SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Vývojár hackol iPhone, aby pridal ChatGPT zrak

Technológie
0

Vývojár Mckay Wrigley, ktorý sa zaoberá umelou inteligenciou, hackol svoj iPhone, aby sa stal očami pre AI model GPT-4. Pomocou svojho iPhonu teda vytvoril AI asistenta, ktorý vidí. Použil na to model počítačového videnia YoloV8 na detekciu objektov, OpenAI Whisper na hlas, Google Custom Search Engine a Python, ktoré „zábavným spôsobom“ hackol. Tvrdí, že vytvoriť to bolo „100× jednoduchšie“, než sa zdá. Ako možno vidieť vo videu na Twitteri, GPT-4 sa dokáže rozhliadnuť a identifikovať objekty pomocou kamery iPhonu.

Wrigley hovorí, že pomocou zrakového asistenta sa naučil, čo je to keto diéta, identifikoval keto potraviny v jeho chladničke a vyhľadal na internete recept s prísadami. Wrigley spresňuje, že na spustenie modelu videnia, ktorý zobrazuje videoprenos, používa počítač Mac, pretože iPhone celkom nezvláda túto ťažkú prácu. Môže to však byť náznak toho, ako by mohla vyzerať budúcnosť poháňaná umelou inteligenciou pomocou Apple VR.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Očakáva sa, že Apple na konferencii WWDC 2023 predstaví svoju novú náhlavnú súpravu Reality Pro, headset so zmiešanou realitou na hranie hier, spoluprácu, fitnes a ďalšie účely. Takýto nástroj by mohol jedného dňa nevidiacim a slabozrakým používateľom iPhonu pomôcť identifikovať objekty v ich dome pomocou umelej inteligencie, čím by sa možno zmenil spôsob ich interakcie s vecami v domácnosti. Okrem toho by mohli vzniknúť nástroje, ktoré dokážu nahlas čítať veci, ako sú etikety na potravinách alebo pokyny na obaloch.

Zdroj: imore.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať