádiovú komunikáciu a pripojenie 5G.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať