SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Walkcar: Malé elektrické „vozítko,” ktoré zbalíte aj do tašky

1

Osobné elektrické vozidlo Walkcar, ktoré vyvinula spoločnosť Cocoa Motors, váži len 2,9 kg, je veľké zhruba ako priemerný notebook a má maximálnu rýchlosť okolo 15 km za hodinu. Je však dostatočne výkonné na zdolanie 12-stupňového svahu. Vďaka malým rozmerom a hmotnosti sa Walkcar dá ľahko zložiť do tašky alebo plecniaka, prípadne jednoducho prenášať ako skejtbord.

Jeho ovládanie je úplne hands-free, pretože vozidlo využíva štyri senzory citlivé na tlak, ktoré sú zabudované do povrchu dosky, takže môžete zrýchľovať, spomaľovať a otáčať pohybom nôh. Podľa používateľskej príručky na zrýchlenie môžete jednoducho zatlačiť na dosku prstami na oboch nohách; ak chcete spomaliť alebo zastaviť, musíte zdvihnúť palec jednej nohy; a ak sa chcete otočiť, treba použiť hornú časť tela a chodidlá, aby ste presunuli svoju hmotnosť v smere, ktorým chcete ísť. 

Walkcar je vybavený aj vstavaným odpružením, ktoré absorbuje otrasy, nárazy a nerovnosti na ceste. Novšie modely Walkcar 2 a 2 Pro sa dodávajú s vertikálnym odpružením predných a zadných kolies, ako aj predným a zadným odpružením predných kolies.

Cocoa Motors uvádza, že Walkcar je vyrobený zo špičkových materiálov – z „ultra-super duralu“, rovnakého materiálu, aký sa používa na krídla lietadiel. Štandardný model Walkcar 2 stojí 999 dolárov, zatiaľ čo verzia Pro sa predáva za 1499 dolárov.

Zdroj: supercarblondie.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

To bude reakcia na: Walkcar: Malé elektrické “vozítko,” ktoré zbalíte aj do tašky

12.6.2024 22:06
zase množstvo zlomených rúk a nôh. Na tom podvozku nie je možné sa o nič držať ako napr. pri kolobežke či bicykli.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať