SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Tento malý doplnok urobí z vášho smartfónu termokameru

0

Ak váš smartfón s Androidom nedisponuje vstavanou termálnou kamerou, no niekedy by sa vám zišla, možno vás zaujme príslušenstvo InfiRay P2 Pro. Zariadenie sa skladá z malej termokamery a magnetického zacvakávacieho makroobjektívu, ktorý umožňuje priblíženie kamery ku skúmanému predmetu. A kamera je skutočne malá – má rozmery 27 × 18 × 9,8 mm a hmotnosť iba 9 gramov. Nastavenie je jednoduché – stiahnite a nainštalujte si aplikáciu P2 Pro z obchodu Google Play, spustite aplikáciu, vložte kameru do portu USB-C a môžete začať skúmať svoje prostredie.

Aplikácia P2 Pro má okrem zameriavacieho kríža v strede snímky ešte ďalšie dva, ktoré zachytávajú najvyššiu a najnižšiu teplotu v zábere. K dispozícii je aj makroobjektív. Po jeho nasadení na prednú stranu kamery sa môžete priblížiť k tomu, čo sledujete, a získať tak lepšiu rozlišovaciu schopnosť. Softvér ponúka veľa možností prispôsobenia bez toho, aby bol príliš preplnený zbytočnými funkciami. A na čo všetko sa dá termokamera použiť? Umožní vám nájsť prehrievajúce sa elektrické komponenty (chybné komponenty sa zvyčajne zahrievajú viac).

Predplatné NEXTECH 2021

Môžete diagnostikovať najrôznejšie problémy s kúrením, ventiláciou a klimatizáciou – od okien, z ktorých uniká teplo, cez radiátory, ktoré sa nezohrievajú správne, až po klimatizačné jednotky, ktoré nechladia. Môžete takisto odhaliť nebezpečne sa prehrievajúce nabíjacie batérie, prehrievajúce sa napájacie káble, problémy s chladiacimi systémami v stolových a prenosných počítačoch. Kamerá má IR rozlíšenie 256 × 192 a teplotný rozsah -20 °C až 550 °C ± 2 °C. Podporuje Android 9.0 a novší. InfiRay P2 Pro stojí 260 dolárov.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať